Загружается, подождите...

Артрон флекс (Arthron flex)


міжнародна та хімічна назви: glucosamine(2-дезокси-2-аміно-альфаD(+)глюкози гідрохлорид);

основнi фiзико-хiмiчнi властивостi: овальні, двоопуклі таблетки, вкритіоболонкою світло-бежевого кольору, зі специфічним запахом і вибитим написом GL750 з одного боку таблетки;

склад: 1 таблетка містить глюкозаміну гідрохлориду 750 мг;допомiжнi речовини: кальцію карбонат, целюлоза мiкрокристалiчна,кислота стеаринова, кремнію діоксид, натрiю кроскармельоза, магнiю стеарат,суміш покривна, титану діоксид.

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Інші засоби, що застосовуються при патологіїопорно-рухового апарату (хондропротектори). Код АТС М 09 АХ.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Хондропротекторні властивості препарату Артрон(R)Флекс зумовлює його активний чинник – глюкозамін. Він є субстратом побудовисуглобного хряща. Внаслідок будь-якого несприятливого впливу (захворювання,вікові порушення обміну, травматизація) зменшується його синтез і концентраціяу сполучній тканині, через що порушується функціональний стан суглобів івиникає біль. Глюкозамін входить до складу ендогенних глюкозамін-гліканів хрящовоїтканини. При систематичному застосуванні глюкозамін стимулює синтезпротеогліканів і колагену, чим протидіє прогресуванню дегенеративних процесів усуглобах, хребті та навколишніх м’яких тканинах. Зменшує болючість і нормалізуєрухливість в уражених суглобах. За численними клінічними і рентгенологічнимиспостереженнями, прийом екзогенного глюкозаміну протидіє прогресуваннюостеоартрозу і зменшує частоту його загострень. Препарат запобігає можливомуметаболічному пошкодженню хряща від дії нестероїдних протизапальних засобів іглюкокортикостероїдів. Окрім того, завдяки здатності поглинати вільні радикаливиявляє власну м’яку протизапальну дію, що не пов’язана з метаболізмомпростагландинів.Фармакокінетика.Біодоступність глюкозаміну при пероральному застосуванні 25 -26%. Післярозподілу в тканинах найбільші концентрації спостерігаються в печінці, нирках іхрящовій тканині. Метаболізується до води, вуглекислого газу та сечовини.Приблизно 30% прийнятої кількості довгочасно персистують у сполучній тканині. Унезміненому вигляді екскретується головним чином з сечею, дуже незначною мірою- з калом.

Показання для застосування.Дегенеративно-дистрофічні захворювання периферичних суглобів і хребта (остеоартрит, тендиніт,остеохондроз та ін.);остеопатії та хондропатії, хондромаляція, пародонтопатії;профілактика та лікування пошкоджень суглобів внаслідок фізичнихперевантажень (у тому числі спортивної травми);період реконвалесценції після переломів кісток (для прискоренняутворення кісткової мозолі), травм, операцій опорно-рухового апарату тощо;як допоміжний засіб при болю в суглобах.

Спосіб застосування та дози. Дорослим внутрішньо по 1-2 таблетки на день,запиваючи водою. Мінімальна тривалість курсу 6 тижнів; максимум клінічної діїспостерігається після застосування препарату протягом 2-3 місяців. Клінічнийефект настає повільно і здатен зберігатися довший час після припинення прийому.Рекомендується починати лікування з 2 таблеток на день (вранці та ввечері),потім переходячи на 1 таблетку на день. Індивідуальну тривалість курсів ічастоту прийому визначає лікар залежно від стадії хвороби, больового синдромута клінічної відповіді.

Побічна дія. Препарат звичайно добре переноситься. У випадкуіндивідуальної підвищеної чутливості можливі помірні прояви алергічних реакцій(шкірний висип, свербіж, кропив’янка тощо), порушення роботи шлунково-кишковоготракту (нудота, біль у животі, метеоризм), що зникали після припинення прийомупрепарату. При виникненні будь-якого побічного ефекту необхідно звернутися долікаря.

Протипоказання. Індивідуальна підвищена чутливість до будь-якого зкомпонентів препарату. Недостатність функції нирок у стадії декомпенсації.

Передозування. Препарат не виявляє токсичності навіть при значномупередозуванні. Летальні дози для глюкозаміну не встановлені. При випадковомугострому передозуванні лікування симптоматичне, після обов’язкового лiкарськогоогляду.

Особливості застосування. Під час вагітності та лактації препарат не рекомендуєтьсячерез брак клінічних даних. Немає обмежень відносно управління автотранспортом і складнимимеханізмами під час застосування препарату.Рекомендуєтьсязбільшення доз для пацієнтів з надлишковою масою тіла, пептичною виразкоюшлунка або 12-палої кишки, при одночасному прийомі діуретиків, а також напочатку лікування за потреби прискорення клінічної відповіді.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному прийомі глюкозамін підсилюєвсмоктування в травному каналі антибiотикiв групи тетрациклiнiв і зменшує –пеніцилінів і хлорамфеніколу. Виявляє синергізм дії при одночасномузастосуванні з хондроїтином та іншими хондропротекторами. При одночасномузастосуванні з глюкокортикостероїдами та нестероїдними протизапальними засобамипрепарат може знижувати потребу в них, а також у знеболювальних засобах.Ефективність лікування підвищується при збагаченні дієти вітамінами А, С тасолями марганцю, магнію, міді, цинку і селену.

Умови та термін зберігання. Зберігати в місці, недоступному для дітей,при температурі до 30°C, у щільно закритій оригінальній упаковці.Термін придатності 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z