Загружается, подождите...

Апрокал (Aprokal)


міжнародна назва: Aprotinin;

основні фізико-хімічні властивості: прозора, безбарвна рідина;

склад: 2 мл розчину містять апротиніну концентрованогорозчину – 13 300 КІО (10 000 АТрО); допоміжні речовини: натрію хлорид, вода для ін’єкцій.

Форма випуску. Розчин для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група. Інгібітори фібринолізу. Код АТС: В02АВ01.

Фармакологічні властивості:

фармакодинаміка. Апротинін єполівалентним інгібіторомпротеїназ. Шляхом утворення оборотніх стехіометричних ферментно-інгібіторних комплексівапротинін інгібує найважливіші протеїнази плазми крові, клітинних елементів ітканин, у т. ч. плазмін, трипсин, хімотрипсин, калікреїн, які відіграютьважливу роль у розвитку патофізіологічних реакцій. Терапевтичний ефектапротиніну зумовлений пригніченням протеолітичного впливу плазміну і в блокадіактивізації плазміногенезу аутогенними активаторами. Апротинін має широкийспектр інгібуючої дії і тому може застосовуватись не лише як антифібринолітик,а також як профілактичний і терапевтичний засіб при порушеннях інших ферментнихсистем. Активність апротиніну виражають у калікреїнінактивуючих одиницях (КІО),а також в антитрепсинових одиницях (АТрО). 1 АтрО відповідає 1,33 КІО.

фармакокінетика. Після введення в організм апротинін розподіляєтьсяу зовнішньоклітинному просторі, короткочасно накопичується в печінці.Виводиться нирками. Період напіврозпаду активної речовини в сироватці кровістановить 2 години. Розпад молекули апротиніну на неактивні частки відбуваєтьсяза рахунок лізосомальної активності нирок.

Показання для застосування. Гострий панкреатит; профілактика післяопераційного панкреатиту; раннятерапія станів шоку; профілактика жирової емболії; кровотечі, які зумовленігіперфібринолітичним порушенням гемостазу, наприклад, після операцій, післятравм.

Спосіб застосування та дози. Апрокал уводять внутрішньовенно одноразово(повільно) або крапельно (в 300-500 мл ізотонічного розчину натрію хлориду).Для дорослих початкова доза становить 350 000 АТрО, далі – 140 000 АТрОчерез кожні 4 години, до нормалізації гемостазу. При порушенні гемостазу підчас пологів початкова доза для в/в вливання становить 700 000 АТрО, потім 140000 АТрО з інтервалом 1 година, до зупинки кровотечі. При порушенні гемостазу удітей препарат призначають у дозі 140 000 АтрО на кг маси тіла на добу.Препарат вводиться зі швидкістю, що не перевищує 5 мл/хв. Він несумісний зіншими препаратами в розчині.

Побічна дія. Можлива артеріальна гіпотензія, тахікардія; післядовготривалих крапельних вливань у місцях введення трапляється тромбофлебіт,можливі короткочасна нудота і блювання; алергічні й імунопатичні реакції;бронхоспазм, біль у м'язах, психотичні реакції, галюцинації.

Протипоказання. Підвищена чутливість до білка великої рогатоїхудоби, вагітність (І та ІІІ триместри), період лактації, ДВЗ.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Залежно від дози препарат знижує активністьстрептокінази й урокінази, може пригнічувати активність неспецифічноїхолінестерази сироватки крові. Апрокал не слід комбінувати з антибіотиками,гепарином і кортикостероїдами. Він несумісний з іншими препаратами в розчині.

Передозування. Випадки передозування невідомі.

Особливості застосування. Передзастосуванням препарату слід проводити внутрішньошкірну пробу. Пацієнтамз підвищеним ризиком розвитку алергійних реакцій перед застосуванням препаратувводять антигістамінні засоби. У випадку розвитку алергічних реакцій ісимптомів шоку введення Апрокалу слід негайно припинити. З обережністюпризначають хворим, які протягом 2–3 днів отримували міорелаксанти.

Умови татермін зберігання.Зберігати при температурі до +25 ОС, в захищеному від світла танедоступному для дітей місці.

Термінпридатності. 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z