Загружается, подождите...

Аскорбінова кислота з глюкозою-дарниця (Ascorbic acid with glucosa-darnitsa)


основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого кольору з плоскоюповерхнею з рискою та фаскою, кисло-солодкого смаку;

склад:1таблетка містить аскорбінової кислоти 0,1 г, глюкози 0,956 г (глюкози уперерахунку на суху речовину – 0,877 г);допоміжні речовини: тальк, кислота стеаринова або кальцію стеарат.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Препарати аскорбінової кислоти (вітаміну С) такомбіновані препарати, що її містять. Код АТС A11G A01.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Аскорбінова кислота – водорозчинний вітамін, якийсприяє оптимальному тканинному обміну речовин. Бере участь у окисно-відновнихреакціях, утворюючи з дегідроаскорбіновою кислотою систему переносу протонуводню, має властивості біооксиданта, за рахунок чого забезпечує стабільністьклітинних мембран. Бере участь у синтезі основної речовини сполучної тканинисудинної стінки, чим запобігає розвитку геморагічного діатезу. Принедостатньому надходженні аскорбінової кислоти з продуктами харчуваннярозвивається кровотеча із ясен, слизових оболонок. Аскорбінова кислота береучасть у обміні глюкози, катаболізмі холестерину, синтезі стероїдних гормонів.При стресових реакціях вміст її в організмі, і в наднирниковій тканині зокрема,значно знижується, що підтверджує участь аскорбінової кислоти в реакціяхадаптації. Аскорбінова кислота здатна проявляти антианемічну дію за рахуноквпливу на обмін заліза. Відновлює тривалентне залізо до двохвалентного, якевсмоктується з кишок і транспортується з током крові. Глюкоза бере участь у вуглеводному і енергетичному обмінах, покращуєдетоксикаційний потенціал організму, стимулюючи таким чином низку його функцій.Фармакокінетика. Аскорбінова кислота після прийому внутрішньовсмоктується без енергетичних затрат у тонкому кишечнику у виглядідегідроаскорбінової кислоти. Максимум концентрації у крові – через 4 години. Восновному накопичується в органах з підвищеним рівнем обмінних процесів,зокрема у тканині наднирникової залози. У тканинах знаходиться як у вільномустані, так і у вигляді сполук. З організму виводиться з сечею, як у незміненомустані, так і у вигляді метаболітів. Вміст аскорбінової кислоти знижується привживанні алкоголю та палінні. Глюкоза легко всмоктується, основними шляхамиметаболізму є гліколіз і аеробне окислювання до вуглекислого газу і води,внаслідок чого утворюються АТФ та інші макроергічні сполуки.

Показання для застосування. Аскорбінову кислоту з глюкозою-Дарницязастосовують з метою профілактики та лікування у всіх клінічних ситуаціях,пов'язаних із необхідністю додаткового введення вітаміну С. Її призначають дляпрофілактики та лікування цинги, при кровотечах(маткових, легеневих, носових, печінкових та ін.), геморагічних діатезах,кровотечах як синдромі променевої хвороби, при різних інтоксикаціях іінфекційних захворюваннях, нефропатії вагітних, хворобі Аддісона, припередозуванні антикоагулянтів, переломах кісток та мляво гранулюючих ранах,різних дистрофіях, при вагітності і в період лактації, підвищеному розумовомунапруженні та посиленій фізичній праці. Аскорбінову кислоту з глюкозою-Дарницязастосовують при атеросклерозі.

Спосіб застосування та дози. Аскорбінову кислоту з глюкозою-Дарницяпризначають дітям після 3 років та дорослим внутрішньо, після їди. З профілактичною метою призначають дорослим по 100 мг (за вмістомаскорбінової кислоти) на добу. Дітям з лікувальною метою призначають препарат1-3 рази на добу в дозах (за вмістом аскорбінової кислоти) залежно від вікудитини. Лікувальні дози для дітей віком від 3 до 7 років – по 75 –100 мг, 1 – 3рази на добу; від 7 до 14 років - 100 – 200 мг, 1 - 3 рази на добу;для дорослих при скорбуті – 200-500 мг на добу (більше 2 тижнів), приатеросклерозі – 500 – 1000 мг на добу, при гострих респіраторних захворюваннях,грипі, застуді – 1 000 мг на добу (не більше 2-х тижнів).При вагітності і лактації призначають по 100 мг 3 рази на день протягом10-15 днів, потiм профілактично по 100 мг 1 раз на день.Тривалість прийому залежить від характеру патологічного процесу, йогоперебігу, ефективності терапії і визначається лікарем.

Побічна дія. Аскорбінова кислота з глюкозою-Дарниця, як правило,добре переноситься, але при тривалому застосуванні у великих дозах невиключений негативний вплив на підшлункову залозу, нирки і артеріальний тиск(гіперкаліємія, глюкозурія, артеріальна гіпертензія).

Протипоказання. У протискорбутній дозі (до500 мг на добу для дорослих) протипоказанням є підвищена чутливість доаскорбінової кислоти, а також препарат не застосовують при цукровому діабеті,підвищеному згортанні крові, тромбофлебітах, схильності до тромбозів, у дітейдо 3 років.

Передозування. Гостре отруєння Аскорбіновою кислотою зглюкозою-Дарниця не описане. При тривалому застосуванні у великих дозах не виключенийнегативний вплив на підшлункову залозу, може викликати викидень у вагітних.

Особливості застосування. При застосуванні у великих дозах необхіднийконтроль функції нирок, артеріального тиску (стимуляція аскорбіновою кислотоюутворення кортикостероїдів), а також функції підшлункової залози (пригніченняінсулярного апарату). Застосування у вагітних і в період лактації - запризначенням лікаря. Терапія у великих дозах не повинна проводитися у хворих зісхильністю до рецидивуючої нирковокам'яної хвороби.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Препарат підвищує всмоктування пеніциліну,заліза, ослаблює дію гепарину, непрямих антикоагулянтів, збільшує ризиккристалурії при лікуванні саліцилатами.

Умови та термін зберігання. Зберігають у сухому, захищеному від світлата недоступному для дітей місці.Термін придатності - 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z