Загружается, подождите...

Ампіокс-натрій0,5 (Ampioxum-sodium0,5)


основні фізико-хімічнівластивості: порошок або пориста маса білого або білого зжовтуватим відтінкомкольору, без запаху, гігроскопічні, легкорозчинні у воді, ізотонічномурозчині, 5 %та 10 % розчині глюкози;

склад:1флакон містить: 0,5 г (ампіциліну натрієвоїсолі - 0,3335 г, оксациліну натрієвоїсолі-0,1665 г.)

Формавипуску. Порошок для приготування розчину для ін'єкцій.

Фармакотерапевтичнагрупа. β-Лактамні антибіотики, пеніциліни. Код АТС J01CА51.

Фармакологічнівластивості.

Фармакодинаміка Спектрпротимікробної активності відповідає спектрамнапівсинтетичних антибіотиків, які входять до складу ампіоксу, ампіциліну та оксациліну. Діє на грампозитивні(стафілококи, стрептококи, в тому числі пневмококи) та грамнегативні (гонококи, менінгококи, кишкова паличка,паличка Пфейфера, шигели, сальмонелита ін.) мікроорганізми. Pseudomonas aeruginosa резистентна до Ампіоксу.

Фармакокінетика. Привнутрішньовенному введенні максимальна концентрація досягаєтьсячерез 15 хв, при внутрішньом'язовому введенні - через 30-60 хв. Терапевтичнаконцентрація зберігається протягом 6 год.Близько 28 %ампіциліну зв'язується з білками плазми. Період напіввиведення з плазмикрові становить 1-2 год, у новонароджених, людей похилого віку та пацієнтів зпорушенням функції нирок він може подовжуватись. Ампіцилін добре розподіляєтьсяу тканинах і рідинах організму. Погано проникає гематоенцнфалічний бар'єр,при менингіті
його концентрація в лікворіпідвищується. Проникає через плацентарний бар'єр. Уневеликій кількості виявляється вгрудному молоці. Виділяється в незміненому виглядінирками шляхом клубочковоїфільтрації та канальцевої секреції, близько 20 % антибіотикавиводиться з жовчю.Оксацилін добре проникає в різніоргани і тканини. Метаболізується в печінці. Виводитьсяіз сечею та жовчю.

Показання для застосування.Ампіокс застосовуютьпри захворюваннях, які спричиненічутливими до антибіотикамікроорганізмами: при інфекціях органів дихання (бронхіти,пневмонії), при інфекціяхсечостатевої системи (пієліт, пієлонефрит, цистит), жовчнихпротоків, при ендокардитах,післяопераційних хірургічних ускладненнях, отитах, синуситах,тонзилітах. Для лікування гонореї -при резистентності штамів до бензилпеніциліну.

Спосіб застосування тадози. Застосовуютьвнутрішньом'язово або внутрішньовенно, післярозчинення водою для ін'єкцій (2 млна одну ампулу), в асептичних умовах. Дорослимпрепарат уводять по 0,5-1 г 3-4рази на добу. Курс лікування - від 7 до 14 діб і більше.У лікуванні дітей віком від 3 до7 років Ампіокс застосовують у дозі 100 мг/кг на добу, від 7до 14 років - 50 мг/кг на добу.Добову дозу розподіляють на 3-4 введення.

Побічна дія. Можливі алергічні реакції(кропив'янка, свербіж шкіри, гіперемія, набряк вмісці введення), нудота, блювання,діарея, зміна рівня трансфераз, псевдопозитивна реакціяКумбса. При тривалому застосуваннів окремих випадках можливий інтерстиціальнийнефрит.

Протипоказання. Підвищена чутливість допрепаратів пеніцилінового ряду.

Передозування. Можливі алергічні проявина шкірі, які вимагають відміни препарату тазастосування протигістамінних засобів.Лікування передозування - симптоматичне, хворимз порушенням функції нирокпризначають гемодіаліз.

Особливості застосування. При тривалому лікуванніпрепаратом в ослаблених хворихможливий розвиток суперінфекції,спричиненої резистентними до препаратумікроорганізмами. Таким хворимпризначають одночасно вітаміни групи В, вітамін С тапротигрибкові засоби.

Взаємодія з іншимилікарськими засобами. Знижує активність пероральнихконтрацептивів, посилює ефектантикоагулянтів, у високих дозах знижує рівень атенололу вплазмі крові, тому рекомендуєтьсяприймати атенолол до введення Ампіоксу.


Умовита термін зберігання. Препарат слід зберігати при кімнатнійтемпературі, у сухому,захищеному відсвітла та недоступному для дітей місці.Термін зберігання-2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z