Загружается, подождите...

Артрон триактив (Arthron triactive)


основні фізико-хімічні властивості: овальні двоопуклі таблетки зі скошенимикраями світло-оранжевого кольору, вкриті оболонкою;

склад: 1 таблетка містить: хондроітину сульфату натрію – 300 мг, глюкозамінугідрохлориду – 500 мг, метилсульфонілметану (МСМ) – 250 мг;допомiжнi речовини: дикальцію фосфат, магнiю стеарат, натрiюкроскармелоза, целюлоза мiкрокристалiчна, кислота стеаринова, кремнію діоксидколоїдний, гідроксипропилметилцелюлоза, титану діоксид, рибофлавін, триацетин,метоцел Е15, барвник FD&C жовтий.

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовуються при патологіїопорно-рухового апарату.

Код АТС М0 9А Х10.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка Стимулює регенерацію хрящової тканини. Глюкозамін та хондроітин берутьучасть у біосинтезі сполучної тканини, сприяючи запобіганню процесів руйнуванняхряща і стимулюючи регенерацію тканини. Глюкозамін посилює виробку хрящовогоматриксу і забезпечує неспецифічний захист від хімічного ураження хряща.Глюкозамін входить до складу ендогенних глюкозамінгліканів хрящової тканини.Іншою можливою функцією глюкозаміну є захист ураженого хряща від метаболічногоруйнування, яке спричинене нестероїдними протизапальними засобами іглюкокортикостероїдами, а також власна помірна протизапальна дія.Хондроітин сульфат натрію, незалежно від того, всмоктується він вінтактній формі або ж у вигляді окремих компонентів, служить додатковимсубстратом для утворення здорового хрящового матриксу. Стимулює утвореннягіалуронону, синтез протеогліканів і колагену ІІ типу, а також захищаєгіалуронон від ферментативного розщеплення (шляхом пригнічення активностігіалуронідази) і від ураженої дії вільних радикалів; підтримує в’язкістьсиновіальної рідини, стимулює механізми репарації хряща і пригнічує активністьтих ферментів (еластаза, гіалуронідаза), які розщеплюють хрящ. При лікуванніостеоартриту полегшує симптоми захворювання і зменшує потребу в НПЗЗ.Метилсульфонілметан (МСМ) – речовина, яка містить сірку. Сірка сприяєвсмоктуванню печінкою мінералів, має важливе значення для роботи мозку,утворення волосся, нігтів, сполучних тканин, хрящів, має виражену протиалергічнудію. МСМ сприяє видаленню лактату з тканин, токсинів, що дає змогу проникнутитуди поживним речовинам; допомагає організму відновлювати ушкоджені клітинишкіри і сполучної тканини, оновлює їх еластичність.Фармакокінетика Біодоступність глюкозаміну при пероральному застосуванні – 25% (ефект“першого проходження” крізь печінку). Розподіляється в тканинах: найвищіконцентрації в печінці, нирках і суглобному хрящі. Близько 30% прийнятої дозитривало розповсюджується в кістковій та м’язовій тканинах. Екскретуєтьсяпереважно з сечею в незмінному вигляді; частково з калом. Період напіввиведення– 68 год. При внутрішньому застосуванні хондроітину сульфату натрію одноразовов дозі 0,3 г концентрація його в плазмі різко зростає протягом 24 год. Абсолютнабіодоступність – 12%. Близько 10 і 20% прийнятої дози абсорбується у виглядівисокомолекулярних і низькомолекулярних похідних, відповідно. Удаваний об’ємрозподілення – близько 0,44 мл/г. Хондроітин сульфат натрію метаболізуєтьсяшляхом десульфірування (після введення низькомолекулярного хондроітину сульфатунатрію). Виводиться з сечею. Період напіввиведення – 310 хв.

Показання для застосування.Лікування захворювань суглобів і хребта (остеоартроз в тому числі, щосупроводжується синовітом, остеохондроз); ураження суглобів аутоімунного генезу(ревматоїдний артрит); профілактики та лікування пошкоджень суглобів внаслідокфізичних перевантажень (спортивна травма); дегенеративно-дистрофічнихзахворювань периферичних суглобів; при пошкодженнях зв’язок, бурситі,тендовагініті.Також рекомендовано призначати в період реконвалесценції післяпереломів кісток (для прискорення утворення кісткової мозолі), травм, операційна опорно-руховому апараті.

Спосіб застосування та дози. Дорослим та дітям старше 15 років по 1 – 2 таблеткина день, після їди, запиваючи достатньою кількістю рідини. Доза препарату можебути збільшена до 3 таблеток на день. Тривалість лікування визначаєтьсяіндивідуально, залежно від тяжкості та перебігу захворювання.

Побічна дія. Можливе виникнення шкірних алергічних реакцій: гіперемія, кропив’янка,набряки кінцівок або обличчя, свербіж. З боку шлунково-кишкового тракту можутьспостерігатися нудота, блювання, діарея.

Протипоказання. Підвищена чутливість до будь-якого з компонентів препарату. Нерекомендується застосовувати бід час вагітності та в період лактації.

Передозування. При передозуванні можуть виникнути алергічні реакції. Лікування:промивання шлунка, активоване вугілля перорально, симптоматична терапія.

Особливості застосування. Не має обмежень щодо керування автотранспортом і складними механізмамипід час застосування препарату. Не рекомендується призначати препарат дітям, у зв’язку з відсутністюклінічного досвіду.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При сумісному застосуванні з антибіотиками групи тетрациклінів Артрон®Триактив посилює всмоктування їх у травному тракті і знижує всмоктуванняантибіотиків групи пеніцилінів і хлорамфеніколу. При одночасному застосуванні зГКС та НПЗЗ знижує потребу в застосуванні стероїдних та протизапальних засобах.При призначенні додатково вітамінно-мінеральних комплексів ефективністьлікування збільшується.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей місці притемпературі до 30°С у щільно закритій упаковці. Термін придатності – 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z