Загружается, подождите...

Кропу пахучого плоди (Anethigraveolentis fructus)


міжнародна назва: Anethum graveolens L.

основні фізико-хімічні властивості: окремі напівплодики(мерикарпії), іноді цілісні плоди (вислоплодники) довжиною 3-7 мм, шириною1,5-4 мм. Колір плодів зеленувато-бурий або бурий. Запах сильний ароматний.Смак солодкувато-пряний, трохи пекучий;

склад: кропу пахучого плоди.

Форма випуску. Плоди.

Фармакотерапевтична група. Антацидні, противиразкові івітрогінні засоби. Код АТС: А02Х.

Фармакологічні властивості. Плоди кропу пахучогомістять олію ефірну, флавоноїди, каротин, олію жирну, речовини азотисті,фітонциди, цукри, вітамін С. Цей комплекс біологічно активних речовин виявляєвідхаркувальну, жовчогінну, спазмолітичну, сечогінну і вітрогінну дію. Настоїіз плодів кропу пахучого підвищують секрецію шлункових залоз, регулюють моторнудіяльність кишечнику, проявляють відхаркувальні властивості, посилюютьлактацію, проявляють коронаророзширюючий та периферичний судинорозши-рюючийефект.

Показання для застосування. Метеоризм; запальнізахворювання дихальних шляхів (бронхіти, трахеїти).

Спосіб застосування та дози. 10 г (1 столова ложка) плодіввміщують в емальований посуд, заливають 200 мл (1 склянка) гарячої кип’яченоїводи, закривають кришкою і настоюють на киплячій водяній бані 15 хв.Охолоджують при кімнатній температурі 45 хв, проціджують, залишок віджимають допроцідженого настою. Об’єм настою доводять кип’яченою водою до 200 мл. Доросліприймають у теплому вигляді по 1/5 склянки 2-3 рази на день за 15-20 хв до їди.При захворюваннях верхніх дихальних шляхів приймають по 1/2-1 столовій ложці4-5 разів на день за 15-20 хв до їди. Діти, залежно від віку – від 1/2 чайноїдо 1 десертної ложки 4 рази на день за 15-20 хв до їди.Тривалістькурсу лікування визначаєтья лікарем індивідуально з урахуванням характеру,ступеня тяжкості та особливостей перебігу захворювання, стабільності досягнутоготерапевтичного ефекту і переносимості препарату.

Побічна дія. Не виявлена.

Протипоказання. Індивідуальнанепереносимість біологічно активних речовин, що містяться в лікарському засобі.

Передозування. Повідомлень щодопередозування препарату не надходило.

Особливості застосування. Перед вживанням настійрекомендується збовтувати.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами. Невідома.

Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому,захищеному від світла та недоступному для дітей місці. Приготований настій – упрохолодному (8-15 оС ) місці, не більше 2 діб. Термін придатності - 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z