Загружается, подождите...

Аскоріл експекторант (Ascorilexpectorant)


основні фізико-хімічнівластивості: прозора, в‘язка рідина оранжевого кольору, із солодким смаком таспецифічним запахом;

склад: 10 мл сиропу містятьсальбутамолу сульфату еквівалентно 2 мг сальбутамолу, бромгексину гідрохлориду4 мг, гвайфенезину 100 мг, ментолу 1 мг;допоміжні речовини: сахароза, натрію бензоат,лимонної кислоти моногідрат, розчин сорбітолу 70%, гліцерин, пропіленгліколь,фарбник (сансет жовтий ПКФ) сонячний жовтий (Е 110), ананас, смородина чорна ID 20158, кислота сорбієва, водаочищена.

Форма випуску. Сироп.

Фармакотерапевтична група. Комбіновані засоби, щозастосовуються при кашлі та застудних захворюваннях.Код АТС R05Х.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка.Аскорілекспекторант – комбіновий препарат з бронходилятуючими, муколітичними тавідхаркувальними властивостями. Завдяки раціональній комбінації у складісальбутамолу, бромгексину гідрохлориду, гвайфенезину та ментолу ефективно ташвидко полегшує порушення функції бронхолегеневої системи.Сальбутамол– селективний стимулятор b2-адренорецепторів –ефективно та на тривалий час розширює бронхи. У терапевтичних дозах не спричинюєстимуляції серцевої діяльності.Бромгексинугідрохлорид знижує в‘язкість мокротиння та сприяє його евакуації з бронхів.Гвайфенезин розслаблює та очищаєбронхи від слизу, сприяє відхаркуванню.Ментол полегшує симптоми подразнення та запалення услизовій оболонці дихальних шляхів.Фармакокінетика.Спеціальнідослідження фармакокінетики препарату не проводились.

Показання для застосування.АСКОРІЛекспекторант застосовується при захворюваннях дихальних шляхів, щосупроводжуються утворенням в‘язкого секрету, що важко відділяється: притрахеобронхіті, хронічному бронхіті з обструктивним компонентом, бронхіальнійастмі, емфіземі легенів, туберкульозі легенів, пневмонії.Спосіб застосування та дози.Дорослим і дітям від 12 років- по 10 мл (2 чайніложки), 3 рази на добу.Дітям віком від6 до 12 років – по 5-10 мл (1-2 чайні ложки), 3 рази на добу.Дітям від 2 до6 років – по 5 мл (1 чайна ложка), 3 рази на добу.Тривалістьлікування визначається індивідуально.

Побічнадія. Найбільшчасто виникають побічні ефекти, пов‘язані із застосуванням сальбутамолу. Вонине відрізняються від таких для інших стимуляторів b-адренорецепторів і включаютьтремор м‘язів (переважно рук), болісні спазми м‘язів. Іноді може виникнути легкатахікардія, тривожність, головний біль, розширення периферичних судин. Ухворих, чутливих до дії b-адреностимуляторів, на фонізниження артеріального тиску може розвинутись компенсаторне підвищення частотисерцевих скорочень.Інодіпри застосуванні АСКОРІЛУ експекторанту можуть зустрічатися розлади з бокутравного тракту (нудота, блювання, діарея, біль у животі), що пов‘язані зефектами гвайфенезину, бромгексину гідрохлориду та ментолу. Удеяких хворих може розвинутись транзиторне підвишення рівня амінотрансфераз укрові, спричинене бромгексином.

Протипоказання.Підвищеначутливість до сальбутамолу, інших симпатоміметиків, бромгексину, гвайфенезину,ментолу або до будь-якого із інших компонента препарату.Дитячий вік до2 років.

Передозування.Припередозуванні може розвинутися збудження, сплутаність свідомості та пригніченнядихання. Лікування – симптоматичне.

Особливостізастосування. З обережністю призначають при гіпертиреоїдизмі, цукровому діабеті,захворюваннях серцево-судинної системи (ішемічна хвороба серця, аритмії,гіпертонічна хвороба) та пептичній виразці.Вагітність і лактація.Лікуванняпрепаратом у вагітних або матерів-годувальниць достатньо не задокументовано.Тому при призначенні препарату цим категоріям хворих лікар повинен ретельнозважити переваги від застосування препарату над можливим ризиком для здоров‘я.Годування груддю на час застосування препарату треба припинити.Вплив наздатність керувати автомобілем та працювати з механізмами.На час прийомупрепарату краще утриматись від водіння автомобілю та роботи, що потребуєточності рухів, швидкої реакції та концентрації уваги.Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Гіпокаліємія, щорозвивається внаслідок застосування препаратів, які містять сальбутамол, можепідвищитись при одночасному застосуванні діуретиків. В результаті цьогопідвищується ризик розвитку аритмій при застосуванні на фоні такого лікуваннясерцевих глікозидів.Ефекти сальбутамолу можуть бутизменшені при одночасному використанні b-адреноблокаторів, особливо невибіркових (таких якпропранолол), а також можуть підсилитися при одночасному застосуванні ксантинів(наприклад, теофіліну).

Умови та термін зберігання. Зберігати у захищеному від світлаі недоступному для дітей місці при температурі нижче +25°С. Дозволяється тимчасовепідвищення температури до +40°С. Термін придатності – 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z