Загружается, подождите...

Аспаркам (Asparcam)


основні фізико-хімічні властивості: прозора, безбарвна або з жовтуватимвідтінком рідина;

склад: 1 мл розчину містить магнію аспарагінату безводного 40 мг (3,37 мгмагнію), калію аспаргінату безводного 45,2 мг (10,33 мг калію);допоміжні речовини: сорбіт, вода для ін’єкцій.

Форма випуску. Розчин для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що регулюють метаболічні процеси. Мінеральнідобавки. Код АТС А12С С55**.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Аспаркам має антиаритмічні властивості,поповнює дефіцит іонів магнію та калію. Магній активує натрій-калієву АТФ-азу,внаслідок чого знижується внутрішньоклітинний вміст натрію та підвищуєтьсянадходження калію в клітину. При зниженні концентрації натрію в клітинігальмується натрієво-кальцієвий обмін у гладких м’язах судин, що веде до їхрелаксації, іони калію стимулюють синтез АТФ, глікогену, білків, ацетилхоліну; калійі магній підтримують поляризацію клітинних мембран. Аспарагінат сприяєнадходженню іонів в клітину та бере участь в енергетичному обміні.Антиаритмічний ефект реалізується завдяки здатності препарату усувати дисбаланселектролітів, знижувати збудливість і провідність міокарда.Фармакокінетика.Фармакокінетика препарату не досліджувалась.

Показання для застосування. Стани, що супроводжуються гіпокаліємією(передозування салуретиків), нудота, блювання, діарея, порушення ритму серцяпри гіпокаліємії та інтоксикації серцевими глікозидами.

Спосіб застосування та дози. Препарат призначаютьвнутрішньовеннокраплинно, зі швидкістю 25 крапель за1 хвилину (вміст 1 - 2 ампул по 10 мл або2 - 4 ампул по 5 мл розводять у 50 - 200 мл 5% розчину глюкози або стерильноїводи для ін’єкцій) 1 - 2 рази на добу. При внутрішньовенному струминномувведенні (зі швидкістю не більше 5 мл/хв) вміст 1 ампули по 10 мл або 2 ампулпо 5 мл розводять у 20 мл стерильної води для ін’єкцій або 5% розчину глюкози.Курс лікування – 5 днів.Дані про застосування препарату для лікування дітей відсутні.

Побічна дія. Гіперкаліємія, (нудота, блювання, діарея,парестезії); гіпермагніємія (почервоніння обличчя, спрага, зниженняартеріального тиску, гіперефлексія, нервово-м’язова блокада, пригніченнядихання, судоми).

Протипоказання. Гостра і хронічна ниркова недостатність,гіперкаліємія, гіпермагніємія, атріовентрикулярна блокада ІІ - ІІІ ступеня,підвищена чутливість до препарату.

Передозування. При передозуванні спостерігаються явища гіперкаліємії(нудота, блювання, діарея, парестезії), що потребує відміни препарату.Лікування – симптоматичне.

Особливості застосування. При тривалому застосуванні препарату необхідноконтролювати рівень калію і магнію в крові.Вагітність і період лактації.Застосуванняпрепарату можливо тоді, коли очікувана користь для матері перевищує потенційнийризик для плода або дитини.Впливна керування автотранспортом та іншими механізмами, що потребують підвищеноїконцентрації уваги.Під час лікуванняАспаркамом слід утримуватися від керування автотранспортом та іншимимеханізмами, що потребують концентрації уваги.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Аспаркам поліпшує переносимість серцевихглікозидів. При одночасному застосуванні Аспаркаму з калійзберігаючимидіуретиками та інгібіторами АПФ підвищується ризик розвитку гіперкаліємії(необхідно контролювати рівень калію в плазмі). Антихолінергічні засобизменшують перистальтику кишечнику.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей,захищеному від світла місці при температурі від 15 до 25°С. Термін придатності– 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z