Загружается, подождите...

Аскофен л (Ascophene l)


основнi фiзико-хiмiчнi властивостi: таблетки білого кольору,плоскоциліндричної форми, з рискою і фаскою, з гладкою поверхнею. На поверхнітаблеток допускається мармуровість;

склад: 1 таблетка мiстить ацетилсалiциловoїкислоти - 0,2 г, парацетамолу - 0,2 г, кофеїну - 0,04 г;допомiжнi речовини: крохмаль картопляний абокукурудзяний, кальцiю стеарат, кислота лимонна.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Аналгетики і антипіретики.Код ATC N02B A51.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Аскофен Л – комбінований препарат,який виявляє знеболювальну, жарознижувальну та протизапальну дії. До складуАскофен Л входять активні субстанції: кислота ацетилсаліцилова, парацетамол ікофеїн.Антипіретичний ефект ацетилсаліцилової кислотиреалізується через центральну нервову систему шляхом пригноблення синтезу PGF2у гіпоталамусі та шляхом пригнічення синтезу простагландинів у вогнищахзапалення. Ацетилсаліцилова кислота ефективна при болю слабкої і середньоїінтенсивності, менш ефективна при вісцеральному болю.Парацетамол – ненаркотичний аналгетик. Блокуєциклооксигеназу тільки в ЦНС, впливаючи на центри болю і терморегуляції (увогнищах запалення клітинні пероксидази нейтралізує вплив парацетамолу нациклооксигеназу), що пояснює практично повну відсутність протизапальногоефекту. Головна перевага парацетамолу в тому, що при його застосуванні меншймовірна можливість утворення метгемоглобіну.Кофеїн збуджує центральну нервову систему. Стимуляціявищих відділів нервової системи виявляється у швидкому і ясному плині думки,знятті сонливості й утоми, більш точною асоціацією ідей. Кофеїн підвищуєпозитивні умовні рефлекси, стимулює рухову активність, послаблює дію снодійнихі наркотичних речовин, посилює дію аналгетитів і жарознижувальних засобів.Фармакокінетика. Не вивчена.

Показання для застосування. Таблетки Аскофен Лпризначають як знеболювальний засiб при слабкому або помiрно вираженомубольовому синдромi, а також як жарознижувальний засiб при захворюваннях, щосупроводжуються пропасницею рiзної етіологiї. Препарат застосовують приголовному болю, мiгренi, зубному болю, невралгiях, артралгiях, ревматичнихзахворюваннях, первиннiй дисменореї.

Спосіб застосування та дози. Дорослим призначають по 1таблетцi 2 - 3 рази на добу пiсля їжi. Вища добова доза становить 6 таблеток у3 прийоми. Курс лiкування залежить вiд ефективностi терапiї i, як правило, неперевищує 10 днiв. Дітям віком від 5 до 7 років призначають по ¼таблетки 2 рази на добу; 7 - 10 років – по ½ таблетки 2 - 3 рази надобу.

Побічна дія. При застосуваннi таблетокАскофен Л в окремих хворих можуть спостерiгатися побiчнi реакцiї, характернiдля препаратiв ацетилсаліцилової кислоти та парацетамолу:алергiчнi реакцiї, виразкові ураження шлунка та 12-палої кишки, загострення бронхiальної астми,гепато - та нефротоксичнi явища.

Протипоказання. Виразковахворобашлунка та 12-палої кишки, шлунково-кишковi кровотечi, знижене зсiданнякровi, тяжкi порушення функцiй печiнки та нирок, вагiтність (особливо І та ІІІтриместри), перiод лактацiї, дефiцит глюкозо-6-фосфатдегiдрогенази,iндивiдуальна неcприйнятливiсть ацетилсалiцилової кислоти або парацетамолу.Діти до 5 років.

Передозування. При передозуванніпрепарату можливі болі у ділянці живота, нудота, блювання, шлунково-кишковікровотечі, порушення функції печінки та нирок, анафілактичні реакції.Лікування. Симптоматичне. При гострому отруєнніпоказане зондове промивання шлунка та прийом активованого вугілля.

Особливості застосування. Наявність у складі АскофенЛ кофеїну може спричинити в осіб з підвищеною збудливістю безсоння, відчуттятривоги.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами.Препарат посилює дiю засобiв, що зменшують зсiдання кровi та агрегацiю тромбоцитiв,посилює побiчну дiю кортикостероїдiв, сульфонiлceчoвини, метотрексату. Слiдуникати комбiнoваного застосування препарату з барбiтуратами, протисудомнимизасобами, салiцилатами, рифампiцином, алкоголем.

Умови та термiн зберiгання. Зберiгати в недоступномудля дітей, сухому, захищеному вiд свiтла мiсцi. Термiн придатностi - 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z