Загружается, подождите...

Ареплекс (Areplex)


міжнародна та хімічна назви: clopidogrel;(+)-(S)-2-(2-хлорфеніл)-2-(4,5,6,7-тетрагідротієно[3,2-с]піридин-5-іл) гідросульфатметилового ефіру оцтової кислоти;

основні фізико-хімічні властивості: круглі таблетки, вкриті оболонкою рожевогокольору, двоопуклі, гладкі з обох боків, діаметром 9 мм;

склад: 1 таблетка містить клопідогрелу гідросульфату еквівалентно клопідогрелу75 мг;допоміжні речовини: манітол, целюлоза мікрокристалічна, вкрита кремніюдіоксидом колоїдним, гідроксипропілцелюлоза, крохмаль прежелатинізований, оліярицинова гідрогенізована; оболонка: гідроксипропілметилцелюлоза, лактозимоногідрат, триацетин, заліза оксид червоний (Е 172), заліза оксид жовтий (Е172), заліза оксид чорний (Е 172), титану діоксид (Е 171).

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Антитромботичні засоби. Антиагреганти. Клопідогрел.Код АТС В01 АС04.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка.Клопідогрел селективно блокує зв’язуванняаденозиндифосфату (АДФ) з рецепторами тромбоцитів і активацію комплексуGPIIb/IIIa і таким чином пригнічує агрегацію тромбоцитів. Клопідогрел такожінгібує агрегацію тромбоцитів, що спричинена іншими факторами. Препарат невпливає на активність фосфодіестерази.Клопідогрелнеоборотно змінює АДФ-рецептори тромбоцита, у зв’язку з чим тромбоцитизалишаються нефункціональними протягом усього життя, а відновлення нормальноїфункції відбувається після оновлення тромбоцитів (приблизно через 7 днів).Статистично значуще та дозозалежне гальмування агрегації тромбоцитівспостерігається через 2 години після перорального прийому разової дозиклопідогрелу. Повторний прийом дози 75 мг приводить до значного гальмуванняагрегації тромбоцитів. Ефект посилюється прогресивно, і стабільний стандосягається через 3-7 днів. При цьому середній рівень гальмування агрегації підвпливом дози 75 мг становить 40-60 %. Агрегація тромбоцитів і час кровотечіповертаються до вихідного рівня у середньому через 7 днів після припиненняприйому клопідогрелу.Фармакокінетика. Після перорального прийому в дозі75 мг клопідогрел швидко абсорбується зі шлунково-кишкового тракту. Однак йогоконцентрація в плазмі крові незначна і через 2 години після прийому не досягаємежі вимірювання (0,025 мкг/л). Клопідогрел швидко біотрансформується в печінці.Його основний метаболіт є неактивним похідним карбоксилової кислоти і становитьблизько 85 % від сполуки, що циркулює в плазмі. Максимальна концентрація (Cmax)даного метаболіту в плазмі крові після повторних прийомів клопідогрелу в дозі75 мг становить близько 3 мг/л і спостерігається приблизно через годину післяприйому.Фармакокінетика основного метаболіту показалалінійну залежність у межах доз клопідогрелу від 50 до 150 мг.Клопідогрел і його основний метаболіт необоротнозв’язуються з білками плазми крові in vitro (98 % і 94 % відповідно). Цейзв’язок залишається ненасиченим in vitro в широких межах концентрацій.Після перорального прийому близько 50 % прийнятоїдози виділяється із сечею і приблизно 46 % з калом протягом 120 годин післяприйому. Час напіввиведення (T1/2) основного метаболіту становить 8годин.Концентрація основного метаболіту в плазмі значновище у хворих похилого віку (старше 75 років) порівняно з такою у здоровихволонтерів молодого віку. Однак більш високі концентрації в плазмі несупроводжувалися змінами в агрегації тромбоцитів і в часі кровотечі.Концентрації основного метаболіту в плазмі крові приприйомі 75 мг/добу є більш низькими у пацієнтів з тяжкими захворюваннями нирок(КК 5-15 мл/хв) порівняно з такими у пацієнтів з захворюваннями нирок середньоїтяжкості (КК 30-60 мл/хв) і здорових волонтерів. Хоча інгібуючий ефект наАДФ-індуковану агрегацію тромбоцитів є зниженим (25 %) порівняно з таким уздорових волонтерів, час кровотечі подовжувався такою ж мірою, як і у здоровихволонтерів, які отримували клопідогрел у дозі 75 мг/добу.

Показання для застосування. Як засіб вторинної профілактики для хворих,які перенесли інфаркт міокарда, ішемічний інсульт або діагностованізахворювання периферичних артерій.Гострий коронарний синдром (ГКС) без підйому сегмента ST (нестабільнастенокардія або інфаркт міокарда без зубця Q), в комбінації з ацетилсаліциловоюкислотою.

Спосіб застосування та дози. Дорослим призначають 75 мг 1 раз на добу,незалежно від прийому їжі.У хворих з ГКС без підйому сегмента ST лікуванняповинно розпочинатись одноразовою дозою 300 мг, а потім продовжено дозою 75мг/добу в комбінації з ацетилсаліциловою кислотою в дозі 75-325 мг/добу.Корекція дози для хворих похилого віку та пацієнтів з нирковоюнедостатністю не потрібна.

