Загружается, подождите...

Аспаркам-здоров’я (Asparkam-zdorovye)


основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого кольору, із плоскоюповерхнею, рискою і фаскою. На поверхні таблеток допускається мармуровість;

склад: 1 таблетка містить магніюаспарагінату тетрагідрату 0,175 г, калію аспарагінату ½ гідрату 0,175 г;допоміжні речовини: крохмаль картопляний або крохмаль кукурудзяний,кальцію стеарат, тальк.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Мінеральні добавки. Код АТС А12С С55**.

Фармакологічні

властивості. Фармакодинаміка. Засіб, щорегулює метаболічні процеси, з антиаритмічною активністю. Препарат поповнюєвідносний та абсолютний дефіцит калію і магнію в організмі. Іони калію і магніюберуть участь у передачі нервових імпульсів, скороченні скелетної та гладкоїмускулатури, функціонуванні міокарда та в багатьох інших фізіологічнихпроцесах. Аспарагінат сприяє проникненню іонів калію і магнію в позаклітиннийпростір, поліпшує обмін речовин у міокарді. Підвищення концентрації іонів каліюв позаклітинній рідині приводить до стимуляції мембранної К+,Na+-АТФазиі в результаті до відновлення нормальної поляризації клітин провідної системиміокарда. Нормалізує електролітний баланс, підвищує переносність серцевихглікозидів. Поліпшуючи провідність і збудливість міокарда, виявляє помірнуантиаритмічну дію. Володіє антигіпоксичним ефектом.Фармакокінетика. Не досліджувалася.

Показання для застосування. Аритмії, обумовлені гіпокаліємією і інтоксикацієюсерцевими глікозидами, шлуночкові екстрасистолії, пароксизми мерехтінняпередсердь, недостатність кровообігу, ішемічна хвороба серця, гіпокаліємія, утому числі корекція гіпокаліємії при застосуванні петльових діуретиків,послаблюючих засобів, глюкокортикостероїдів.

Спосібзастосування та дози. Призначають внутрішньо, після їди. Початковадоза для дорослих звичайно становить 1–2 таблетки 3 рази на добу протягом 2–3тижнів, потім дозу знижують до підтримуючої (1 таблетка 3 рази на добу). Принеобхідності можливе збільшення початкової дози до 3 таблеток 3 рази на добу. Профілактичнадоза – 1 таблетка 3 рази на добу протягом 3–4 тижнів. При необхідності курслікування повторюють.

Побічна дія. Неприємні відчуття або відчуття печіння вепігастральній ділянці (у пацієнтів хворих на холецистит і анацидний гастрит),нудота, блювання, діарея, почервоніння обличчя, спрага; дуже рідко –парестезії, зниження артеріального тиску, гіпорефлексія, нервово-м’язоваблокада, пригнічення дихання, судоми, гіперкаліємія, гіпермагніємія, свербіж,пітливість.

Протипоказання. Підвищена індивідуальна чутливість до компонентівпрепарату, гіперкаліємія, гіпермагніємія, міастенія, гостра і хронічна ниркованедостатність, атріовентрикулярна блокада II–III ступеня, виражена артеріальнагіпотензія, гемоліз, хвороба Аддісона, анурія.

Передозування. При застосуванні в дозах, що значно перевищуютьсередні терапевтичні, можливе посилення симптомів гіперкаліємії ігіпермагніємії. Ці явища звичайно зникають при зменшенні дози препарату абойого відміні. Лікування симптоматичне.

Особливості застосування. При тривалому застосуванні рекомендуєтьсяконтролювати рівень калію і магнію в крові та показники ЕКГ. Враховуючи, щопрепарати калію при прийомі внутрішньо можуть подразнювати слизову оболонкушлунково-кишкового тракту, не рекомендується приймати препарат натще. У пацієнтівз недостатністю наднирників зростає ризик розвитку гіперкаліємії. В період вагітності та годування груддю препарат призначають у випадку,коли користь від застосування переважає потенційний ризик для плоду/дитини іпід наглядом лікаря. Досвіду застосування у дітей немає. Дані щодо впливу препарату на здатність керувати транспортними засобамиі на виконання потенційно небезпечних видів діяльності відсутні.

Взаємодіяз іншими лікарськими засобами. Знижує чутливість до серцевих глікозидів. Підсилює ефектлікарських засобів, які стимулюють трофічні процеси в міокарді. При одночасномузастосуванні з калійзберігаючими діуретиками і/або з інгібіторамиангіотензинперетворюючого ферменту, гепарином, нестероїдними протизапальнимизасобами підвищується ризик розвитку гіперкаліємії і гіпермагніємії. Інгібуєвсмоктування тетрацикліну, солей заліза. Знижує ефективність стрептоміцину.Препарати кальцію знижують ефективність Аспаркаму-Здоров’я.

Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому місці при температурі від 15°Сдо 25°С. Зберігати у недоступному для дітей місці. Термін придатності – 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z