Загружается, подождите...

Апілак (Apilac)

основні фізико-хімічні властивості: плоскоциліндричнітаблетки з фаскою на поверхні та на розламі білого або білого з жовтуватимвідтінком кольору, іноді з дрібними жовтими вкрапленнями; склад: 1 таблетка містить апілаку ліофілізованого(бджолиного маткового молочка) 10 мг; допоміжні речовини:лактози моногідрат, крохмаль картопляний, тальк, кальцію стеарат. Форма випуску. Таблетки під’язикові. Фармакотерапевтична група. Засоби, що впливають насистему травлення та метаболічні процеси. Код АТС А16А Х10.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Апілак, або так зване бджолинематкове молочко, являє собою секрет, який виробляється алотрофічними залозамиробочих бджіл і має загально тонізуючу та антиспастичну дію, підвищує опірністьорганізму та стійкість до стресів, стимулює обмін речовин. Апілак є сумішшю біологічно активних речовин, доскладу якої входять

·вітаміни (C, В1, B2, B5, B6, B8,B12, H, кислота фолієва, інозитол);

·мінеральні елементи (K, Na, Ca, Mg, Fe, P) та мікроелементи (Zn, Mn, Cu, Co, S,Si, Ni, Cr, As, Bi);

·23 амінокислоти, у тому числі і незамінні (наприклад гістидин, валін, метіонін,триптофан);

·інші біологічно активні речовини (наприклад фермент холінестерази, медіатор ацетилхолінта ін.).Фармакокінетика. Не вивчалася.

Показання для застосування. Порушення харчування, в період видужання, при порушенні лактації впісляпологовий період, дітям – при недостатньому харчуванні, гіпотрофії та завідсутності апетиту; як допоміжний засіб при лікуванні невротичних розладів ігіпотензії.

Спосіб застосування та дози. Таблетки Апілаку приймають сублінгвально. Дорослі і підлітки - по 1таблетці 3 рази на добу, діти с 2 - х років – по 1 таблетці 2 рази на добу.Тривалість курсу лікування становить 10 - 15 днів. Таблетку слід покласти підязик і тримати до повного розчинення, тому що при застосуванні препаратувнутрішньо шлунковий сік розщеплює бджолине маткове молочко. Недоношені та новонароджені діти – по 2,5 мг, діти віком від 1 місяцядо 2- х років – 5 мг у формі свічей 3 рази на добу. Тривалість курсу лікуваннястановить 7 - 15 днів. Побічна дія. Можуть виникати алергічніреакції, що минають після припинення прийому препарату. При підвищенійчутливості до компонентів препарату можуть спостерігатися сухість у роті,прискорення пульсу, порушення сну. Дані симптоми зникають при зменшенні дозиабо відміні препарату.

Протипоказання. Підвищена чутливість до продуктів бджільництва та інших допоміжнихречовин, що входять до складу препарату. Хвороба Аддісона. Передозування. При надлишковому прийоміпрепарату можливо гальмування процесів обміну речовин, застосування 2,5 гбджолиного маткового молочка спричинює млявість. Специфічного антидоту немає. Увипадку передозування, лікування апілаком має бути припинено. Застосовують симптоматичну терапію.

Особливості застосування. Відсутні клінічні дані про негативний вплив апілакуна плід під час вагітності та у період годування груддю.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не відмічалася. Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому,захищеному від світла місці, при температурі не вище 25°С. Зберігати унедоступному для дітей місці.Термін придатності - 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z