Загружается, подождите...

Артифрин-здоров’я форте (Artiphrinum –zdorovyeforte)


основні фізико-хімічні властивості: прозорий, безбарвний або злегкажовтувато-зеленуватий розчин;

склад: 1 мл містить артикаїну гідрохлориду ( у перерахунку на 100% речовину)- 40 мг, епінефрину ( у перерахунку на 100% речовину) - 10 мкг (у формігідрохлориду);допоміжні речовини: натрію метабісульфіт, гліцин, натрію хлорид, 1Мрозчин кислоти хлористоводневої, вода для ін'єкцій.

Форма випуску. Розчин для ін'єкцій.

Фармакотерапевтична група. Препарати для місцевої анестезії. Артикаїн,комбінації. Код АТС N01B В58.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Артифрин-Здоров’я (1:100 000)форте призначений для місцевої анестезії у стоматології. Артикаїн – місцевийанестетик амідного типу тіафенової групи. В тканинах підлягає гідролізу івивільняє основу, яка має ліпофільні властивості і легко проникає крізьмембрану всередину нервового волокна. Іонізується і трансформується в катіон.Взаємодіючи з рецепторами, гальмує вхід іонів натрію в клітину у фазідеполяризації і блокує проведення імпульсу по нервовому волокну. Епінефрин(адреналін) справляє судинозвужувальну дію, завдяки чому відбувається посиленняі пролонгація місцевоанестезуючого ефекту артикаїну. Анестезія після введенняпрепарату розвивається через 1 - 3 хвилини з тривалістю ефективної хірургічноїанестезії не менше 75 хвилин. Препарат характеризується доброю тканинноюпереносимістю і не виявляє несприятливої дії на загоювання післяопераційноїрани. Фармакокінетика.Артикаїн при підслизовому введенні в порожнинурота виявляє високу дифузійну здатність. Період напіввиведення - 25,3 хвилини.Препарат у мінімальній мірі проникає крізь плацентарний бар'єр, практично невиділяється з грудним молоком.

Показання для застосування. Інфільтраційна і провідникова анестезія устоматології при таких операціях та маніпуляціях: - операціїна слизових оболонках або кістці, які потребують вираженого ефекту ішемії; - операції на пульпі зуба (ампутація і екстирпація пульпи); - видалення поламаного зуба (остеотомія); - видалення зуба, ураженого апікальним парадентитом; - операція Кондуелла-Люка; - черезшкірний остеосинтез; - кістектомія; - мукогінгівальні операції; - резекція верхівки кореня зуба; - препарування каріозних порожнин і зубів під коронку у пацієнтів зпідвищеною чутливістю зубів.

Спосібзастосування та дози. Дозупрепарату Артифрин-Здоров’я форте встановлюють індивідуально, з урахуваннямтяжкості і тривалості операційного втручання.При неускладненій щипцевій екстракції верхнього зуба за відсутностізапалення звичайно достатньо вестибулярної ін’єкції 1,7 мл препарату на кожнийзуб. В окремих випадках буває потрібна додаткова вестибулярна ін'єкція від 1 до1,7 мл для забезпечення повної анестезії. Для анестезії при піднебіннихрозрізах і при накладанні швів достатньо піднебінної депо-ін’єкції у дозі 0,1мл. При численних екстракціях близько розташованих зубів кількістьвестибулярних ін’єкцій звичайно вдається зменшити. При неускладненій щипцевій екстракції нижніх премолярів за відсутностізапалення звичайно достатньо ін’єкції за типом інфільтраційної анестезії у дозі1,7 мл препарату на кожний зуб. Якщо не вдається досягнути повної анестезії,виконують додаткову вестибулярну ін’єкцію у дозі від 1 до 1,7 мл. Завідсутності бажаного ефекту необхідно провести звичайну анестезію методомнижньощелепної блокади.Для підготування порожнини або препарування під коронку будь-якогозуба, за винятком нижніх молярів, виконують вестибулярну ін’єкцію препарату удозі 0,5 - 1,7 мл на кожний зуб. Оптимальна доза залежить від бажаної глибини ітривалості анестезії. Вища дозаартикаїну для дорослих - 7 мг/кг (0,18 мл розчину/кг), для дітей – 5 мг/кг(0,13 мл/кг). Дози до 500 мг (12,5 мл розчину) звичайно добре переносяться. Доін’єкції слід завжди проводити пробну аспірацію для виключення можливостівнутрішньосудинного введення.

Побічна дія. Препарат звичайно добре переноситься пацієнтами.Проте можливий розвиток побічних явищ.З боку ЦНС: залежно від застосованої дози можливі випадки порушеннясвідомості, аж до її втрати; порушення дихання, аж до його зупинки; м'язовийтремор, мимовільні посмикування м'язів, що іноді прогресують, аж догенералізованих судом; нудота, блювання.З боку органу зору: зрідка - помутніння в очах, минуща сліпота,диплопія.З боку серцево-судинної системи: помірно виражені порушеннягемодинамики, які виявляються зниженням артеріального тиску, тахікардією абобрадикардією.Алергічні реакції: набряк або запалення на місці ін'єкції; почервонінняшкіри, свербіж, кон'юнктивіт, риніт, ангіоневротичний набряк різного ступенявираженості, включаючи набряк верхньої та/або нижньої губи, щоки, язика,голосової щілини з ускладненням ковтання і дихання; кропив'янка. Ці явищаможуть прогресувати, аж до розвитку анафілактичного шоку.Інші: головний біль, пов'язаний, ймовірно, з наявністю в складіпрепарату епінефрину.При випадковій внутрішньосудинній ін'єкції на місці введення можутьрозвинутися зони ішемії, що іноді прогресують до тканинного некрозу.При порушенні техніки ін’єкції – пошкодження нерва, аж до розвиткупаралічу лицьового нерва.

