Загружается, подождите...

Артродар (Artrodar)


міжнародна та хімічна назви: діацереїн;(4,5-біс-(ацетокси)-9,10-дигідродіоксо-2-антраценкарбонова кислота9,10-дигідро-4,5-дигідрокси-9,10-діоксо-2-антраїкової кислоти діацетат;

основні фізико-хімічні властивості: тверді желатинові біло-зелені, непрозорікапсули;

склад: 1 капсула міститьдіацереїну 50 мг; допоміжні речовини: лактози моногідрат, магнію стеарат, натрію діоксидколоїдний, натрію кроскармелоза, полівідон.

Форма випуску. Капсули желатинові тверді.

Фармакотерапевтична група. Нестероїдні протизапальні та протиревматичні засоби.Код АТС М01АХ21.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Хондропротектор, аналгетик і протизапальний засіб длялікування дегенеративних захворювань суглобів (остеоартриту та подібнихзахворювань). Внаслідок специфічного механізму дії, що не пов’язаний з впливомна синтез простагландинів, діацереїн має властивості хондропротектора та маєанаболічну, антикатаболічну дію на суглобний хрящ, а також протизапальну,болезаспокійливу та жарознижуючу дію. Встановлено, що діацереїн полегшуєперебіг остеоартриту. Діацереїн значною мірою усуває такий симптомостеоартриту, як біль, і відновлює функцію суглобів. Механізм протизапальної дії не зумовлений впливом на Цог таліпооксигеназу. Діацереїн інгібує продукцію ІЛ-1 макрофагами та синовіоцитами,пригнічує продукцію мієлопероксидази, бета-глюкуронідази та еластази, зменьшуєвміст металопротеїназ у хрящі, стимулює синтез паротеогліканів,глюкозаміногліканів і гіалуронової кислоти. Зменшує вираженість запалення синовіальноїоболонки і пошкодження хряща. Клінічний ефект препарату виявляється після 2-4 тижнів лікування (ефектпіслядії). Фармакокінетика.Повнота всмоктування становить 50-100% введеної дози. Повторне введенняне впливає на параметри фармакокінетики. Вивчення розподілу в органах виявиловисокі концентрації в основному в органах екскреції – нирках і дуже незначнийвміст препарату – у мозку. Діацереїн дуже швидко метаболізується, головнимчином пресистемно, до реїну і кон’югатів реїну. Кількість кон’югатів різниться.Зв’язування метаболітів препарату з білками плазми становить 80-90%. Збілками плазми зв’язується 99% реїну.Отримані при вивченні метаболізму дані показують, щодіацереїн може бути проліками, тому що він не був визначений у великій кількостів усіх зразках плазми і сечі.

Показання для застосування. Остеоартрит, остеоартроз.

Спосіб застосування та дози. Звичайний режим дозування Артродару длядорослих - одна капсула два рази на добу, під час основного прийому їжі,протягом тривалого часу (не менше 6 місяців). Враховуючи те, що діацереїн можеприскорити час проходження вмісту кишечнику протягом перших двох тижнів,рекомендовано починати курс лікування з однієї капсули Артродару на добу, підчас їди, щовечора, протягом 4 тижнів. Як тільки хворий адаптується допрепарату, слід збільшити дозу до 2 капсул на добу, які необхідно приймати підчас їди. Тривалість лікування визначає лікар, але вона не повинна бути менше 6місяців. Можна рекомендувати призначати Артродар у складі комбінованої терапії заналгетиками та нестероїдними протизапальними засобами протягом перших 2-4тижнів лікування.

Побічна дія. Найчастіше (у 7% хворих) відмічається прискоренняпроходження вмісту кишечнику у вигляді діареї (симптоми можуть виникнутипротягом перших кількох діб лікування). Здебільшого при продовженні лікуваннясимптоми зникають самостійно. Про діарею та біль в епігастрії повідомили 3-5%хворих; нудота та блювання виникають менше, ніж в 1% хворих. Інколи прийомАртродару може призвести до більш інтенсивного жовтого забарвлення сечі (цезвичайне явище для сполук цього типу, яке не має клінічного значення).

Протипоказання. Діацереїн не слід приймати хворим з відомоюпідвищеною чутливістю до препарату, в яких раніше були прояви підвищеноїчутливості до антрахінону.Періоди вагітності та лактації, діти до 15 років.

Передозування. При випадковому або навмисному прийомі великих доздіацереїну може виникнути діарея. Специфічного антидоту не існує. Невідкладнелікування полягає у відновленні електролітного балансу.

Особливості застосування.Кожні4 місяці необхідно проводити розгорнутий аналіз крові, а також аналіз ферментівпечінки та аналіз сечі. Внаслідок пізнього початку дії (після 2-4 тижнівлікування) та виняткового сприйняття органами шлунково-кишкового тракту можнаприймати діацереїн одночасно з нестероїдними протизапальними засобами абоаналгетиками протягом 2-4 тижнів лікування. При нирковій недостатності може змінюватися фармакокінетика діацереїну.У цих випадках рекомендовано знижувати дозу до 1 капсули на добу (кліренскреатиніну <30 мг/мл). При застосуванні діацереїну з їжею зростаєвсмоктування препарату (на 24%); з іншого боку, тривалий дефіцит їжі зменшуєбіодоступність діацереїну. Як частота виникнення побічних ефектів, так іприскорений транзит по кишечнику, прямо пропорційно залежить від кількостідіацереїну, що всмоктався. Прийом препарату натще або після дуже невеликоїкількості їжі може призвести до розвитку побічної дії.Слід тимчасово припинити лікування у випадку терапії антибіотиками,оскільки останні можуть вплинути на кишкову флору та кінетику препарату. Слідзважити співвідношення користь/ризик при призначенні Артродару хворим зпопередніми випадками ентероколіту, особливо з подразненням товстого кишечнику.Лікування діацереїном може посилити симптоми ентероколіту у хворих, якіприймають антибіотики та хіміотерапію, що впливають на кишкову флору.Вагітність і лактація. Незважаючи на те, що у проведених на тваринахдослідженнях не встановлено токсичної дії на фертильність і розвиток плоду,діацереїн не слід приймати вагітним і жінкам, які годують груддю, оскількинезначну кількість препарату виявляють у грудному молоці.Вплив на здатність керувати автомобілем і механізмами. Діацереїн не маєседативної дії, яка може вплинути на здатність керувати автомобілем абомеханізмами.Діацереїн не слід приймати дітям до 15 років,оскільки в цій віковій категорії клінічні дослідження не проводилися.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Діацереїн не слід приймати одночасно зпрепаратами, які змінюють проходження вмісту кишечнику (наприклад волокна абопродукти рослинного походження). Слід уникати одночасного застосуванняпрепаратів, які вміщують гідроксид алюмінію та магнію, тому що це може вплинутина всмоктування діацереїну. Не слід одночасно приймати діацереїн і проноснізасоби.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей місці прикімнатній температурі до 25ºС.Термін придатності - 3 роки за умови зберігання в оригінальнійупаковці. Препарат не слід приймати після дати, вказаної на упаковці.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z