Загружается, подождите...

Аспровіт (Asprovitum)


основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого кольору з фаскою, зцілісними краями;

склад: 1 шипуча таблетка містить кислотиацетилсаліцилової– 500 мг;допоміжні речовини: кислота лимонна безводна, натріюгідрокарбонат, гліцин, натрію бензоат, повідон.

Форма випуску. Таблетки шипучі.

Фармакотерапевтична група. Аналгетики та антипіретики. Код АТС N02BA01.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка.Кислота ацетилсаліцилова має жарознижувальні,аналгезуючі та протизапальні властивості, а також зменшує агрегаціютромбоцитів.В основі механізму дії ацетилсаліцилової кислотилежить інактивація ферменту циклооксигенази, внаслідок чого порушується синтезпростагландинів, простацикліну та тромбоксану. Внаслідок зменшення продукціїпростагландинів знижується пірогенний вплив простагландинів на центритерморегуляції. Зменшується сенсибілізуючий вплив простагландинів на чутливінервові закінчення (що призводить до зниження їх чутливості до медіаторівболю). Необоротне порушення синтезу у тромбоцитах тромбоксану А2зумовлює антиагрегантну дію ацетилсаліцилової кислоти.Фармакокінетика. Всмоктування ацетилсаліциловоїкислоти в шлунково-кишковому тракті відбувається швидко і повністю.Максимальний рівень концентрації в плазмі крові досягається через 10-20 хв.Ступінь зв”язування з білками плазми крові залежить від концентрації істановить 49-70%. Ацетилсаліцилова кислота на 50% від введеної дозиметаболізується при первинному проходженні крізь печінку. Виводиться у виглядіметаболітів нирками. Період напіввиведення (Т1/2) ацетилсаліциловоїкислоти – 20 хв. Проникає крізь гематоенцефалічний бар”єр, у спинномозковурідину, синовіальну рідину, потрапляє у грудне молоко.

Показання для застосування.Препарат застосовують у дорослих при больовомусиндромі слабкої і середньої інтенсивності (головний біль, зубний біль,невралгія тощо), пропасних станах при інфекційно-запальних захворюваннях та якпротиревматичний засіб.

Спосіб застосування та дози.Застосовують внутрішньо, бажано після їжі.Попередньо таблетку слід розчинити в склянці питної води (200 мл) кімнатноїтемператури.Доза для дорослих становить 1-2 таблетки кожні 6-8годин. Вища добова доза - 3 г.Дітям від 10 до 15 років призначають 0,5-1 таблетку1-3 рази на добу.

Побічна дія.З боку травної системи: можливі нудота, блювання,зниження апетиту, біль в епігастрію, діарея; рідко – виникненняерозивно-виразкових уражень, кровотеч у шлунково-кишковому тракті, порушенняфункції печінки і виснаження інсулярного апарату підшлункової залози.З боку центральної нервової системи: при триваломузастосуванні можливі запаморочення, головний біль, оборотні порушення зору, шуму вухах.З боку системи кровотворення: рідко – тромбоцитопенія,анемія, лейкопенія.З боку системи згортання крові: рідко - геморагічнийсиндром, подовження часу кровотечі.З боку сечовидільної системи: рідко – порушенняфункції печінки.Алергічні реакції: шкірний висип, набряк Квінке,бронхоспазм.Інші: синдром Рейє, бронхіальна астма,інтерстиціальний нефрит, асептичний менінгіт.

Протипоказання.Ерозивно-виразкові ураження шлунково-кишковоготракту у фазі загострення; наявність в анамнезі вказівок на бронхіальну астму,кропив”янку, риніт, які викликаються прийомом ацетилсаліцилової кислоти таінших нестероїдних протизапальних засобів; гемофілія, геморагічний діатез;гіпотромбінемія; дефіцит вітаміну К; виражені порушення функції нирок; І і ІІІтриместр вагітності; підвищена чутливість до ацетилсаліцилової кислоти та іншихсаліцилатів; дефіцит глюкозо-6-фосфатдегідрогенази; дитячий вік до 10 років.Годування груддю. Гостра ниркова та печінкова недостатність, нефролітіаз,серцева недостатність, аневризма аорти.

Передозування.Симптоми: шум увухах, порушення слуху, головнийбіль, запаморочення, нудота, підвищення температури тіла, гіпервентиляція,кома, дихальна недостатність.Лікування: при появі перших симптомів передозування– відміна препарату; у разі передозування – промивання шлунка, прийом активованоговугілля, термінова госпіталізація.

Особливості застосування.З обережністю застосовують у пацієнтів іззахворюваннями печінки та нирок, при бронхіальній астмі, ерозивно-виразковихураженнях і кровотечах із шлунково-кишкового тракту в анамнезі, при підвищенійкровоточивості або при одночасному призначенні антикоагулянтів.Ацетилсаліцилова кислота навіть у невеликих дозахзменшує виведення сечової кислоти із організму, що може стати причиною гострогонападу подагри у схильних пацієнтів. При проведенні тривалої терапії і/абоприйомі ацетилсаліцилової кислоти у високих дозах потрібне спостереження лікаряі регулярний контроль рівня гемоглобіну.Ацетилсаліцилову кислоту не рекомендуєтьсязастосовувати для лікування дітей і підлітків молодше 15 років при віруснихінфекціях, що супроводжуються підвищеною температурою (у тому числі вітрянка,грип), оскільки може виникнути синдром Рейє (енцефалопатія, порушення функціїпечінки, перша ознака – тривале блювання).За 5-7 днів до хірургічних операцій необхідновідмінити прийом ацетилсаліцилової кислоти.Вагітність і лактація.У ІІ триместрі вагітності можливий одноразовийприйом препарату за життєвими показаннями.Ацетилсаліцилова кислота виділяється з грудним молоком,що підвищує ризик виникнення кровотеч у дитини внаслідок порушення функційтромбоцитів, тому при тривалому застосуванні в період грудного вигодовуванняслід вирішити питання про його припинення.При застосуванні ацетилсаліцилової кислоти необхідновиключити вживання алкоголю з огляду на зростання небезпеки шлунково-кишковихкровотеч.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Ацетилсаліцилова кислота посилює дію іншихнестероїдних протизапальних засобів, гепарину, непрямих антикоагулянтів,урикозуричних препаратів (пробенецид, бензбромарон, сульфінпіразон),діуретиків, антигіпертензивних препаратів, пероральних гіпоглікемізуючихзасобів, зменшує виведення метотрексату.Ацетилсаліцилова кислота ослаблює дію діуретиків,антигіпертензивних засобів, а також протиподагричних засобів, які сприяютьвиведенню сечової кислоти.Ацетилсаліцилова кислота підвищує концентраціюдигоксину, барбітуратів і солей літію у плазмі крові.При одночасному застосуванні з антацидами, щомістять магнію і/або алюмінію гідроксид, уповільнюється і погіршуєтьсявсмоктування ацетилсаліцилової кислоти.

Умови та термін зберігання. Зберігають у сухому, захищеному від світлата недоступному для дітей місці, при температурі 15-25°С. Термін придатності –3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z