Загружается, подождите...

Антикоагулянту цитратудекстрози розчин a (Anticoagulant citratedextrose solution a)


основні фізико-хімічні властивості: стерильний безбарвний прозорий розчин;

склад: 1000 мл розчину містить

кислотилимонної безводної 7,3 г, натрію цитрату дигідрату 22 г, декстрози моногідрат24,5 г; допоміжні речовини: вода для ін’єкцій.

Форма випуску. Розчин.

Фармакотерапевтична група. Допоміжний засіб для гемотрансфузій.Код АТС V07AC.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка.Антикоагулянту цитрату декстрози розчин А - стерильнийапірогенний розчин, який запобігає згортанню крові і забезпечує необхідніпоживні речовини для подовження метаболізму і стабілізації клітин під часзберігання крові. Як у випадку інших живих систем, цілісність клітин крові підчас зберігання залежить від точного біохімічного балансу багатьох речовин,особливо глюкози, іонів водню (рН) і аденозинтрифосфорної кислоти (АТФ). Дляпідтримання процесу безперервного вироблення АТФ шляхом гліколізу глюкоза маєбути в наявності в необхідній кількості. Кількість лимонної кислоти і цитратунатрію достатня для зв'язування іонізованого кальцію, який присутній в цільнійкрові. Цитрат запобігає згортанню крові шляхом пригнічення кількох залежних відкальцію стадій коагуляційної системи.

Показання для застосування. Запобігання згортанню донорської крові тазберігання крові або її компонентів.

Спосіб застосування. Розчин призначений для застосування тільки вапаратурі для плазмоцитоферезу. Процедуру забору крові треба виконувативідповідно до інструкції для застосування апаратури з дотриманням суворихправил асептики. Співвідношення крові до Антикоагулянту цитрату декстрозирозчину А становить 9 : 1 - 11 : 1, тобто на 100 мл крові треба додати 9 - 11мл розчину антикоагулянту.

Побічна дія. При введенні крові або її компонентів, що містятьАнтикоагулянту цитрату декстрози розчин, можуть виникати нудота, озноб,алергічні реакції. У поодиноких випадках спостерігаються серцеві розлади,м’язове тремтіння, епілептичні прояви.З появою побічних реакцій необхідно припинити переливання, оцінити станпацієнта і вжити відповідних терапевтичних заходів.

Протипоказання. Переливання крові із дозуванням Антикоагулянтуцитрату декстрози розчину А протипоказане при наявності гіперчутливості докомпонентів препарату. Підвищена кровоточивість внаслідок порушенняпротизгортальної системи.

Особливості застосування. Існує можливість ускладнень при швидкому переливаннівеликої кількості крові із дозуванням Антикоагулянту цитрату декстрози розчинуА у пацієнтів з порушеною функцією печінки і нирок або із захворюваннями серця(гіпокаліємія призводить до епілептичних нападів і серцевих розладів). У такомуразі необхідно стежити за рівнем калію в організмі.Для запобігання виникнення гіпотермії, як ускладнення, необхіднопідігрівати кров до температури 37°С при проходженні через пристрій дляпереливання крові.Контейнер з розчином слід виймати із зовнішньої упаковки безпосередньоперед застосуванням.Контейнер одноразового використання, тому невикористані залишки злити.Використовувати тільки прозорий розчин і якщо контейнер не пошкоджений.Після видалення захисного мішка перевірити контейнер на відсутністьвитоку шляхом міцного стискання протягом 1 хв. При виявленні витоку розчинзлити, оскільки стерильність може бути порушена.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не встановлена.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі 15 - 25°С. Неперегрівати! Не заморожувати! Термін придатності – 1,5 роки (18 місяців).
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z