Загружается, подождите...

Апізартрон (Apisarthron)


основні фізико-хімічні властивості:однорідна мазьбілого або жовтувато-білого кольору, із запахом метилсаліцилату;

склад: 100 г мазі містять стандартизованоїбджолиної отрути 0,003 г, метилсаліцилату 10 г, алілізотіоціанату 1 г;допоміжні речовини: спирт цетостеариловийемульгований, натрію лаурилсульфат, вазелін медичний, вода очищена.

Форма випуску. Мазь для зовнішньогозастосування.

Фармакотерапевтична група. Інші засоби для місцевогозастосування при суглобному і м’язовому болю. Код АТС М02А Х10.

Фармакологічні властивості.Комбінований препарат для зовнішнього застосування,фармакологічні властивості якого зумовлені взаємним потенціюваннямтерапевтичних ефектів кожного з компонентів. Важливий компонент мазі – отрута,що отримана від живих бджіл і виділена у чистому вигляді шляхом ліофілізації. Длязабезпечення постійної ефективності цієї біологічної речовини бджолина отрутастандартизується і досліджується в ході біохімічних і фармакологічнихвипробувань. Стандартизована бджолина отрута містить активні інгредієнти, щозабезпечують багатосторонній лікувальний ефект. Найбільш важливими з них ємелітин, апамін, пептид МСД, гістамін, гуалуронідаза, фосфоліпаза. Другийкомпонент мазі, метилсаліцилат, належить до групи НПЗП, що добре проникаютьчерез шкіру. Він чинить протизапальний та болезаспокійливий ефекти, щопосилюються завдяки синергічній дії інгредієнтів бджолиної отрути - пептиду МСДта апаміну. Третій компонент, алілізотіоціанат, має місцевоподразливу дію, якавикликає локальну гіпертермію та гіперемію, що підсилюються під впливомінгредієнтів бджолиної отрути – гістаміну та мелітину. Мелітин також сприяєвивільненню ендотеліального релаксуючого фактора EDRF. Поліпшення місцевогокровообігу приводить до кращого насичення тканин киснем і прискорює виведенняіз вогнища запалення токсичних продуктів обміну речовин, що спричиняютьвідчуття болю.

Показання для застосування.Запальні та дегенеративно-дистрофічні захворюваннясуглобів (артрози і артрити, в тому числі при ревматизмі); міальгії та болі притравматичних ушкодженнях м’язів, сухожиль, зв’язок; невралгічні захворювання(невралгії, неврити, ішіас, люмбаго і радикуліти); периферійні порушеннямісцевого кровообігу; як розігріваючий засіб у спортивній медицині.

Спосіб застосування та дози.Смужку мазі довжиною 3-5 см(залежно від площі) наносять на поверхню шкіри, що підлягає лікуванню. Мазьрівномірно розподіляють тонким шаром і очікують появи помітної реакції(почервоніння, відчуття тепла), що відбувається через 0,5-1 хвилину, залежновід індивідуальної чутливості організму. Після цього повільно й інтенсивновтирають мазь у шкіру. Оброблені маззю ділянки тіла рекомендується тримати втеплі. Як правило, препарат застосовують по 2-3 рази на добу, до зникненнясимптомів

.

Побічна дія.У рідких випадках може виникати реакціягіперчутливості.

Протипоказання.Підвищена чутливість до бджолиної отрути,саліцилатів та ізотіоціанатів; шкірні захворювання; гострі запалення суглобів.

Передозування.При застосуванні відповідно до інструкції провипадки інтоксикації до цього часу не повідомлялось. Передозування можепризвести до подразнення шкіри. У такому випадку застосування препаратунеобхідно тимчасово припинити.

Особливості застосування.Не допускати потрапляння на слизові оболонки або на відкриті рани. Принирковій недостатності не можна застосовувати мазь протягом тривалого часу навеликих ділянках шкіри.Не рекомендується призначати препарат немовлятам і дітям до 6 років. Застосування в період вагітності ігодування груддю.Застосовувати Апізартрон мазь у періоди вагітності ілактації не рекомендується.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами.Не спостерігалась.

Умови та термін зберігання.Зберігати при температурі не вище25 °С, в недоступному для дітей місці.Термін придатності – 3 роки.Після закінчення термінупридатності, зазначеного на упаковці, препарат не застосовувати.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z