Загружается, подождите...

Артрон комплекс (Arthron complex)


основнi фiзико-хiмiчнi властивостi: овальні двоопуклі таблетки, вкритіоболонкою білого кольору, з вибитим написом ARTHRON з одного боку таблетки;

склад: 1 таблетка містить хондроїтину сульфату натрію 500 мг, глюкозамінугідрохлориду 500 мг;допомiжнi речовини: кальцію фосфат, целюлоза мiкрокристалiчна, магнiюстеарат, натрiю кроскармелоза, кислота стеаринова, гiдроксипропілметилцелюлоза,титану діоксид, триацетин.

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовуються при патологіїопорно-рухового апарату (хондропротектори). Код АТС: М 09 АХ 10**.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Хондропротекторні властивості препарату Артрон(R)Комплекс забезпечуються синергістичною дією його активних складових:хондроїтину сульфату та глюкозаміну гідрохлориду. Ці речовини є субстратамипобудови суглобного хряща. Внаслідок будь-якого несприятливого впливу нахрящову тканину (захворювання, вікові порушення обміну, травматизація)зменшується їхній синтез, через що порушується функціональний стан суглобів івиникає біль. Хондроїтинусульфат є високомолекулярним мукополісахаридом, що в нормі в достатнійкількості секретується хондроцитами в екстрацелюлярний матрикс суглобногохряща. Як в’язкий і високогідрофільний поліаніон він перешкоджає стисканнюсполучної тканини і грає роль своєрідного мастила суглобної поверхні. Призниженні концентрації хондроїтину у синовіальній рідині погіршується рухливістьуражених суглобів. За наявними клінічними даними, прийом екзогенногохондроїтину протидіє прогресуванню остеоартрозу і зменшує частоту йогозагострень. Препарат запобігає деструктивним змінам у хрящовій та кістковійтканинах і знижує втрати кальцію завдяки конкурентному інгібуваннюпротеолітичних ферментів, що спричинюють ці зміни. Стимулює регенераціюсуглобного хряща при його експериментальному пошкодженні. Додатковим механізмомдії хондроїтину є покращення кровообігу в периартикулярних мікросудинах черезйого антитромботичні властивості.Глюкозамін входить до складу ендогенних глюкозамінгліканів хрящовоїтканини. При систематичному застосуванні стимулює синтез протеогліканів іколагену, чим протидіє прогресуванню дегенеративних процесів. Зменшує болючістьі нормалізує рухливість в уражених суглобах. Запобігає можливому метаболічномупошкодженню хряща від дії нестероїдних протизапальних засобів іглюкокортикостероїдів. Окрім того, завдяки здатності поглинати вільні радикаливиявляє власну м’яку протизапальну дію, що не пов’язана з метаболізмомпростагландинів.Фармакокінетика.Після однократного прийому 500 мг хондроїтину сульфату максимальна концентраціяу плазмі крові досягається через 3 - 4 години, у синовіальній рідині – через4-5 годин. Концентрація у синовіальній рідині перевищує плазмову.Біодоступність хондроїтину сульфату становить 13-15%. Виводиться ниркамипротягом 24 годин.Біодоступністьглюкозаміну при пероральному застосуванні – 25 - 26%. Після розподілу втканинах найбільші концентрації спостерігаються в печінці, нирках і хрящовійтканині. Метаболізується до води, вуглекислого газу та сечовини. Приблизно 30%прийнятої кількості довгочасно персистують у сполучній тканині. У незміненомувигляді екскретується головним чином із сечею, дуже незначною мірою - з калом.

Показання для застосування.Дегенеративно-дистрофічні захворювання периферичних суглобів і хребта (остеоартроз, остеохондроз,спондилоартроз та ін.);остеопатії та хондропатії, хондромаляція, пародонтопатії;профілактика та лікування пошкоджень суглобів внаслідок фізичнихперевантажень (у тому числі спортивної травми);період реконвалесценції після переломів кісток (для прискоренняутворення кісткової мозолі), травм, операцій опорно-рухового апарату тощо;як допоміжний засіб при болю в суглобах.

Спосіб застосування та дози. Дорослим внутрішньо, по 1-3 таблетки надобу, запиваючи водою. Мінімальна тривалість курсу лікування – 6 тижнів;максимум клінічної дії спостерігається після застосування препарату протягом2-3 місяців. Клінічний ефект настає повільно і здатен зберігатися тривалий часпісля припинення прийому. Рекомендується починати лікування з більшої дози (3таблетки), поступово переходячи на підтримуючу. Індивідуальну тривалість курсіві частоту прийому визначає лікар.

Побічна дія. Препарат звичайно добре переноситься. У випадкуіндивідуальної підвищеної чутливості можливі помірні прояви алергічних реакцій(шкірний висип, свербіж, кропив’янка тощо), порушення роботи шлунково-кишковоготракту (нудота, біль у животі, метеоризм), що зникають після припинення прийомупрепарату.

Протипоказання. Індивідуальна підвищена чутливість до будь-якого зкомпонентів препарату. Недостатність функції нирок у стадії декомпенсації.

Передозування. Препарат не виявляє токсичності навіть при значномупередозуванні. При випадковому гострому передозуванні лікування симптоматичне.

Особливості застосування. Під час вагітності та лактації препарат нерекомендується через брак клінічних даних. Немає обмежень відносно управління автотранспортом і складнимимеханізмами під час застосування препарату. Досвід лікування препаратом дітейвідсутній.Рекомендуєтьсязбільшення доз для пацієнтів з надлишком маси тіла, хворих на пептичну виразкушлунка або 12-палої кишки, при одночасному прийомі діуретиків, а також напочатку лікування за потреби прискорення клінічної відповіді.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному прийомі глюкозамін підсилюєвсмоктування в травному каналі антибiотикiв групи тетрациклiнiв і зменшує-пеніцилінів і хлорамфеніколу. При одночасному застосуванні зглюкокортикостероїдами та нестероїдними протизапальними засобами глюкозамін іхондроїтин можуть знижувати потребу в них, а також у знеболювальних засобах.Ефективність лікування підвищується при збагаченні дієти вітамінами А, С тасолями марганцю, магнію, міді, цинку і селену.

Умови та термін зберігання. Зберігати в місці, недоступному для дітей,при температурі до 30°C, у щільно закритій оригінальній упаковці. Термін придатності – 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z