Загружается, подождите...

Антиструмін мікро (Antistrumin micro)


хімічна назва: калію йодид;

основні фізико-хімічнівластивості: таблетки білого або майже білого кольору, з плоскою поверхнею, з фаскоюта рискою;

склад: 1 таблетка містить0,1308 мг калію йодиду, що відповідає 100 мкг йоду або 0,2616 мг калію йодиду,що відповідає 200 мкг йоду;допоміжні речовини: натрію тіосульфат, целюлозамікрокристалічна, лактози моногідрат, магнію стеарат, аеросил.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Препарати йоду, якізастосовують при захворюваннях щитовидної залози. Код АТС Н03С А.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Препарат неорганічного йоду, щомістить добову кількість йоду, яка забезпечує нормальну тиреоїдную функцію щитовидноїзалози. При надходженні калію йодиду в клітини епітелію фолікула залози підвпливом ферменту йодид-пероксидази відбувається утворення елементарної формийоду, яка включається в молекулу тирозину. Йодований тирозин конденсується зтиреоглобуліном і утворює йодтироніни, основними з яких є тироксин (Т4)і трийодтиронін (Т3). Комплекс йодованих тиронінів і тиреоглобулінадепонується в щитовидній залозі. У випадку дефіциту йоду депонований комплексвикористовується для попередження утворення зобу, що розвивається внаслідокаліментарної йодної недостатності, сприяє відновленню порушеного синтезутиреоїдних гормонів у щитовидній залозі, впливає на показники співвідношення Т3/Т4і рівень ТТГ, сприяє нормалізації розмірів щитовидної залози у новонароджених,дітей і підлітків.Початок дії препарату спостерігається через 2-10діб залежно від функціонального стану щитовидної залози. При застосуванніпрепарату ендемічний або дифузійний еутиреоїдний зоб зменшується або зникаєпротягом 3-6 міс, при вузлових змінах у щитовидній залозі значна редукціявузлових утворень відзначається в 30 % випадків, але майже у всіх пацієнтівпопереджається їх подальший ріст.Фармакокінетика. Йод повністю всмоктується втонкому кишечнику. Після прийому усередину йоду в дозі 200 мкг, йогоконцентрація в плазмі становить 1-5 мкг/л. Крім щитовидної залози, йод активнонакопичується в слинних і молочних залозах, у тканинах шлунка. Концентрація вслині, грудному молоці та шлунковому соку в 30 разів перевищує вміст його вплазмі крові. Виводиться йод через нирки з сечею, з молоком матері прилактації, зі слиною. При досягненні рівноважної концентрації кількістьвиведеного йоду пропорційна його добовому надходженні з їжею.

Показання для застосування. Профілактикайододефіцитних станів. Профілактика ендемічного зобу при дефіциті йоду впродуктах харчування та воді. Профілактика рецидиву зобу після проведеннякомплексного лікування препаратами гормонів щитовидної залози.

Спосіб застосування та дози. Антиструмін мікроварто приймати усередину, після їди або на ніч, запиваючи молоком, фруктовимсоком або водою. Необхідно дотримуватись таких рекомендацій у дозуванні: дляпрофілактики ендемічного зобу в тих випадках, коли аліментарне надходження йодув організм становить менше 150-300 мкг/доб призначають усередину підліткам тадорослим – по 100-200 мкг йоду на добу, і дітям до 12 років – по 50-100мкг/доб, при вагітності і годуванні груддю – 150-200 мкг/доб. Тривалість курсулікування ендемічного зобу в дітей і підлітків становить у середньому 6-12місяців. Якщо на фоні терапії не вдається відзначити зменшення розмірів залози,варто припускати іншу етіологію захворювання. Для лікування еутиреоїдногодифузного зобу призначають дорослим пацієнтам молодого віку по 300-500 мкг йодуна добу, дітям і підліткам – 100-200 мкг/доб. При профілактиці рецидивногоросту зобу після закінчення його медикаментозного лікування та після операції зприводу зобу, обумовленого дефіцитом йоду, призначають по 100-200 мкг йоду надобу.Препарат необхідно приймати регулярно.Профілактичний прийом калію йодиду можливий протягом тривалого часу – протягомдекількох місяців і років, а при необхідності – протягом усього життя.

Побічна дія. Алергічні реакції: реакції підвищеноїчутливості в поєднанні з “йодним” ринітом, йододерма, ексфоліативний дерматит,набряк Квінке, йодна пропасниця, набряк слинних залоз, еозинофілія.

Протипоказання. Гіпертиреоз, токсичнааденома, токсичні пухлини щитовидної залози, вузловий або дифузійний токсичнийзоб, герпетиформний дерматит Дюринга, підвищена чутливість до йоду,туберкульоз, геморагічний діатез.

Передозування. При передозуванні(застосування препарату в дозі більш 1 мг/доб.) можуть спостерігатисягальмування інтратиреоїдального йодного обміну та колоїдного протеолізу. Приперсистенції цього надлишку гальмування змінюється зниженням засвоєння йоду, і,за рахунок цього, знижується вивільнення тиреоїдних гормонів з тиреоїдноїпаренхіми, що призведе до гіпотиреозу та утворення зобу. Лікування. При передозуванні рекомендуєтьсяперервати прийом, провести контрольне обстеження та відкоригувати призначенудозу препарату.

Особливостізастосування. Тривалезастосування препарату у дозах, що зазначені вище, може призвести до іодизму,гіпертиреозу.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами. Перед або під час терапії гіпертиреозу тиреостатиками варто уникатипризначення препаратів йоду, оскільки його надлишок знижує відповідну реакціющитовидної залози на проведене лікування гіпертиреозу тиреостатичнимипрепаратами. Перхлорат і тіоціонат конкурентно гальмують, а введеннятиротропіну – стимулює поглинання йоду щитовидною залозою. Одночаснепризначення високодозової терапії йодом із препаратами літію може потенціюватирозвиток зобу та гіпотиреозу, а при прийманні калійзберігаючих діуретиків на цьомуфоні можливий розвиток гіперкаліємії.Умови та термін зберігання. Зберігати у захищеномувід світла та недоступному для дітей місці, при температурі не вище 25 ос.Термін придатності – 2роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z