Загружается, подождите...

Аскорутин-н.с. (Ascorutin-n.s.)


основні фізико-хімічні властивості

: таблетки світлого зеленувато-жовтого кольору, з незначнимивкрапленнями, плоскоциліндричні з фаскою та розподільчою рискою з одного боку;

склад: 1 таблетка містить кислоти аскорбінової 0,05 г, рутину 0,05 г;допоміжні речовини: цукор, крохмаль картопляний, кальцію стеарат,тальк.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Комбіновані вітамінні препарати. Код АТС А11J А.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Рутин, особливо в поєднанні з кислотою аскорбіновою,знижує проникність і ламкість капілярів, укріплює судинну стінку, зменшуєагрегацію тромбоцитів, має протизапальний ефект, у тому числі за рахунок пригніченняактивності гіалуронідази, виявляє антиоксидантні властивості, бере участь вокисно-відновних процесах. У хворих з хронічною венозною недостатністюприводить до зменшення набряклого і больового синдромів, трофічних порушень,зменшення або зникнення парестезій та судом. Сприяє зменшенню вираженностіпобічних ефектів променевої терапії (цистит, ентеропроктит, дисфагія, шкірнаеритема), а також сповільнює прогресування діабетичної ретинопатії.Фармакокінетика. Не досліджена.

Показання для застосування. Аскорутин-Н.С. застосовують для профілактики ілікування гіпо- та авітамінозу Р. Показаннями для призначення препарату, у томучислі в комплексній терапії, є також захворювання, що супроводжуютьсяпідвищенням проникності судин, геморагічні діатези, капіляротоксикози,променева хвороба, алергічні захворювання, тромбоцитопенічна пурпура,гломерулонефрит, крововиливи в сітківку ока, септичний ендокардит, гіпертонічнахвороба, ревматизм, арахноїдит, інфекційні хвороби (висипний тиф, кір,скарлатина). З профілактичною і лікувальною метою використовують при ураженняхкапілярів, які зумовлені застосуванням антикоагулянтів (неодикумарин, фенілін,їх аналоги), саліцилатів.

Спосіб застосування та дози. Препарат застосовують внутрішньо, післяїди. Призначають дорослим по 1 таблетці 2 - 3 рази на добу; дітям вікомстарше 3 років по 1 таблетці 2 рази на добу.Тривалість курсу лікування залежить від характеру захворювання іефективності лікування.

Побічна дія. Можливі шкірно-алергічні реакції, припливи крові.

Протипоказання. Через наявність у препараті аскорбінової кислоти нерекомендується призначати у великих дозах при підвищеному згортанні крові,тромбофлебітах, схильності до тромбозів, цукровому діабеті, а через наявність впрепараті рутину не рекомендується призначати в I триместр вагітності.

Передозування. Застосування надмірних доз препарату можеспричинювати нудоту, блювання, пронос, головний біль.

Особливості застосування. Одночасне використання препарату із лужним питвом (мінеральніводи), вживання свіжих фруктових або овочевих соків зменшує всмоктуваннявітаміну С.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Аскорбінова кислотапідвищуєвсмоктування пеніциліну, заліза, зменшує ефективність гепарину, непрямихантикоагулянтів, антибіотиків. Ацетилсаліцилова кислота, пероральніконтрацептиви знижують всмоктування та засвоювання препарату.При тривалому застосуванні (більше 4 тижнів) рутин не слід призначатиодночасно з серцевими глікозидами, антигіпертензивними засобами або нестероїднимипротизапальними препаратами, оскільки він може посилювати їх дію.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, сухому,захищеному від світла місці, при температурі 15°С до 25°С. Термінпридатності – 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z