Загружается, подождите...

Консервант крові aцд-б (Anticoagulant of a bloodasd-b)


основні фізико-хімічні властивості: безбарвний або злегка жовтуватий прозорийрозчин;

склад: в 1 мл розчину міститься

- кислотилимонної (моногідрат) 4.8 мг, натрію цитрату (дигідрат) 13.2 мг, декстрози(моногідрат) 14.7 мг.

допоміжні речовини: вода для ін’єкцій.

Форма випуску. Розчин консервуючий.

Фармакотерапевтична група. Допоміжний засіб для гемотрансфузій.Код АТС V07AC.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Розчин гемокосерванту являє собою стерильний апірогенний розчин, якийзапобігає згортанню крові і забезпечує необхідні поживні речовини дляподовження метаболізму і стабілізації клітин під час зберігання крові. Як увипадку інших живих систем, цілісність клітин крові під час вберігання залежитьвід точного біохімічного балансу багатьох речовин, особливо глюкози, іонівводню (рН) і аденозинтрифосфорної кислоти (АТФ). Для підтримки процесубезперервного вироблення і передачі АТФ глюколітичними шляхами глюкоза має бутив наявності в необхідній кількості. Кількість лимонної кислоти і цитрату натріюдостатня для зв'язування іонізованого кальцію, який є присутнім в цільнійкрові. Цитрат запобігає згортанню крові шляхом пригнічення кількох залежних відкальцію стадій коагуляційного каскаду. Крім того він затримує гліколіз.

Показання для застосування. Система з консервантом АСД-Б використовується для відбору та зберіганнядонорської крові та її переливання реципієнту.

Спосіб застосування.Консервант крові АСД-Б використовують при консервуванні донорськоїкрові строго в співвідношенні 1 об’єм розчину до 4 об’ємів крові згідно зінструкцією щодо відбору крові.

Інструкції щодо відбору крові.Покласти мішок на ваги, і виставити ваги на нуль.Підвісити мішок нижче руки донора, відстань між мішком та рукою донорамає становити не менше 60 см.Накласти манжету для вимірювання артеріального тиску тапродезинфікувати місце уколу.Зробити нетугий вузол на донорській трубці на відстані приблизно 10 смвід голки.Міцно тримаючи голку за основу, повернути захисний ковпачок голки ізняти його. Зробити венопункцію.Зменшити тиск у манжеті та почати відбирати кров.Одразу ж, як тільки кров почне бігти, швидко перемішати кров зантикоагулянтом, обережно збовтуючи мішок.Відібрати крові до загального об’єму 200, 300 або 400 мл.Після відбору крові затягнути міцний вузол і витягнути донорську голку.Відокремити донорську трубку вище вузла та відібрати дослідні зразки крові.Одразу ж після відбору крові не менше 10 разів обережно перевернутимішок вверх-вниз для ретельного перемішування крові та гемоконсерванту.Видавити кров з донорської трубки в мішок, перемішати і знову заповнититрубку цитратною кров'ю.Запечатати донорську трубку.

Інструкції щодо переливання крові.Перед використанням перевірити сумісність крові донора та реципієнта.Не додавати до крові,що переливається ніяких лікарських препаратів.Безпосередньо перед використанням ретельно перемішати донорську кров.Зняти захисний шар з вихідного отвору і вставити штатив для переливаннякрові.Штатив для переливання крові має бути обов’язково обладнаний фільтром.

Побічна дія. Консервант крові АСД-Б є фізіологічно сумісним з донорською кров'ю ісам по собі побічної дії не виявляє.

Протипоказання. Відсутні.

Особливості застосування.Використати мішки протягом 2 днів після відкриття зовнішнього пакету.Використовувати тільки при прозорому антикоагулянті. В процесі використання ретельно стежити щоб зовнішнє повітря непроникало у систему.

Умови та термін зберігання.Невикористаний пакет може зберігатися при кімнатній температуріпротягом 2 років.Мішки потрібно використати протягом 2 діб після відкриття зовнішньогопакету.Пакет з кров'ю слід зберігати при температурі від +2 до +6°С протягом21 доби.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z