Загружается, подождите...

Аналгін-хінін (Analgin-chinin)


фізико-хімічні властивості: круглі, двоопуклі таблетки зеленого кольорубез запаху;

склад: 1 таблетка, вкрита оболонкою, містить: метамізолу натрію 200 мг, хінінугідрохлориду 50 мг;допоміжні речовини

: целюлоза мікрокристалічна; натріюкрохмальгліколят (тип А); повідон, тальк, магнію стеарат, кремнію діоксидколоїдний безводний (Аеросил 200); оболонка: тальк, титану діоксид, еудражит L 12,5, макроголь, гліцерил,олія рицинова, дибутилфталат, барвник зелений Green KGC4/14/3.

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Аналгетики і антипіретики. Код АТС N02ВВ52.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Аналгін-Хінін єкомбінованим лікарським засобом, до складу якого входять діючі речовини –метамізол і хінін.Метамізол належить до групи ненаркотичних аналгетиків, до підгрупипохідних піразолону. Має знеболювальну і жарознижувальну дію, а такожпротизапальний ефект. Основний механізм його дії складається з пригніченняпростагландинового синтезу через гальмування циклооксигенази. Стимулюєвивільнення бета-ендорфінів, знижує рівень ендогенних пірогенів, впливає нагіпоталамус. Також виявляє дію на реакції судин, протилежну дії наркотичниханалгетиків.Алкалоїд хінін має жарознижувальну дію, пригнічує терморегуляторнийцентр. Має протизапальну і антибактеріальну дію, знижує збудливість міокарда івиявляє антиаритмічний ефект. Хінін виявляє стимулюючий ефект з наступнимпаралізуючим ефектом на чутливі нерви.Фармакокінетика. Після перорального прийому Анальгін-Хінін резорбуєтьсяз шлунково-кишкового тракту. Метамізол швидко і повністю резорбується.Максимальна плазмова концентрація метамізолу після перорального прийому дози у6 мг/кг маси тіла досягається через 1 - 1,5 год після прийому, а хініну – через1 - 3 год після прийому.Метамізол добре розподіляється в тканинах. На 50% - 60% зв’язується збілками плазми. Проникає крізь гематоенцефалічний і плацентарний бар’єр. Хінінрозподіляється в мозку і паренхіматозних органах. Зв’язується з протеїнамиплазми близько у 70% здорових пацієнтів. Проникає крізь фетоплацентарнийбар’єр.Метаболізується в печінці. Його основні метаболіти є фармакологічноактивними і виявляються у сироватці і сечі.Хінін значною мірою метаболізується в печінці до гідроксипохідних(менше ніж 5% застосованої дози екскретується у незміненому вигляді з сечею).Не кумулюється в організмі.

Показання для застосування. Для симптоматичної терапії при слабко або помірновираженому больовому синдромі; гарячці різного походження.

Спосіб застосування та дози. Таблетки приймають внутрішньо після їжі, нерозжовуючи, запиваючи водою.Курс лікування препаратом триває не більше 3днів.

Дорослі. По 1-2 таблетки 1-3 рази на день, залежно відвираженості клінічних симптомів. Максимальна одноразова доза метамізолу длядорослих становить 1 г внутрішньо, а максимальна добова доза – 3 г.

Діти старше 12 років. По 1 таблетці 2 рази на день.

Побічна дія. Прояв підвищеної чутливості – свербіж, екзантема,кропив’янка, множинна еритема, синдром Лаєлла, синдром Стівенса-Джонсона,астматичний напад, ангіоневротичний набряк, анафілактичний шок, бронхоспазм.Шлунково-кишковий тракт – найчастіше: дискомфорт, нудота,епігастральний біль і біль у животі, блювання, діарея; в окремих випадках,зрідка – ульцерації, кровотеча.Центральна нервова система – головний біль, запаморочення, підвищеннятемператури тіла, безсоння.Органи чуття – шум у вухах і погіршення слуху, порушення зору(затуманений зір, фотофобія, диплопія, звуження зорового поля, розлади усприйнятті кольору).Гематологічні зміни – агранулоцитоз, лейкопенія, апластична анемія,гостра гемолітична анемія, тромбоцитопенічна пурпура, гіпотромбінемія. Інші – підвищена стомлюваність, затримка води і електролітів, ураженнянирок (включаючи оліго-анурію), забарвлення сечі в червоний колір, стенокардія,відчуття серцебиття.

