Загружается, подождите...

Аспровіт с (Asprovitum c)


основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого кольору з плоскоюповерхнею, з фаскою, з цілісними краями;

склад: 1 шипуча таблетка містить кислотиацетилсаліцилової0,4 г, кислоти аскорбінової - 0,3 г;допоміжні речовини: натрію гідрокарбонат, кислоталимонна, гліцин, натрію бензоат, повідон.

Форма випуску. Таблетки шипучі.

Фармакотерапевтична група. Аналгетики та антипіретики. Код АТС N02BA51

Фармакологічні властивості. Препарат має протизапальні, жарознижуючі,болезаспокійливі властивості, зменшує агрегацію тромбоцитів.Фармакодинаміка.Кислота ацетилсаліцилова маєжарознижуючі, аналгезуючі та протизапальні властивості, а також зменшуєагрегацію тромбоцитів.В основі механізму дії ацетилсаліцилової кислоти єінактивація ферменту циклооксигенази, внаслідок якої порушується синтезпростагландинів, простацикліну і тромбоксану. В результаті зменшення продукціїпростагландинів знижується пірогенний вплив простагландинів на центритерморегуляції. Зменшується сенсибілізуючий вплив простагландинів на чутливінервові закінчення (що приводить до зниження їх чутливості до медіаторів болю).Необоротне порушення синтезу у тромбоцитах тромбоксану А2 зумовлюєантиагрегатну дію ацетилсаліцилової кислоти.Фармакокінетика.Всмоктуванняацетилсаліцилової кислоти в шлунково-кишковому тракті відбувається швидко іповністю. Максимальний рівень концентрації в плазмі крові досягається через10-20 хв. Ступінь зв’язування з білками плазми крові залежить від концентраціїі становить 49-70 %. Ацетилсаліцилова кислота на 50 % від введеної дозиметаболізується при первинному проходженні через печінку. Виводиться у виглядіметаболітів нирками. Період напіввиведення (Т1/2) ацетилсаліциловоїкислоти - 20 хв. Проникає крізь гематоенцефалічний бар’єр, у спинномозковурідину, синовіальну рідину, потрапляє в грудне молоко.

Показання для застосування. Симптоматичне лікування грипу, застуднихзахворювань, які супроводжуються гарячкою, больовим синдромом, головним болем,болем у суглобах і м’язовим болем.

Спосіб застосування та дози. Застосовують внутрішньо після розчиненнятаблетки в склянці (150-200 мл) переваренної води кімнатної температури. Яканалгезивний та жарознижувальний препарат дорослим призначають по 1-2розчинених у воді таблетки на добу.Випивають напій в декілька прийомів, післяїди. Максимальна добова доза - 8 таблеток. Курс лікування - 3-5 днів.

Побічна дія. Шум у вухах, порушення слуху, біль у шлунку,загострення виразки шлунка та 12-палої кишки, алергічні реакції, нудота,анорексія, виразкові ураження та кровотечі з ШКТ, тромбоцитопенія, анемія,синдром Рейє.

Протипоказання. Підвищена чутливість до складових препарату таінших неспецифічних протизапальних засобів, виразкова хвороба шлунка та12-палої кишки, тяжкі захворювання печінки та нирок. Не призначають препаратжінкам при вагітності, та в період годування грудю, при схильності до кровотеч,при бронхіальній астмі. Дітям до 14 років при грипі і ГРВІ, вітряній віспіпрепарат не призначається у зв’язку із загрозою розвитку синдрому Рейє.

Передозування. Нудота, блювання, шум у вухах, порушення свідомостісудоми, ниркова недостатність, набряк легенів.Лікування: промивання шлунка, ентеросорбенти,симптоматичне лікування.

Особливості застосування.З обережністю призначають при алергічних захворюваннях, захворюванняхпечінки, нирок.За 5-7 днів до операції відміняють препарат узв’язку із загрозою розвитку кровотеч.На час лікування припиняють годування груддю.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Препарат підсилює побічні ефектиметотрексату, дію антикоагулянтів, цукрознижувальних засобів (похіднихсульфонілсечовини), послаблює дію фуросеміду, спіронолактону, урикозуричнихзасобів.При застосуванні препарату разом з кортикостероїдамита нестероїдними протизапальними засобами підвищується ризик шлунковихкровотеч.Зменшує дію гіпотензивних засобів.

Умови та термін зберігання. Зберігають у сухому, захищеному від світлата недоступному для дітей місці при температурі не вище 25оС.Термін придатності – 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z