Загружается, подождите...

Аскофен-дарниця (Ascophen-darnitsa)


основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого кольору з фаскою і рискою,на поверхні таблетки допускається мармуровість;

склад: 1 таблетка містить ацетилсаліцилової кислоти (у перерахуванні на 100 %речовину) 0,20г, парацетамолу(у перерахуванні на 100 % речовину) 0,20г, кофеїну (у перерахуванні на 100 % речовину) 0,04 г; допоміжні речовини: полівінілпіролідон низькомолекулярний медичний,крохмаль картопляний, кальцію стеарат, кислота лимонна харчова.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Аналгетики та антипіретики.Ацетилсаліциловакислота, комбінації без психолептиків. Код АТС: N02В А51.

Фармакологічні властивості.Фамаркодинаміка. Аскофен-Дарниця - комбінований препарат зізнеболювальною, жарознижувальною, протизапальною, антиагрегантною дією.Основним механізмом дії препарату є стримування активності ферменту ЦОГ, урезультаті чого змінюється синтез простагландинів, простациклінів ітромбоксану. Внаслідок зменшення продукції простагландинів знижуєтьсяпірогенний вплив простагландинів на центри терморегуляції. Крім того,зменшується сенсибілізувальний вплив простагландинів на чутливі нервовізакінчення, що приводить до зниження їх чутливості до медіаторів болю. Зниженнясинтезу в тромбоцитах тромбоксану А-2 зумовлює антиагрегантну діюАскофена-Дарниця, яка підкріплюється завдяки зниженню активності ЦОГ вендотеліальних клітинах.Фармакокінетика. Після прийому внутрішньо Аскофен-Дарниця швидковсмоктується з кишково-шлункового тракту. Терапевтична концентрація в плазмікрові Аскофену-Дарниця розвивається через 30 хвилин. Частина препаратувсмоктується в шлунку, більша частина в тонкій кишці. Метаболізується на 50%при першому проходженні через печінку. З організму виводиться із сечею.

Показання для застосування. Як аналгетичний засіб при слабкому або помірномубольовому синдромі: зубний та головний біль, міалгія, артралгія, невралгія,ревматичні захворювання, первинна дисменорея і захворювання, якісупроводжуються пропасницею (ГРВІ, грип).

Спосіб застосування та дози. Аскофен-Дарниця приймається внутрішньо по 1таблетці, 2-3 рази на добу, після їди. Тривалість курсу лікування не повиннаперевищувати 10 днів.

Побічна дія. Нудота, анорексія, діарея, біль в епігастральнійділянці, ерозивно-виразкові ураження шлунка. Дуже рідко при триваломузастосуванні - тромбоцитопенія, порушення функції нирок, печінки. Можливіалергічні реакції - висипання на шкірі, бронхоспазм у хворих на бронхіальнуастму.

Протипоказання. Пептична виразка шлунка та 12-палої кишки,шлунково-кишкові кровотечі, зниження зсілості крові, І триместр вагітності,період годування груддю, дефіцит глюкозо-6 - фосфатдегідрогенази, підвищеначутливість до компонентів препарату.

Передозування. При інтоксикації легкого ступеня можливі нудота,блювання, біль в епігастральній ділянці, запаморочення, шум у вухах, зниженнягостроти слуху та зору (більше у дітей та людей похилого віку). При значномупередозуванні - сплутаність свідомості, тремор, задишка, напади задухи,зневоднення, кома, метаболічний ацидоз, дихальний алкалоз, порушеннявуглеводного обміну. Лікування: промивання шлунка, залежно від КОР та електролітного обміну- інфузійне введення розчину натрію гідрокарбонату, натрію цитрату, натріюлактату.

Особливості застосування. У пацієнтів з бронхіальною астмою, алергічнимизахворюваннями, підвищеній чутливості до НПЗП можливий розвиток алергічноїреакції або загострення основного захворювання. Дітям до 14 років призначати увипадках неефективності інших жарознижувальних засобів.У період застосування Аскофену-Дарниця утримуватисявід вживання алкоголю.У І та ІІІ триместри вагітності слід уникатизастосування Аскофену-Дарниця через ризик розвитку виникнення потворностей уплода, ризику виникнення кровотечі та послаблення родової діяльності. Незастосовувати препарат регулярно під час грудного вигодовування.Препарат сповільнює виведення із організму сечовоїкислоти, що може стати причиною гострого нападу подагри.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Посилює дію антикоагулянтів, потенціюєпобічні ефекти і дію пероральних антидіабетичних засобів (похіднихсульфанілсечовини), метотрексату, дію сульфаніламідів, трийодотироніну.Одночасний прийом Аскофену-Дарниця та етанолу,препаратів, що містять етанол, глюкокортикоїдів, підвищує ризик розвитку шлунко-кишковоїкровотечі.Аскофен-Дарниця, послаблює дію фуросеміду,спіронолактону, гіпотензивних, протиподагричних препаратів.При одночасному вживанні Аскофену-Дарниця разом збарбітуратами, трициклічними антидепресантами, рифампіцином, а також алкоголемпідвищується ризик розвитку гепатотоксичної дії.

Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому, захищеному від світла танедоступному для дітей місці.Термін придатності - 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z