Протипоказання. Підвищена чутливість до артикаїну, адреналіну,сульфітів. Пароксизмальна тахікардія та інші тахіаритмії. Закритокутоваглаукома.Препарат не слід застосовувати пацієнтам з дефіцитом холінестерази,тому що у цих хворих є ймовірність пролонгації, а іноді й посилення діїпрепарату.

Передозування. При розвитку початкових ознак побічних реакцій аботоксичної дії (запаморочення, рухове занепокоєння, ступор) слід припинитивведення препарату, надати паці-енту горизонтального положення. Забезпечитипроходимість дихальних шляхів, контролювати частоту серцевих скорочень іартеріальний тиск. Рекомендується почати внутрішньовенну інфузію кристалоїднихрозчинів навіть у тому випадку, якщо симптоми не здаються тяжкими, дляподальшого забезпечення внутрішньовенного доступу. При порушеннях диханняпотрібно призначити кисень залежно від тяжкості стану; за необхідності -застосувати штучне дихання або інтубацію трахеї для проведення штучноївентиляції легенів. Аналептики центральної дії протипоказані. Мимовільні м'язові скорочення або генералізовані судоми усуваютьвнутрішньовенним введенням барбітуратів короткої або ультракороткої дії. Їхвведення потрібно проводити повільно, залежно від ефекту, продовжуючи при цьомуінгаляцію кисню та моніторинг серцевої діяльності. Введення барбітуратівсупроводжують інфузійною доставкою рідини через раніш встановлену канюлю.При тахікардії або артеріальній гіпотензії часто достатньо надатипацієнту горизонтального положення зі злегка піднятими ногами.При тяжких порушеннях кровообігу, в т.ч. при шоці, слід забезпечитигоризонтальне положення пацієнта зі злегка піднятими ногами, прохідністьдихальних шляхів, введення кисню, внутрішньовенну інфузію збалансованогоелектролітного розчину, плазмозамінних розчинів, альбуміну, внутрішньовенневведення глюкокортикоїдів (наприклад, 250 - 1 000 мг метилпреднізолону).При вираженому зниженні артеріального тиску і зростаючій брадикардії –внутрішньовенне введення епінефрину: 1 мл 1:1 000 розчину розчинюють у 10 млрозчинника і вводять повільно 0,25 - 1 мл розчину (0,025 - 0,1 мг епінефрину)під контролем частоти серцевих скорочень і артеріального тиску. Не потрібновводити більше 1 мл розчину (0,1 мг епінефрину) одноразово. Якщо цієї дозинедостатньо, необхідно додати епінефрин до інфузійного розчину (швідкистьінфузії регулюють з урахуванням частоти серцевих скорочень і рівняартеріального тиску).При вираженійсинусовій тахікардії або тахіаритмії внутрішньовенно вводять блокаторибета-адренорецепторів під контролем параметрів кровообігу. При підвищеніартеріального тиску у хворих на артеріальну гіпертензію призначають периферічнівазодилататори.

Особливостізастосування. Призастосуванні препарату вперше роблять шкірну пробу: внутрішньошкірно уводять0,02 мл препарату і протягом 15 хвилин спостерігають місцеву реакцію. Принаявності різко вираженої гіперемії, свербіжа та ін. явищ непереносимості,застосування препарату у цього пацієнта протипоказане.Препарат неможна вводити внутрішньовенно; до введення повинна завжди проводитись пробнааспірація з метою виключення можливості внутрішньосудинної ін’єкції. Не можнапроводити ін’єкцію на ділянці запалення.У періодвагітності місцева анестезія є методом вибору при хірургічних операціях.Артикаїн проникає крізь плацентарний бар'єр у меншій мірі, ніж інші місцевіанестетики. Через швидкий метаболізм і елімінацію артикаїн не визначається угрудному молоці в клінічно значущих концентраціях, в зв’язку з цим нема потребиприпиняти годування груддю при його застосуванні.Пацієнтам іззахворюваннями серцево-сосудинної системи (хронічна серцева недостатність,патологія коронарних судин, стенокардія, порушення ритму, інфаркт міокарда ванамнезі, артеріальна гіпертонія), цереброваскулярні розлади, з наявністюпараліча в анамнезі, хронічним бронхітом, емфіземою, цукровим діабетом,гіпертиреозом, а також за наявності вираженого занепокоєння доцільно призначатиАртикаїн з епінефрином (1:200 000), який містить меншу дозу епінефрину.Не слідзастосовувати для ін'єкцій пошкоджені карпули. Частково використані карпули неможна застосовувати для лікування інших пацієнтів ( ризик інфікування віруснимгепатитом та ін.).Вживання їжіможливо тільки після відновлення чутливості.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Судинозвужувальний ефект епінефринупосилюється трициклічними антидепресантами та інгібіторами моноаміноксидази.Не слід застосовувати Артифрин-Здоров’я форте на фоні лікуваннянеселективними бета-адреноблокаторами, оскільки при цьому виникає ризикрозвитку гіпертонічного кризу і вираженої брадикардії.

Умови та термін зберігання. Зберігати у захищеному від світла місці притемпературі не вище 25°С. Не допускати заморожування. Термін придатності - 2роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z