Загружается, подождите...

Ардуан (Arduan)

міжнародна та хімічна назви: піпекуронію бромід; 2β,16β-біс(4-диметилпіперазин)-3α-17β-діацетокси-5α-андростанадибромід;основні фізико-хімічні властивості: ліофілізований порошок білого абомайже білого кольору;

склад: 1 флакон препарату містить 4 мг ліофілізованого порошку піпекуроніюброміду для ін’єкцій; допоміжні речовини: манітол;1 ампула доданого розчинника містить 2 мл - 0,9% розчину натрію хлориду(фізіологічний розчин).

Форма випуску. Порошок ліофілізований для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група. Міорелаксанти з периферичним механізмом дії. Код АТС М03А С06.

Фармакологічні властивості. Ардуан є недеполяризуючим нейром’язовим блокатором,що діє на рухові кінцеві пластинки поперечно-смугастих м’язів. Дія піпекуронію броміду при інтубації ізсукцинілхоліном після припинення деполяризуючої блокади розвивається через 2-3хвилини; його дія при інтубації самостійно розвивається через 4-5 хвилин.Тривалість дії препарату становить 40-60 хвилин залежно від застосовуваної дозита індивідуальної чутливості пацієнта.Фармакокінетика: Ардуан виводиться внезміненому вигляді переважно нирками і в мінімальній кількості з жовчю. Післявведення повторних доз препарату можлива незначна кумуляція.

Показання для застосування. При проведенні загальної анестезії для забезпеченнярелаксації скелетної мускулатури. Застосовується при хірургічних втручанняхрізного типу, при яких необхідно забезпечити міорелаксацію протягом більше20-30 хвилин.

Спосіб застосування та дози. Дорослі. При хірургічних втручаннях середньої тривалості та тривалихпрепарат застосовують внутрішньовенно:з метою проведення ендотрахеальної інтубації і для повної релаксаціїпід час операції вводять 0,06-0,08 мг/кг маси тіла; хворим, інтубація в яких проведена за допомогою сукцинілхоліну,початкова доза Ардуану становить 0,04-0,06 мг/кг маси тіла;для хворих з порушеннями функції нирок не рекомендується перевищуватидозу 0,04 мг/кг маси тіла;повторні дози препарату складають 1/4 або 1/3 від початкової дози. Вищідози можуть викликати подовження ефекту. Застосування у дітей і немовлят:У разі комбінованого, урівноваженого наркозупочаткова доза Ардуану становить 0,08-0,09 мг/кг.Для немовлят рекомендуються більш низькі дози – 0,05-0,06 мг/кг.Зазначені дози препарату забезпечують релаксацію при 25-35 - хвилинномухірургічному втручанні. При необхідності подовження міорелаксації ще на 25-35хвилин, препарат уводять повторно, у дозі, що становить 1/3 від початковоїдози. Припинення ефекту.При 80-85 % блокаді, виміряної периферичним нервовим стимулятором, абопри частковій блокаді, визначеній за клінічними симптомами, ефект Ардуану можнаприпинити у дорослих неостигміном у дозі 1-3 мг разом з атропіном, абогалантаміном у дозі 10-30 мг.Припинення ефекту потрібно встановити за допомогою периферичного нервовогостимулятора або шляхом спостереження за звичайними клінічними симптомами.

Побічна дія. У деяких випадках можлива помірна брадикардія,особливо у хворих, у яких під час наркозу застосовувався галотан або фентаніл.Інші побічні явища не відмічалися.

Протипоказання. Тяжка форма міастенії, а також у хворих з відомоюгіперчутливістю до інгредієнтів препарату (до піпекуронію або до брому).

Передозування. Симптоми: слабкість скелетних м’язів, апное.Лікування. Антидотами Ардуану є антихолінестеразні засоби прозерин0,05% 2 - 4 мл для дорослих, галантамін 0,25% 2 - 4 мл для дорослих, укомбінації з атропіном 0,1% 2-3 мл для дорослих. Одночасно варто проводитиштучну вентиляцію легень.

Особливості застосування. Ардуан має застосовуватися винятково вумовах спеціалізованого стаціонару, за наявності апаратури для проведенняендотрахеальної інтубації, штучної вентиляції легенів, кисневої терапії.Використовується винятково свіжоприготованийрозчин.Хворим з відомими нейром’язовими розладами, якщо в анамнезі є посиланняна перенесений поліомієліт, а також при ожирінні (через можливість відносногопередозування Ардуану) дозу препарату варто зменшити.Початкову дозу Ардуану варто зменшити і при захворюваннях печінки та/чижовчних шляхів. Вартомати на увазі, що у хворих з нирковою недостатністю дія препарату подовжується.Гіпотермія може пролонгувати ефект дії препарату. Перед початком анестезії варто компенсувати наявніводно-електролітні розлади і порушення рН крові. До збільшення чи подовженнядії препарату призводять: гіпокаліємія, гіпокальціємія (наприклад, післятрансфузії крові), гіпермагнезіємія, гіпопротеїнемія, дегідратація, ацидоз,гіперкапнія, кахексія, застосування серцевих глікозидів та сечогіннихпрепаратів.Застосування Ардуану під час операції кесарева розтину не змінюєпоказники шкали Апгар, м’язовий тонус і кардіоваскулярну адаптацію плода. Черезплаценту проникає лише мінімальна кількість активної речовини препарату.У вагітних, яким для лікування токсикозу застосовували солі магнію(здатні потенціювати нейром’язову блокаду), Ардуан варто застосовувати в меншихдозах і з обережністю.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Сукцинілхолін підсилює ефект Ардуану.Інгаляційні наркотичні засоби (галотан,метоксифлуран, діетиловий ефір) і барбітурати підсилюють і подовжують ефектАрдуану.Деякі антибіотики (гентаміцин, кліндаміцин,ампіциллін і тетрациклін), що застосовуються під час операції, були дослідженів звичайних дозах. Ці антибіотики не впливали на дію Ардуану на основідослідження з тетанічного виснаження. Відсутність тетанічного виснаження невиключає взаємодії, тому у деяких випадках можливий подовжений ефект у ранньомупісляопераційному періоді. Одночасне застосування Ардуану з антибіотиками(наприклад, аміноглікозиди) вимагає особливої обережності та моніторингу.Посилення та/або подовження дії Ардуану можливе при одночасномузастосуванні: засобів для внутрішньовенного наркозу (кетамін, пропанідид,барбітурати); діуретичних засобів, бета-адреноблокаторів, тіаміну, інгібіторівмоноамінооксидази, гуанідину, протаміну, дифеніну (фенітоїну),альфа-адреноблокаторів, антагоністів кальцію, лідокаїну при внутрішньовенномувведенні. При використанні в період до хірургічного втручання глюкокортикоїдів,неостигміну, норадреналіну, теофіліну, калію хлориду, натрію хлориду, кальціюхлориду - можливе ослаблення дії Ардуану.Зміна (посилення або ослаблення) дії Ардуануможливо при одночасному застосуванні деполяризуючих міорелаксантів (залежно віддози, тривалості застосування та індивідуальної чутливості пацієнта).

Умови і терміни зберігання. Зберігати у недоступному для дітей,захищеному від світла місці, при температурі 2-80С. Термін придатності– 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z