Загружается, подождите...

Артіхол (Artihol)


міжнародна назва: cynara scolymus;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки круглої форми з двоопуклоюповерхнею, вкриті оболонкою коричневого кольору. На поверхні таблетокдопускаються вкраплення;

склад: 1 таблетка міститьартишоку екстракту сухого 0,2 г;допоміжні речовини: магнію оксид, аеросил, крохмаль кукурудзяний,тальк, магнію стеарат; оболонка: цукор, магнію карбонат основний, аеросил,полівінілпіролідон низькомолекулярний медичний, титану діоксид, заліза оксиджовтий, заліза оксид чорний, заліза оксид червоний, віск бджолиний, масловазелінове, тальк.

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група.Засоби, що застосовують при біліарнійпатології. Код АТС А05 Х10**.

Фармакологічні властивості. Артіхол належить до засобів рослинного походження.Його фармакологічні властивості обумовлені дією комплексу біологічно активнихречовин, що входять до складу листя артишоку польового (cynara scolymus).Фенольна сполука цинарин в поєднанні з фенокислотами, біофлавоноїдами та іншимиречовинами чинять жовчогінну, сечогінну та гепатопротекторну дію, сприяютьвиведенню із організму сечовини, токсинів (в тому числі нітросполук,алкалоїдів, солей важких металів). Аскорбінова кислота, каротин, вітаміни В1та В2, інулін сприяють нормалізації обмінних процесів.

Показання длязастосування.Гіпотонічно-гіпокінетична дискінезія жовчних шляхів; хронічний гепатит; цироз печінки;хронічний некалькульозний холецистит; ниркова недостатність; хронічний нефрит;інтоксикація (гепатотоксичними речовинами, нітросполуками, алкалоїдами, солямиважких металів).

Спосіб застосування та дози. Внутрішньо дорослим призначають по 2–3 таблетки 3рази на добу за 15–30 хв. до їди.Дітям від 6 років призначають по 1 таблетці 3 рази на добу, дітям від14 років по 2 таблетки 3 рази на добу.Курс лікування 10–20 днів, при необхідності можливе проведенняповторних курсів через 1–2 місяці.

Побічна дія. Препарат звичайно добре переноситься, але в разітривалого застосування у високих дозах можливі діарея, алергічні прояви.

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату,непрохідність жовчних шляхів, жовчокам’яна хвороба, гострі захворювання нирок,печінки, жовчних і сечових шляхів, ІІІ триместр вагітності, період лактації,дитячий вік до 6 років.

Передозування. Невідомо.

Особливості застосування. Не описані.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не описані.

Умови та термін зберігання. У захищеному від світла місці притемпературі не вище 25 оС. Зберігати в недоступному для дітей місці.Термін придатності – 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z