Загружается, подождите...

Аналергін (Analergin)

міжнароднаназва:цетиризин;

основні фізико-хімічні властивості:білі, круглі, вкриті плівковоюоболонкою таблетки, які мають розподільчуриску з одного боку і відбиток"CTZ 10" з іншого;

склад: одна таблетка містить 10 мгцетиризину дигідрохлориду;допоміжніречовини: лактози моногідрат, крохмаль, магнію стеарат, опадриY-1-700.

Форма випуску. Таблетки, вкриті плівковоюоболонкою.

Фармакотерапевтична група. Антигістамінні засоби длясистемного застосування. Код АТС: R06AE07.

Фармакологічні властивості.Цетиризинналежить до високоефективних антигістамінних засобів, які відзначаютьсяантиалергічним ефектом при застосуванні терапевтичних доз, а також незначнимзаспокійливим ефектом. Він є одним із селективних блокаторів Н1-рецепторів,причому має незначну дію на решту рецепторів і тому не спричиняє ніантихолінергічних, ні серотонінових ефектів. Цетиризин гальмує ранню фазуалергічної реакції, опосередковану гістаміном, і одночасно діє на зменшенняміграції клітин запалення та виділення медіаторів протягом пізньої фази алергічноїреакції. Фармакокінетика.Цетиризин швидко абсорбується післяперорального застосування.Максимальний плазматичний рівеньдосягається за період до однієї години після застосування. Біологічний періоднапіввиведення становить приблизно 10 год. у дорослих пацієнтів та 6 год. удітей віком від 6 до 12 років. Велика частка цетиризину зв'язується зплазматичними білками. Метаболізм цетиризину здійснюється у печінці. Приблизно2/3 застосованої дози виділяється з сечею.Уявний загальний кліренс цетиризинузнижується у разі недостатності функції нирок. Період напіввиведення триває до20 год. у пацієнтів з недостатністю нирок, які лікуються гемодіалізом. Лишепорівняно невелика частка цетиризину проникає в рідину, яка застосовується длядіалізу. Біологічний період
напіввиведення становить 12 год. улітніх пацієнтів. Це явище, очевидно, пов'язане із зниженням функцій нирок улюдей похилого віку.

Показання для застосування.Препаратпризначений для терапії сезонного та цілорічного алергічного риніту,алергічного кон'юнктивіту, свербежу та хронічної ідіопатичної уртикарії удорослих пацієнтів та дітей віком від 6-років.

Спосіб застосування тадози. Дітивіком 6-12 років: 5 мг (1/2 таблетки) дварази на добу або 10 мг (1 таблетка)раз на добу.Дорослі пацієнти і діти вікомстарше 12 років: 10 мг (1 таблетка) раз на добу.Пацієнтам, хворим на нирковунедостатність, рекомендується зменшити дозунаполовину.

Побічна дія. Побічні дії, такі як,наприклад, сонливість, головний біль, запаморочення, неспокій, сухість у роті ірозлад функцій травного тракту мають переважно тимчасовий характер іспостерігаються досить рідко. У виняткових випадках можуть спостерігатисясимптоми гіперчутливості (реакції з боку шкіри, ангіоневротичний набряк).

Протипоказання. Підвищена чутливість докомпонентів препарату.

Передозування. Сонливість може бутисимптомом передозування. її спостерігали після разового прийому 50 мгцетиризину. В разі значного передозування рекомендується промити шлунок,терапія - симптоматична. Специфічний антидот невідомий.

І Особливості застосування.Вагітністьі лактація. Достатньогоклінічногодосвіду із застосування цетиризинупід час вагітності немає. Досліди, проведеніна тваринах, не виявилитератогенної дії препарату. Застосування цитеризинупід час вагітності має бутиобгрунтованим.Цитеризин проникає у материнськемолоко, і тому його не слід застосовуватипацієнткам, які годують груддю.Можливе зниженнязосередженості під час водіння транспортних засобів іуправління машинами. В ході клінічних дослідженьне було доведено, щопрепарат має негативну дію на видидіяльності, які вимагають підвищеноїзосередженості, як, наприклад,водіння транспортних засобів абообслуговування машин. Препарат можевикликати сонливість тільки унадчутливих пацієнтів. Наведенийефект можна знизити до мінімуму за рахунокрозділення добової дози на дваприйоми.

Взаємодія з

іншими лікарськимизасобами. Не було описано взаємодій зіншими лікарськими препаратами. Приодночасному застосуванні препаратівдіазепаму та циметидину не булапідтверджена можливість взаємодії.Не було доведено посилення діїпрепарату при одночасному прийомі алкоголю(при рівні алкоголю в крові 0,8г/л). Незважаючи на це, не рекомендуєтьсянадмірне вживання алкогольнихнапоїв протягом лікування.Відмічалось зменшення елімінаціїцетиризину з організму у разі одночасногозастосування з теофіліном у дозі400 мг/добу.


Умови та термін зберігання.Зберігатив недоступному для дітей, захищеному від світла місці, при температурі 10°С - 25°С в картонній коробці. Термін придатності - 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z