Загружается, подождите...

Антитусин (Antitussinum)


основні фізико-хімічні властивості: таблетки зеленувато-сірого або жовто-бурогокольору (допускається наявність вкраплень);

склад: 1 таблетка містить трави термопсису ланцетного в дрібному порошку0,0067 г або екстракту термопсису сухого 0,01 г, натрію гідрокарбонату 0,25 г;допоміжні речовини: тальк, кальцію стеарат, крохмаль.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Комбіновані препарати, що застосовують при кашлі тапростудних захворюваннях. Код АТС R05Х.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Бронхосекреторний, відхаркувальний та протикашльовийзасіб. Лікувальні властивості препарату зумовлені дією комплексу рослиннихречовин із трави термопсису (алкалоїди, сапоніни, ефірні олії), а також натріюгідрокарбонатом. Стимулюючи нейрони блювального та дихального центрів, активуєутворення мокротиння, нормалізує його реологічні властивості (в’язкість,еластичність, адгезивність), підсилює перистальтичні рухи бронхіол і моторнуфункцію миготливого епіїслію бронхів, сприяючи виведенню мокротиння. Натріюгідрокарбонат при пероральному застосуванні частково резорбується тавиділяється бронхіальними залозами, додатково стимулюючи утворення рідкогокомпонента бронхіального слизу, полегшуючи його відходження.Фармакокінетика. Не досліджена.

Показання для застосування. Препарат застосовується при кашлі різногопоходження.

Спосіб застосування та дози. Препарат призначають дорослим та дітямстарше 14 років по 1 - 3 таблетки 2 - 3 рази на день, дітям від 2 до 14 років -по ½ - 1 таблетці 2 - 3 рази на день. У дітей до 2 років препарат незастосовують.Тривалість курсу терапії визначається індивідуально,залежно від ефективності терапії і, як правило, становить 7 - 14 днів.

Побічна дія. Не виявлена.

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату,дитячий вік до 2 років.

Передозування. Не виявлене.Особливостізастосування.В періоди вагітності та годування груддю застосовувати за призначенням лікаря.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не відома.

Умови татермін зберігання. Зберігатив недоступному для дітей, прохолодному (8-15°С) та захищеному від світла місці.Термін придатності - 4 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z