Загружается, подождите...

Ацик (Asіs)


міжнародна та хімічна назви: aciclovir; 9-(2-гідроксіетоксиметил)гуанін;

основні фізико-хімічні властивості: білий, м’який гомогенний крем;

склад: 1 г крему містить 50 мг ацикловіру; допоміжні речовини: гліцерину моностеарат, поліоксиетилену-30-стеарат,спирт цетиловий, диметикон 350, пропіленгліколь, парафін, вазелін білий, водаочищена.

Форма випуску. Крем.

Фармакотерапевтична дія. Хіміотерапевтичні засоби для місцевогозастосування. Противірусні засоби. Код АТС D06B B03.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Високоефективний препарат щодо вірусу простого герпесу1-го та 2-го типів, оперізувального лишаю, вірусу Епштейна-Барра,цитомегаловірусу.Противірусна активність препарату пов’язана з його конкурентноювзаємодією з ферментом вірусу тимідинкіназою. Віростатична дія препаратупочинається після його пенетрації інфікованої вірусом простого герпесу таоперізувального лишаю клітини. Під впливом тимідинкінази відбувається перетворенняацикловіру до моно- ди- та трифосфату ацикловіру. Останній взаємодіє з вірусноюДНК-полімеразою та вбудовується у ДНК, що сприяє формуванню дефектної ДНКвірусу та призводить до пригнічення реплікації нових генерацій вірусів.Фармакокінетика. Концентрація ацикловіру в організмі після йогонанесення на шкіру становить менше 0,1%, що дозволяє стверджувати провідсутність системної дії препарату.

Показання для застосування. Лікування інфекцій шкіри та слизових оболонок,спричинених вірусами простого герпесу 1-го та 2-го типів, оперізувальноголишаю, рецидивуючого генітального герпесу.

Спосіб застосування та дози. Крем наносити тонким шаром на інфікованіділянки шкіри 5 разів на день (кожні 4 год) протягом 5 днів. Тривалістьлікування не довше 10 днів. Ацик(R) крем необхідно наносити на шкірутаким чином, щоб він покривав не лише інфіковані ділянки, а й прилеглі.

Побічна дія. Можливе виникнення висипань на шкірі, які швидкозникають після відміни препарату.

Протипоказання. Препарат не рекомендується застосовувати припідвищеній чутливості до ацикловіру або інших складових препарату.Препарат не застосовується протягом вагітності тагодування груддю.Для лікування герпетичної інфекції очей необхіднозастосовувати спеціальні очні мазі.

Передозування. При випадковому застосуванні препарату внутрішньо уразовій дозі 5 г серйозних токсичних ефектів не виникало.

Особливості застосування. При одночасному застосуванні Ацик(R)крему та презервативів з латексу можливе зниження їх міцності через наявність ускладі препарату парафіну та вазеліну.Для лікування герпетичних кератитів рекомендуєтьсязастосовувати спеціальний крем для очей. Крем не рекомендується наносити наслизові оболонки ротової порожнини, геніталій, оскільки не виключається можливістьрозвитку локального запалення.Якщо крем наносять безпосередньо руками, після йогозастосування необхідно обов’язково ретельно вимити руки для попередженняінфікування шкіри рук.Зовнішнє застосування крему не впливає на фаховудіяльність та керування автомобілем.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Невідома.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей місці притемпературі від 8 оС до 25оС. Термін придатності - 3роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z