Загружается, подождите...

Антифлу бебі (Antiflu baby)


основні фізико-хімічні властивості: світло-жовтасуспензія зі смаком яблука, що містить завись частин;

склад: 0,8 мл крапель містять ацетамінофену 60 мг, кислоти аскорбінової 8 мг; допоміжні речовини: бутилпарабен, натрію бензоат, пропіленгліколь,гліцерин, сорбітолу 70% розчин, сироп кукурудзяний, целюлоза мікрокристалічна,камідь ксантанова, натрію сахаринат, кислота лимонна, добавка смакова, водаочищена. Форма випуску. Краплі для пероральногозастосування.

Фармакотерапевтична група. Аналгетики та антипіретики. Код АТС N02BE51.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Ацетамінофен має знеболювальний, жарознижувальний іслабкий протизапальний ефект. Інгібує ЦОГ переважно в ЦНС, діючи на центри болюі терморегуляції. Незначний вплив на утворення простагландинів в периферичнихтканинах обумовлює відсутність негативного впливу ацетамінофену наводно-сольовий обмін (затримку натрію і води в організмі) та слизову оболонкутравного тракту.Аскорбінова кислота (вітамін С) як ключовий компонент системиантиоксидантного та імунного захисту підвищує адаптаційні можливості організму,збільшує його опірність до інфекцій. Бере активну участь у регуляціїокисно-відновних процесів, в обміні вуглеводів, у синтезі стероїдних гормонів,катехоламінів, у згортанні крові. Посилює синтез колагену, стимулює процесирегенерації, нормалізує проникність капілярів. Покращує переносимістьацетамінофену.Фармакокінетика. Складові препарату метаболізуються незалежно один відодного. Ацетамінофен метаболізується у печінці з утворенням глюкуроніду тасульфату ацетамінофену. Період напіввиведення ацетамінофену становить 2 - 2,5години. Він подовжується в осіб із захворюваннями печінки. Виводитьсяацетамінофен із сечею (85% разової дози ацетамінофену виводиться протягом 24годин). Виведення істотно погіршується при порушеннях видільної функції нирок,що може призвести до накопичення в організмі ацетамінофену і продуктів йогометаболізму.Аскорбінова кислота активно всмоктується в тонкому кишечнику.Максимальна концентрація в плазмі після прийому внутрішньо досягається через 4години. З плазми легко проникає в лейкоцити, тромбоцити і практично в усітканини. Піддається біотрансформації в печінці, виводиться з організму ізсечею, частково в незмінному стані, частково у вигляді метаболітів.

Показання для застосування. Призначають дітям віком від 3 місяців до 2років при грипі, гострих респіраторних вірусних інфекціях і застуднихзахворюваннях, дитячих інфекційних захворюваннях тощо як жарознижувальнийзасіб, для усунення головного і м’язово-суглобового болю, слабкої та середньоїінтенсивності гіпертермії при прорізуванні зубів у немовлят.

Спосіб застосування та дози. Приймати – дітям віком від 3 до 6 міс. – по0,4 мл (до риски на піпетці); дітям від 6 міс. до 1 року – по 0,8 мл; дітям від1 до 2 років – по 0,8 - 1,2 мл. При необхідності повторювати прийом кожні 4години - не більше 4 разів на добу. Тривалість лікування повинна становити небільше 5 днів. Подальше використання препарату можливе тільки післяконсультації з лікарем. Перед застосуванням збовтувати.

Побічна дія. З боку шлунково-кишкового тракту можливий біль вепігастрії, нудота, блювання. Можуть виникати алергічні реакції (шкірнависипка, свербіж, набряк).

Протипоказання. Підвищена індивідуальна чутливість до інгредієнтівпрепарату, виражені порушення функції печінки і нирок. Дитячий вік до 3місяців.

Передозування. У разі сильного перевищення дозування можепроявлятисядиспептичними явищами, в тяжких випадках – порушеннями функцій печінки і нирок.Рекомендовані заходи: промивання шлунка, прийом активованого вугілляабо ентеросорбенту, термінова госпіталізація в токсикологічне відділення.

Особливості застосування. Не рекомендується застосовувати одночасно з іншимилікарськими засобами, що містять парацетамол.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Ацетамінофен уповільнює виведенняантибіотиків з організму. Тетрацикліни збільшують ризик розвитку анемії іметгемоглобінемії при одночасному застосуванні з ацетамінофеном. Гепато- інефротоксичність ацетамінофену посилюється при комбінуванні з барбітуратами,алкоголем. Барбітурати знижують жарознижувальний ефект препарату.

Умови та термін зберігання. У сухому, темному, недоступному для дітей місці притемпературі 15-25ºС. Термін придатності – 2 роки від дати виготовлення.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z