Загружается, подождите...

Арбідол (Arbidol)


хімічна назва: етилового ефіру 6-бром-5-гідрокси-1-метил-4-диметиламінометил-2-фенілтіометиліндол-3-карбоновоїкислоти гідрохлорид моногідрат;основні фізико-хімічні властивості:двоопуклітаблетки в оболонці від білого до кремувато-білого кольору, в поперечномурозрізі – два шари;склад: одна таблетка міститьетилового ефіру карбонової кислоти(6-бром-5-гідрокси-1-метил-4-диметиламінометил-2-фенілтіометил-індол-3-карбоновоїкислоти) гідрохлориду моногідрату (арбідолу) 0,05 г або 0,1г. допоміжніречовини: крохмаль картопляний, метилцелюлоза, аеросил (кремнію діоксидколоїдний), кальцію стеарат, для дозування 0,1 г- кислота стеаринова.Оболонка:цукор-пісок, магнію карбонат основний, полівінілпіролідон, аеросил (кремніюдіоксид колоїдний), тальк, титану діоксид пігментний, віск бджолиний, длядозування 0,05 г - борошно.

Форма випуску.Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Противірусні засоби для системного застосування. Код АТС J05A X.Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка.Противірусний засібз імуномодулюючою дією, активний відносно вірусів грипу А і В та інших ГРВІ.Арбідол діє на ранніх стадіях репродукції вірусу, на етапі проникнення вірусу уклітину. Інгібує вірусспецифічний процес злиття ліпідної оболонки вірусу змембранами клітини за рахунок взаємодії з гемаглютиніном вірусу, збільшуючистабільність гемаглютиніну до конформаційних змін. Препарат індукує інтерфероні посилює фагоцитарну функцію макрофагів. Знижує частоту розвитку ускладнень,що пов’язані з вірусною інфекцією, а також випадків загострення хронічнихзахворювань. Терапевтичнаефективність при вірусних інфекціях проявляється у зниженні загальноїінтоксикації та клінічних проявів захворювання, скорочується тривалістьзахворювання.Засіб належитьдо малотоксичних препаратів (DL50 > 4 г/кг). Не має негативноговпливу на організм людини при пероральному застосуванні в рекомендованих дозах.Фармакокінетика.Препаратшвидко всмоктується у травному тракті. Максимальна концентраціядосягається через 1,2 години після прийому в дозі 0,05 г, через 1,5 години –після прийому в дозі 0,1 г. Метаболізується в печінці. Період напіввиведеннястановить 17 - 21 годину. Приблизно 40 % препарату виводиться в незміненомувигляді: з фекаліями (38,9 %) та із сечею (0,12 %). Протягом першої добививодиться 90 % від уведеної дози.

Показання для застосування.Профілактика та лікувальння грипу А і В, гострих респіраторних віруснихінфекцій, включаючи ускладнені. У складі комплексної терапії хронічногобронхіту, пневмонії та рецидивуючої герпетичної інфекції.У складі комплексної терапії гострих кишкових інфекцій ротавірусноїетіології у дітей старше 2 років.

Спосіб застосування та дози. Арбідол® приймають внутрішньо, до прийому їжі. З метою неспецифічної профілактики Особам , які контактують з хворими на грип та інші ГРВІ: дітям від 2 до 6 років призначають по 0,05 г, від 6 до 12 років – по0,1 г, дітям від 12 років і дорослим – по 0,2 г один раз на добу протягом 10-14днів.Під час епідемії грипу і ГРВІ, для запобіганнязагостренням хронічного бронхіту і рецидивуючого герпесу:дітям від 2 до 6років призначають по 0,05 г, дітям від 6 до 12 років – по 0,1 г, дітям від 12років і дорослим - по 0,2 г 2 рази на тиждень протягом 3 тижнів.З лікувальною метою Грип та інші ГРВІ без ускладнень:дітям від 2 до 6років призначають по 0,05 г, від 6 до 12 років – по 0,1 г, дітям від 12 років ідорослим – по 0,2 г 4 рази на добу (кожні 6 годин) протягом 3-5 днів.Грип та інші ГРВІ, ускладнені бронхітом, пневмонією:дітям від 2 до 6 років призначають по 0,05 г, дітям від 6 до 12 років –по 0,1 г, дітям від 12 років і дорослим – по 0,2 г 4 рази на добу (кожні 6годин) протягом 5 днів, потім разову дозу один раз на тиждень протягом 4тижнів.У складі комплексної терапії хронічного бронхіту і рецидивуючоїгерпетичної інфекції:дітям від 2 до 6 років призначають по 0,05 г, дітям від 6 до 12 років –по 0,1 г, дітям від 12 років і дорослим – по 0,2 г 4 рази на добу (кожні 6годин) протягом 5 – 7 днів, потім разову дозу двічі на тиждень протягом 4тижнів.У складі комплексної терапії кишкових інфекцій ротавірусної етіології удітей від 2 років:дітям від 2 до 6 років призначають по 0,05 г, дітям від 6 до 12 років –по 0,1 г, дітям від 12 років – по 0,2 г 4 рази на добу (кожні 6 годин) протягом5 тижнів.Побічна дія.Алергічні реакції.

Протипоказання. Підвищена чутливість до препарату, вік до 2 років.

Передозування.Не описано.

Особливості застосування.Арбідол® не виявляє центральної нейротропної активності іможе застосовуватись у медичній практиці і профілактичних цілях у практичноздорових осіб різних професій, які потребують підвищеної уваги й координаціїрухів (водії транспорту тощо).

Застосування в періоди вагітності та лактації. Дані відсутні, тому рішення про застосування препарату повинен прийнятилікар, враховуючи співвідношення користь/ризик.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При застосуванні Арбідолу® з іншими лікарськими засобаминегативних ефектів виявлено не було.

Умови та термін зберігання.Таблетки, вкриті оболонкою, по 0,05 г зберігати в захищеному від світламісці, недоступному для дітей, при температурі не вище 30 °С.Таблетки, вкриті оболонкою, по 0,1 г зберігати в захищеному від світламісці, недоступному для дітей, при температурі не вище 25 °С.Термін придатності – 2 роки. Не застосовувати препарат після закінченнятерміну придатності, зазначеного на упаковці.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z