Загружается, подождите...

Анальгіндля дітей (Analgin for children)


міжнародна та хімічна назви: метамізол натрію; ([(1,5-диметил-3-окси-2-феніл-2,3-дигідро-1Н-піразол-4-іл)-N-метиламіно]метансульфонатнатрію);

основні фізико-хімічні властивості: супозиторії від білого до білого зжовтуватим або кремуватим відтінком кольору, сигароподібної форми, на поверхнісупозиторія допускається білий наліт;

склад: 1 супозиторій містить метамізолу натрію 0,1 г або 0,25 г;допоміжні речовини: твердий жир.

Форма випуску. Супозиторії ректальні.

Фармакотерапевтична група. Аналгетики та антипіретики. Код АТС N02B B02.

Фармакологічні властивості. Анальгін для дітей - ненаркотичнийаналгетик-антипіретик. Чинить аналгетичну, протизапальну та жарознижувальнудію. Аналгетичний ефект зумовлений пригніченням біосинтезу ендогенних субстанцій,які беруть участь у формуванні больових реакцій (брадикініни, простагландини таін.) Анальгін запобігає проведенню больових імпульсів по нервових волокнах іпідвищує поріг збудженості на рівні таламуса. Механізм антипіретичної діїзумовлений зменшенням утворення та вивільнення речовин з нейтрофільнихгранулоцитів.

Показання для застосування. При болях різного походження (головний,зубний біль, біль при опіках, невралгії, радикуліти, міозити, упісляопераційному періоді), при високій температурі тіла.

Спосіб застосування та дози. Ректально. Віком від 6 місяців до 1 року -½ супозиторія з 0,1 г анальгіну; від 1 року до 3 років – 1 супозиторій з0,1 г анальгіну; від 4 до 7 років – 2 супозиторії з 0,1 г анальгіну або 1супозиторій з 0,25 г анальгіну; від 8 до 14 років – 1-2 супозиторії з 0,25 ганальгіну. Після застосування супозиторіїв дитині необхідно протягом 30 хвилинзнаходитись у положенні лежачи. Супозиторії застосовують від 1-2 до 3-4 разівна добу. Тривалість лікування не повинна перевищувати 3-х діб.

Побічна дія. Можливе пригнічення кровотворення (гранулоцитопенія,агранулоцитоз). Можливі алергічні реакції аж до розвитку анафілактичного шоку.Побічна дія при ректальному застосуванні анальгіну зменшується.

Передозування. Передозування препарату може призвести до порушеннякровотворення.

Протипоказання. Застосування анальгіну протипоказане дітям до 3-хмісяців, при підвищеній чутливості до препарату, яка проявляється у виглядішкірних та інших реакцій, бронхоспазмі, порушеннях кровотворення, при вираженихпорушеннях функції печінки і нирок, дефіциті глюкозо-6-фосфатдегідрогенази.

Особливості застосування. Тривале лікування анальгіном потрібно проводити підконтролем клітинного складу крові.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Анальгін може посилювати дію препаратів,які пригнічують кровотворення.

Умови та термін зберігання. В сухому, захищеному від світла місці, притемпературі від +8 до +15 0С. Зберігати в недоступному для дітеймісті .Термін зберігання – 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z