Протипоказання. Підвищеначутливість до компонентів препарату.Підвищена чутливість до похідних піразолону.Виражена ниркова і печінкова недостатність.Недостатність глюкозо-6-фосфат дегідрогенази.Гостра печінкова порфірія.Міастенія гравіс.Дані в анамнезі про агранулоцитоз, лейкопенію, гемолітичну анемію.Запалення середнього і внутрішнього вуха, неврит зорового нерва.Передсердне тріпотіння і миготіння.Період вагітності і годування груддю, діти до 12 років.

Передозування. При передозуванні спостерігаються такі симптоми:шлунково-кишковий – нудота, блювання, при високих дозах – гематемезис імелена;церебральний – шум у вухах, меньєроподібні прояви, клоніко-тонічнісудоми, кома;токсико-алергічний – бульозно-уртикарний і петехіальний, інодікіроподібний або тифоподібний висип; у деяких випадках розвивається тяжкийтоксико-алергічний шок.Рідко виникають кардіотоксичні і гематологічні симптоми; винятковорідко спостерігається сліпота. Лікування: при передозуванні проводяться загальні заходи для виведеннялікарського засобу – промивання шлунка і прийом проносних засобів, форсованийдіурез, ентеросорбенти. Призначається відповідне симптоматичне лікуваннязалежно від переважання одного з синдромів інтоксикації. Немає специфічногоантидоту.

Особливості застосування. З особливою обережністюслід застосовувати препарат пацієнтам з даними в анамнезі про підвищенучутливість до їжі і лікарських засобів (особливо до ацетилсаліцилової кислотита інших нестероїдних протизапальних засобів) та інші алергічні реакції (сіннийнежить, бронхіальна астма, поліноз та ін.).Аналгін-Хінін призначають пацієнтамз ураженням ниркової і печінкової функції після ретельної оцінки індикаційчерез ризик виникнення ускладнень (оліго-анурія, протеїнурія, токсичнийгепатит).У пацієнтів з порушенням слуху ізору підвищується ризик виникнення ускладнень.Лікарський засіб слід з обережністюзастосовувати пацієнтам зі стенокардією і серцевою недостатністю,захворюваннями нирок.Можливо (зрідка і незалежно віддози) виникнення ознак агранулоцитозу. При появі таких симптомів необхідноконтролювати гематологічні показники.При застосуванні препарату можливапоява головного болю, запаморочення, порушень зору і слуху, тому слід зобережністю призначати його водіям і операторам автоматизованих механізмів.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні з іншимилікарськими засобами слід мати на увазі лікарську взаємодію діючих речовинпрепарату.Одночасне застосування Аналгіну-Хініну з іншими аналгетиками іантипіретиками може призвести до посилення їх токсичних ефектів.Аналгін-Хінін можна призначати одночасно з антибіотиками (завиключенням аміноглікозидів, хлорамфеніколу), хіміотерапевтичними засобами,вітамінами, протикашльовими засобами.Взаємодія з метамізоломТрициклічні антидепресанти, пероральні контрацептиви, алопуринолпорушують метаболізм метамізолу в печінці і посилюють його ефект.Хлорамфенікол та інші мієлотоксичні препарати через адитивний ефектпосилюють мієлотоксичну дію метамізолу.Алкоголь змінює плазмові рівні метамізолу і потенціює його знеболюючийефект.Барбітурати і фенілбутазон зменшують фармакологічні ефекти метамізолучерез індукування ферментів печінки.Одночасне застосування метамізолу з кумариновими антикоагулянтамизнижує їх активність у результаті печінкової ферментної індукції.Метамізол знижує плазмові рівні циклоспорину при одночасномузастосуванні.Взаємодія з хініномПри одночасному застосуванні аміноглікозидних антибіотиків і хінінуможливе взаємне збільшення їх ототоксичності.Хінін знижує загальний кліренс дигоксину і підвищує його плазмові рівніпри одночасному застосуванні. Хінін може непрямо посилити дію антикоагулянтів,оскільки може викликати гіпотромбінемію.Хінін потенціює ефект нейром’язових блокаторів і периферичнихміорелаксантів.При одночасному застосуванні з антацидними препаратами знижується йоговсмоктування з кишок.Симетидин знижує кліренс хініну і подовжує час його напіввиведення. Умови та термін зберігання. Воригінальній упаковці, у сухому і захищеному від світла місці при температурі невище 25°С. Зберігати в недоступних для дітей місцях. Термінпридатності – 5 років.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z