Загружается, подождите...

Андипал-в (Andipalum-v)


основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого або білого з слабкимжовтуватим відтінком кольору;

склад: 1 таблетка містить метамізолу натрію – 0,25 г, бендазолу гідрохлориду– 0,02 г (20 мг), папаверину гідрохлориду – 0,02 г (20 мг);допоміжні речовини: крохмаль картопляний, кальцію стеарат, тальк.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Аналгетики та антипіретики. Код АТС N02B B52.

Фармакологічнівластивості.Фармакодинаміка. Комбінований препарат з аналгезивним, спазмолітичним ісудинорозширювальним ефектами, обумовленими специфічною дією його компонентів.Препарат виявляє також слабку антигіпертензивну дію. Механізманалгезуючої, протизапальної та жарознижувальної дії метамізолу натріюзумовлений інгібуванням циклооксигенази та блокуванням синтезу простагландинівіз арахідонової кислоти, а також порушенням проведення больових імпульсів,збільшенням тепловіддачі. Папаверину гідрохлорид є міотропним спазмолітиком, щознижує тонус та зменшує скорочувальну діяльність гладкої мускулатури і узв’язку з цим виявляє судинорозширювальну та спазмолітичну дію. Бендазолугідрохлорид має спазмолітичну, судинорозширювальну та гіпотензивну дію, виявляєстимулюючий вплив на функції спинного мозку, сприяє відновленню функцій периферичнихнервів.Фармакокінетика. При прийомі внутрішньо швидко і повністю абсорбується.У стінках кишечнику гідролізується з утворенням активного метаболіту. Діярозвивається через 20-40 хв і досягає максимуму через 2 год. Руйнується впечінці. Екскретується ниркам. Метамізол натрію добре всмоктується зі шлунково-кишкового тракту.Рівень зв’язування активного метаболіту з білками складає 50-60 %. Максимальнаконцентрація виникає через1-2 год. Папаверину гідрохлорид швидко та повністю всмоктується зішлунково-кишкового тракту. У плазмі зв’язується з білками. Легко проникає черезгістогематичний бар’єр, у печінці піддається біотрансформації. З організму речовини виділяються нирками у вигляді метаболітів ікон’югатів і лише в незначній кількості в незміненому стані.

Показання для застосування. Больовий синдром, що пов’язаний зі спазмомсудин, гладких м’язів.

Спосіб застосування та дози. Застосовують внутрішньо по 1-2 таблетки 2-3 разина добу. Максимальна добова доза становить 6 таблеток. Курс лікування – небільше 1-3 днів.

Побічна дія. Агранулоцитоз, алергічні реакції, нудота, запори,сонливість, підвищене потовиділення. При тривалому застосуванні – лейкопенія,погіршення показників електрокардіограми у зв’язку зі зменшенням серцевоговикиду, порушення функції нирок, тромбоцитопенія, геморагії, артеріальнагіпотензія, екстрасистолія.

Протипоказання. Підвищена чутливість до складовихпрепарату. Захворювання крові – агранулоцитоз, тромбоцитопенія, нейтропенія,гепатопорфірія, виражені порушення функції печінки та нирок, коматозний стан,пригнічення дихання, бронхообструктивний синдром, гемолітична анемія,вагітність, період годування груддю, дитячий вік, AV-блокада, глаукома.

Передозування. Порушення зору, загальна слабкість,сонливість, виражена гіпотензія, гіпотермія, задишка, шум у вухах, нудота,блювання, діарея, запаморочення; можливий розвиток гострого агранулоцитозу,геморагічного синдрому. Лікування.Промивання шлунка (молоко, активоване вугілля), підтримання артеріальноготиску, сольові проносні засоби, форсований діурез, злужнення крові,симптоматична терапія, направлена на підтримання життєвоважливих функцій.

Особливості застосування. З обережністю слід застосовувати у пацієнтів ізчерепно-мозковою травмою, порушеннями функції печінки і нирок, гіпотиреозом,недостатністю функції надниркових залоз, гіпертрофією передміхурової залози,при надшлуночковій тахікардії і шоковому стані. При застосуванні необхідноконтролювати картину периферичної крові. У період лікування виключити вживанняалкоголю. Не рекомендується тривалий прийом. Не застосовувати для лікуванняболей в животі до з’ясування їх причини. З обережністю застосовувати присхильності до артеріальної гіпотензії, захворюванні нирок в анамнезі, в осіб,які зловживають алкоголем. У осіб літнього віку є ризик гіпертермії.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Препарат зменшує ефект допегіту, підвищуєгіпоглікемічну активність пероральних протидіабетичних препаратів. Ефектпосилюють барбітурати, Н2-блокатори, анаприлін; сарколізин тамерказоліл підвищують ризик лейкопенії.

Умови та термін зберігання. Зберігають у сухому, захищеному від світла місціпри температурі від 15 оС до 25 оС. Термін придатності –2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z