Загружается, подождите...

Аскопар (Ascoparum)


основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого абобілого з кремуватим або рожевуватим відтінком кольору. На поверхні таблетокдопускається мармуровість;

склад: 1 таблетка містить кислотиацетилсаліцилової 0,2 г, парацетамолу 0,2 г, кофеїну 0,04 г;допоміжні речовини: крохмаль картопляний,полівінілпіролідон низькомолекулярний медичний, кальцію стеарат.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що діють на нервовусистему. Аналгетики й антипіретики. Парацетамол, комбінації без психолептиків.Код АТС N02B E51.

Фармакологічнівластивості. Фармакодинаміка.Комбінований препарат, дія якого обумовлена компонентами, що входять до його складу.Здійснює аналгетичну, жарознижувальну, протизапальну, антиагрегантну,психостимулюючу дію. Ацетилсаліцилова кислота інгібує циклооксигеназу,порушуючи синтез простагландинів і продукцію АТФ, має протизапальну,аналгезуючу, жарознижувальну дії, гальмує агрегацію тромбоцитів. Кофеїнпідвищує рефлекторну збудливість спинного мозку, збуджує дихальний ісудиноруховий центри, розширює кровоносні судини кістякових м’язів, головногомозку, серця, нирок, знижує агрегацію тромбоцитів; зменшує сонливість, почуттявтоми, підвищує розумову і фізичну працездатність. У даній комбінації кофеїн умалій дозі сприяє нормалізації тонусу судин мозку і прискоренню кровообігу.Парацетамол має аналгетичну, жарознижувальну і слабку протизапальну дії;пов’язані з його впливом на центр терморегуляції у гіпоталамусі і меншвираженою здатністю інгібувати синтез простагландинів у периферичних тканинах.

Показання для застосування. Аскопар застосовують якзнеболювальний засіб при слабкому або помірно вираженому больовому синдромі(головний біль, мігрень, зубний біль, невралгія, біль у м’язах і суглобах, боліпри порушеннях менструального циклу), а також як жарознижувальний засіб приінфекційно-запальних захворюваннях, що супроводжуються підвищенням температури.

Спосіб застосування та дози. Призначають дорослимвнутрішньо по 1 таблетці, 2 - 3 рази на день після їди, запиваючи невеликоюкількістю води. Вища добова доза - 6 таблеток Аскопару в 3 прийоми. Курс лікування залежить від ефективності терапії і,як правило, не повинен перевищувати 10 днів.За необхідності після перерви в 7 - 10 днів курсможна повторити.Дітям від 5 до 7 років призначають по ¼таблетки 2 рази на добу; 7 - 10 років – по ½ таблетки 2 - 3 рази надобу.

Побічна дія. Препарат звичайно добрепереноситься хворими. Побічні ефекти в більшості випадків незначні, маютьминущий характер і не вимагають припинення лікування. В окремих випадках можуть спостерігатися алергічніреакції (шкірний свербіж, кропив’янка), виразково-геморагічні ушкодження шлункаі 12-палої кишки (біль у епігастральній ділянці, поява крові у випорожненнях),загострення бронхіальної астми, загострення гепатиту, гломерулонефриту.

Протипоказання. Підвищена чутливість докомпонентів препарату, виразкова хвороба шлунка та 12-палої кишки,шлунково-кишкові кровотечі, зниження швидкості зсідання еритроцитів, тяжкіпорушення функції печінки і нирок, перший триместр вагітності.

Передозування. Симптоми: блідість шкірнихпокривів, нудота, блювання. Лікування: Відміна препарату, лікування симптоматичне.

Особливості застосування. З обережністюзастосовувати при подагрі, захворюваннях нирок, дітям молодше 12 років згіпертермією на фоні вірусних захворювань (ризик розвитку синдрому Рейє).

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами. Посилює дію гепарину, пероральнихантикоагулянтів, резерпіну, стероїдних гормонів і протидіабетичних засобів.Одночасне призначення з іншими НПЗЗ, метотрексатом збільшує ризик розвиткупобічних ефектів. Зменшує ефективність спіронолактону, фуросеміду, гіпотензивнихзасобів, протиподагричних засобів, що сприяють виведенню сечової кислоти.Барбітурати, рифампіцин, саліциламід, протиепілептичні препарати та іншістимулятори мікросомального окислювання сприяють утворенню токсичнихметаболітів парацетамолу, що впливають на функцію печінки. Метоклопромідприскорює всмоктування парацетамолу. Під впливом парацетамолу час виведенняхлорамфеніколу збільшується у 5 разів. При повторному прийомі парацетамол можепосилити дію антикоагулянтів (похідних дикумарину). Кофеїн прискорюєвсмоктування ерготаміну. Одночасний прийом таблеток Аскопар і етанолу підвищуєризик розвитку гепатотоксичних ефектів.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступномудля дітей, сухому, захищеному від світла місці, при температурі не вище 25°С. Термін придатності - 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z