Загружается, подождите...

Аркурон (Arcuron)


міжнародна та хімічнаназви: pipecuroniumbromide; 2b,16b-біс(4-диметил-1-піперазино)-3a, 17b-діацетоксі-5-a-андростанудибромід;

основні фізико-хімічнівластивості: ліофілізований порошок білого кольору;

склад: 1 ампула міститьпіпекуронію броміду 4 мг;допоміжна речовина: маніт.

Форма випуску. Порошок ліофілізований дляприготування розчину для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група. Міорелаксанти зпериферичним механізмом дії. Код АТС М03А С06.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка

. Конкурентно блокуєН-холінорецептори скелетних м’язів та перешкоджає впливу на них ацетилхоліну.Термін дії препарату становить приблизно (40 -60) хв і залежить від дози таособистої чутливості пацієнта. Фармакокінетика. Препарат виводиться унезміненому вигляді переважно з сечею і в мінімальній кількості – з жовчю. Приповторному введенні доз можлива невелика кумуляція препарату. Періодбіологічного напіввиведення залежить від дози препарату.

Показання для застосування.Припроведенні загальної анестезії з метою міорелаксації, для полегшенняендотрахеальної інтубації та проведення операційних втручань різного виду, атакож при штучній вентиляції легенів (ШВЛ).

Спосіб застосування тадози.Препарат вводять тільки внутрішньовенно. Перед застосуванням ліофілізованийпорошок, що міститься в ампулі, розводять 2 мл 0,9% розчину натрію хлориду.Використовують тільки свіжеприготовлений розчин препарату. Аркурон не можназмішувати з іншими лікарськими препаратами або розчинами, крім ізотонічногорозчину глюкози та розчину Рингера. При розрахуванні дози препарату необхідномати на увазі використовувану техніку анестезії: можливі взаємодії з іншимилікарськими засобами, котрі застосовуються до або під час анестезії, а такожстан хворого. Дорослим з метою проведення ендотрахеальної інтубації таподальшого операційного втручання препарат вводять в дозі 0,07 - 0,08 мг/кгмаси тіла. Ця доза забезпечує проведення інтубації 90 - 120 сек і підтримуєрозслаблення кісткових м’язів протягом 50 - 70 хв. У хворих, яким інтубаціяпроведена за допомогою сукцинілхоліну, Аркурон застосовують у початковій дозі0,04 - 0,05 мг/кг. При цьому дія препарату зберігається протягом 15 - 25 хв,залежно від того, як сам хворий переносить таку процедуру. Великі дозипрепарату збільшують тривалість його дії. У разі порушення роботи нирок бажаноне перевищувати дозу препарату, що становить 0,04 мг/кг (побоювання надмірногоподовження дії). Для повторного введення використовують 25% від початкової дозипрепарату 0,01 - 0,015 мг/кг маси тіла. Якщо для наркозу дітям застосовуютькомбінацію діазепам-кетамін-фенітал-закис азоту, початкова доза Аркуронустановить 0,08 - 0,09 мг/кг маси тіла (більше, ніж у дорослих). У новонародженнихпочаткова доза Аркурону – 0,05 - 0,06 мг/кг маси тіла. Вказані дози препаратузабезпечують релаксацію скелетних м’язів протягом 25 - 30 хв. При необхідностіподовження міорелаксації на 25 хв препарат вводять повторно в дозі, щостановить 1/3 початкової. У разі значних індивідуальних відмінностей чутливостідо дії препарату, рекомендується стежити за станом м’язів з використаннямстимулятора периферичних нервів.

Побічна дія. Можливі брадикардія тазниження AT (особливо у хворих, яким під час наркозу застосовували галотан абофентаніл); у поодиноких випадках – анафілактичні реакції. Можливе зменшеннятромбопластинового та протромбінового часу. В дозі, нижче 0,1 мг/кг, Аркурон непроявляє гангліоблокуючої та ваголітичної дії.

Протипоказання. Міастенія, підвищеначутливість до піпекуронію та бромідів, період вагітності.

Передозування. Міорелаксація, спричиненаАркуроном, зазвичай швидко і самостійно припиняється. У разі необхідності діюпрепарату можна швидко і надійно усунути введенням неостигміну (1 - 3 мг) впоєднанні з атропіном (0,5 - 1,25 мг) або галантаміном (10 - 30 мг). Припиненнядії препарату оцінюється клінічно або за допомогою стимулятора периферійнихнервів. У разі необхідності введення антидоту можна повторити.

Особливості застосування. Проведення загальноїанестезії при застосуванні Аркурону може здійснювати тільки досвідченийанестезіолог, обізнаний з можливими ускладненнями, які можуть розвинутись привикористанні препарату. Аркурон слід використовувати виключно при наявностіапаратури для проведення ендотрахеальної інтубації, ШВЛ, кисневої терапії, атакож специфічних антидотів. При спостереженні міорелаксуючої дії препаратудоцільно використовувати стимулятор периферійних нервів. Зменшити дозупрепарату необхідно хворим з порушеннями нервово-м’язової провідності, принаявності в анамнезі вказівок на поліомієліт, а також при ожирінні (черезможливість передозування Аркурону). Слід враховувати, що у хворих з нирковоюнедостатністю тривалість дії препарату зростає. Рекомендується знизитипочаткову дозу Аркурону при захворюваннях печінки та жовчних протоків.Гіпотермія може подовжити дію препарату. Перед початком анестезії сліднормалізувати водно-еліктролітний дисбаланс і порушення рН крові. Підсилюютьефект або подовжують дію препарату: гіпокаліємія, гіпокальціємія (наприклад,після переливань крові), гіпермагніємія, гіпопротеїнемія, дегідратація, ацидоз,гіперкапнія, кахексія, застосування серцевих глікозидів, сечогінних засобів.Застосування Аркурону під час виконання кесаревого розтину не впливає напоказники шкали Апгар, м’язовий тонус та серцево-судинну адаптаціюновонародженого. Через плацентарний бар’єр проникає тільки мінімальна кількістьактивної речовини. У вагітних, яким під час лікування токсикозу призначали солімагнію (здатні посилювати нервово-м’язеву блокаду) Аркурон слід застосовувати зобережністю і в менших дозах.

Взаємодія з іншимилікарськими засобами. Посилення пролонгування тривалості дії Аркурону можливе приодночасному застосуванні засобів для інгаляційного наркозу (галотан, фентаніл,пропанідид, барбітурати); сукцинілхоліну або інших недеполяризуючихміорелаксантів, деяких протимікробних засобів (аміноглікозиди, тетрацикліни,імідазол, метронідазол та ін.); сечогінних засобів, блокаторівb-адренорецепторів, тіаміну, інгібіторів МАО, гуанідину, протаміну, фенітоїну,блокаторів a-адренорецепторів, антагоністів кальцію, лідокаїну (внутрішньовенневведення). Послаблення дії Аркурону можливе при використанні доопераційноговтручання глюкокортикостероїдів, неостигміну, норадреналіну, теофіліну, каліюхлориду, натрію хлориду, кальцію хлориду. Зміни дії Аркурону можливі приодночасному використанні деполяризуючих міорелаксантів (залежно від їх дози,часу використання та особистої чутливості хворого).

Умови та термін зберігання.Зберігатив захищенному від світла та недоступному для дітей місці, при температурі від 2°С до 8 °С. Термін придатності – 2 роки.Аркурон не повинен зберігатися у відкритихампулах і має бути використаний одразу після їх розкриття.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z