Загружается, подождите...

Артрон хондрекс (Arthron chondrex)


міжнародна та хімічна назви: chondroitine sulfate (кополімер натрієвоїсолі хондроїтин-4-сульфату-6-N-ацетилгалактозаміну);

основнi фiзико-хiмiчнi властивостi: овальні двоопуклі таблетки, вкритіоболонкою світло-жовтого кольору, зі специфічним запахом і вибитим написом CH750 з одного боку таблетки;

склад: 1 таблетка містить хондроїтину сульфату 750 мг;допомiжнi речовини: кальцію фосфат, целюлоза мiкрокристалiчна, магнiюстеарат, натрiю кроскармельоза, примо гель, кремнію діоксид, покривна суміш.

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Інші засоби, що застосовуються при патологіїопорно-рухового апарату (хондропротектори). Код АТС М 09 АХ.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Хондропротекторні властивості препарату Артрон(R)Хондрекс зумовлює його активний чинник – хондроїтин сульфат. Він є субстратомпобудови суглобного хряща. Внаслідок будь-якого несприятливого впливу нахрящову тканину (захворювання, вікові порушення обміну, травматизація)зменшується його синтез, через що порушується функціональний стан суглобів івиникає біль. Хондроїтин сульфат є високомолекулярним мукополісахаридом, що в нормі вдостатній кількості секретується хондроцитами в екстрацелюлярний матрикссуглобного хряща. Являючи собою в’язкий і високогідрофільний поліаніон, вінперешкоджає стиску сполучної тканини і грає роль своєрідного мастила суглобноїповерхні. При зниженні концентрації хондроїтину у синовіальній рідині страждаєрухливість уражених суглобів. За численними клінічними і рентгенологічнимиспостереженнями, прийом екзогенного хондроїтину протидіє прогресуваннюостеоартрозу і зменшує частоту його загострень. Препарат запобігаєдеструктивним змінам у хрящовій та кістковій тканинах і знижує втрати кальціюзавдяки конкурентному інгібіруванню протеолітичних ферментів, що спричинюють цізміни. Стимулює регенерацію суглобного хряща при його експериментальномупошкодженні. Додатковим механізмом дії хондроїтину є покращення кровообігу впериартикулярних мікросудинах через його антитромботичні властивості.За наявними клінічними даними, застосування хондроїтину сульфатупацієнтами літнього і похилого віку з атеросклерозом призводило до помірногозниження рівня холестерину і тригліцеридів у плазмі крові. Фармакокінетика.Після однократного прийому 500 мг хондроїтин сульфату максимальна концентраціяу плазмі крові досягається через 3 - 4 години, у синовіальній рідині – через 4- 5 годин. Концентрація у синовіальній рідині перевищує плазмову.Біодоступність хондроїтин сульфату становить 13 - 15%. Виводиться ниркамипротягом 24 годин.

Показання для застосування.Дегенеративно-дистрофічні захворювання периферичних суглобів і хребта (остеоартроз, остеохондроз,спондилоартроз та ін.);остеопатії та хондропатії, хондромаляція, пародонтопатії;профілактика та лікування пошкоджень суглобів внаслідокфізичних перевантажень (у тому числі спортивної травми).період реконвалесценції після переломів кісток (для прискоренняутворення кісткової мозолі), травм, операцій опорно-рухового апарату тощо;як допоміжний засіб при болю в суглобах.

Спосіб застосування та дози. Дорослим внутрішньо по 1 - 2 таблетки надень, запиваючи невеликою кількістю води. Мінімальна тривалість курсу 6 тижнів;максимум клінічної дії спостерігається після застосування препарату протягом 2- 3 місяців. Клінічний ефект настає повільно і здатен зберігатися довший часпісля припинення прийому. Рекомендується починати лікування з 2-х таблеток надень (вранці та увечері), потім переходячи на 1 таблетку на день. Індивідуальнутривалість курсів і частоту прийому визначає лікар залежно від стадії хвороби,больового синдрому та клінічної відповіді.

Побічна дія. Препарат звичайно добре переноситься. У випадкуіндивідуальної підвищеної чутливості можливі помірні прояви алергічних реакцій(шкірний висип, свербіж, кропив’янка тощо), порушення роботи шлунково-кишковоготракту (нудота, біль у животі, метеоризм), що зникали після припинення прийомупрепарату. При виникненні будь-якого побічного ефекту необхідно звернутися долікаря.

Протипоказання. Індивідуальна підвищена чутливість до будь-якого зкомпонентів препарату. Недостатність функції нирок у стадії декомпенсації.

Передозування. Препарат не виявляє токсичності навіть при значномупередозуванні. Летальні дози для хондроїтину не встановлені. При випадковомугострому передозуванні лікування симптоматичне, після обов’язкового лiкарськогоогляду.

Особливості застосування. Під час вагітності та лактації препарат нерекомендується через брак клінічних даних. Немає обмежень відносно управління автотранспортом і складнимимеханізмами під час застосування препарату.Рекомендуєтьсязбільшення доз для пацієнтів з надлишковою масою тіла, пептичною виразкоюшлунка або 12-палої кишки, при одночасному прийомі діуретиків, а також напочатку лікування за потреби прискорення клінічної відповіді.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні зглюкокортикостероїдами та нестероїдними протизапальними засобами хондроїтинможе знижувати потребу в них, а також у знеболюючих засобах. Виявляє синергізмдії при одночасному застосуванні з глюкозаміном та іншими хондропротекторами.Ефективність лікування підвищується при збагаченні дієти вітамінами А, С тасолями марганцю, магнію, міді, цинку і селену.

Умови та термін зберігання. Зберігати в місці, недоступному для дітей,при температурі до 30°C у щільно закритій оригінальній упаковці.Термін придатності 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z