Загружается, подождите...

Антиструмін-дарниця (Antistrumin-darnitsa)


хімічна назва: калію йодид;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого кольору;

склад: 1 таблетка містить 1 мг калію йодиду;допоміжні речовини:цукор-рафінад, кальцію стеарат.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Препарати йоду, якізастосовують при захворюваннях щитовидної залози. Код АТС Н03С А.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Діюча речовина таблеток Антиструмін-Дарниця – каліюйодид поповнює дефіцит іонів йоду в організмі, бере участь у синтезі гормонівщитовидної залози. За типом зворотнього зв’язку інгібує синтез тиреотропногогормону, внаслідок чого зупиняє ріст зоба, нормалізує продукцію гормонівщитовидної залози, порушену недостатністю йоду.Фармакокінетика. Швидковсмоктується в шлунково-кишковому тракті. Із крові надходить у щитовиднузалозу, слизову оболонку шлунка, нирки, слинні залози. Незначна кількістьдепонується в жировій тканині. У слині, шлунковому соку та грудному молоціконцентрація йоду в 30 разів вища, ніж його концентрація в плазмі крові.Близько 80 % прийнятого йоду виводиться з організму із сечею через нирки. Зкаловими масами виводиться 10-15 %.

Показання для застосування. Профілактика та лікування ендемічного зоба.

Спосіб застосування та дози. Антиструмін-Дарниця дорослі приймають зпрофілактичною метою внутрішньо після їди, по 1 таблетці один раз у 7 днів. Прилікуванні дифузних форм зобу денна доза дорівнює 1-2 таблеткам (1-2 мг каліюйодиду), причому препарат приймають 2-3 рази на тиждень. Дітям з метоюпрофілактики призначають 1/2-1 таблетки (0,5-1 мг) на тиждень, при цьомутривалість профілактики може складати до декількох років. Для запобіганняподразненню слизової оболонки травного тракту препарат запивають молоком,киселем або солодким чаєм.

Побічна дія. Можливі алергічні реакції, нежить,еозинофілія.

Протипоказання. Підвищена чутливість до препаратів йоду,гіперфункція щитовидної залози, нефрит, нефроз, геморагічний діатез,кропив’янка, дерматит Дюрінга, автономні аденоми, туберкульоз легень.

Передозування. Проявляється явищами йодизму(неінфекційне запалення слизової оболонки верхніх дихальних шляхів); риніт,кропив’янка, набряк Квінке. У тяжких випадках: тахікардія, зниженняартеріального тиску, диспное, ціаноз, головний біль, блювання, біль у животі,діарея.Лікування. Припинення прийому препарату,промивання шлунка, прийом сольового проносного та ентеросорбентів.

Особливості застосування. Вагітним та жінкам, що годуютьгруддю, препарат призначають тільки в дозі, рекомендованій лікарем.Передозування йодом може призвести до розвитку гіпотиреозу та зобу в плода. Упацієнтів з нирковою недостатністю може розвинутись гіперкаліємія. Призастосуванні препарату для лікування дітей необхідний контроль лікаря.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Сумісне застосування зрослинними алкалоїдами та солями важких металів може призвести до утвореннянерозчинного осаду та утруднити всмоктування йоду.Перешкоджає проникненню нестабільних ізотопівйоду в тканину щитовидної залози.Одночасне призначення із солями літію можепослабити дію препарату.

Умовита термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, захищеному від світламісці, при температурі не вище 25 ос.Термін придатності – 4 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z