Побічна дія. З боку системи згортання крові: загальна частотавиникнення кровотеч – 9,3 %, шлунково-кишкові кровотечі (1,99 %), геморагічнийінсульт (0,35 %). Найчастіше відмічались пурпура і носові кровотечі. З боку системи кровотворення: нейтропенія,тромбоцитопенія.З боку травної системи: біль у животі, диспепсія,гастрит, запор (27,1 %), виразки шлунка і дванадцятипалої кишки (0,68 %),діарея (4,46 %).Дерматологічні реакції: шкірні висипання (4,2 %), свербіж (3,3 %).З боку центральної та периферичної нервової системи: головний біль,запаморочення, парестезія (загальна частота порушень – 22,3 %).З боку печінки та жовчних шляхів: частота порушень функції печінки тажовчних шляхів становить 3,5 %.

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентівпрепарату. Тяжкі захворювання печінки. Гостра кровотеча (наприклад припептичній виразці або внутрішньочерепному крововиливі). Вагітність, періодгодування груддю. Вік до 18 років.

Передозування. Симптоми: при одноразовому пероральному прийомі Ареплексу в дозі 600 мг(кількість еквівалентна 8 таблеткам по 75 мг) здоровими волонтерами побічніявища не відмічались. Час кровотечі подовжувався в 1,7 разів, що відповідаєтакій величині після прийому терапевтичної дози (75 мг/добу).Лікування: ефективним способом лікування серйозних кровотеч єпереливання тромбоцитарної маси. Специфічного антидоту не існує.

Особливості застосування. З обережністю призначають Ареплекс припідвищеному ризику кровотечі внаслідок травми, оперативних втручань, припорушеннях системи гемостазу, порушеннях функції нирок. При запланованиххірургічних втручаннях (якщо антиагрегантна дія небажана) курс лікуванняАреплексом слід припинити за 7 днів до операції.З обережністю призначають Ареплекс хворим з тяжкимипорушеннями функції печінки, при яких можливо виникнення геморагічного діатезу,оскільки досвід застосування препарату в таких випадках обмежений.Хворого слід попередити про те, що зупинкакровотечі, яка виникає під час прийому Ареплексу, потребує більшого часу, і вінповинен інформувати лікаря про кожен випадок незвичної кровотечі. Хворий такожповинен інформувати лікаря і стоматолога про прийом препарату, якщо запланованіоперативні втручання або лікар призначає новий для хворого лікарський засіб.При появі симптомів надмірної кровоточивості(кровоточивість ясен, менорагії, гематурія) показано дослідження системигемостазу (час кровотечі, кількість тромбоцитів, тести функціональноїактивності тромбоцитів). Рекомендується регулярний контроль лабораторнихпоказників функції печінки.Не встановлений вплив Ареплексу на здатністькерувати автотранспортом і механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному прийомі Ареплексу зацетилсаліциловою кислотою відмічена потенціююча дія на агрегацію тромбоцитів.Безпека довготривалого одночасного застосування ацетилсаліцилової кислоти таАреплексу не встановлена.При одночасному застосуванні з гепарином Ареплекс незмінює загальної потреби у гепарині або дії гепарину на згортання крові.Одночасне довготривале застосування гепарину не змінювало інгібуючої діїАреплекса на агрегацію тромбоцитів. Однак безпека такої комбінації невстановлена, і одночасне застосування цих препаратів потребує обережності.При одночасному застосуванні з рекомбінантнимактиватором тканинного плазміногена (rt-PA) безпека сумісного застосуванняАреплексу rt-PA і гепарину досліджувалась у хворих, які нещодавно перенеслиінфаркт міокарда. Частота клінічно значущої кровотечі була аналогічна тій, щодосліджувалась у випадку сумісного застосування rt-PA та гепарину. Безпекасумісного застосування Ареплексу з іншими тромболітиками не встановлена, іодночасне застосування цих препаратів вимагає обережності.Безпека одночасного застосування Ареплексу іварфарину не встановлена, але така комбінація не рекомендується через ризикпосилення кровотечі. Слід дотримуватись обережності при призначенніАреплексу разом з препаратами, що мають високий ступінь зв’язування з білкамиплазми.Призначення нестероїдних протизапальних засобівразом з Ареплексом вимагає обережності.Не відмічена клінічно значуща фармакодинамічнавзаємодія при застосуванні Ареплексу разом з атенололом і ніфедипіном.Фармакодинамічна активність Ареплексу приодночасному застосуванні з фенобарбіталом, циметидином або естрогенамизалишається практично незміненою.Фармакокінетичні властивості дигоксину або теофілінуне змінюються при застосуванні з Ареплексом.Антацидні засоби не змінювали показників абсорбціїАреплексу.Призначення інгібіторів глікопротеїну IIb/IIIa сумісноз Ареплексом вимагає обережності.

Умови та термін зберігання.Зберігати при температурі до +25°С, всухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці. Термін придатності — 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z