Загружается, подождите...

Ампіокс (Ampiox)


основні фізико-хімічні властивості: тверді желатинові капсули. Корпус ікришечка капсули червоного кольру. Вміст капсули – гранульована маса майжебілого або білого з жовтуватим відтінком кольору;

склад: 1 капсула містить ампіциліну тригідрату0,125 г та оксацилінунатрієвої солі 0,125 г; допоміжні речовини: крохмаль картопляний, цукор,магнію стеарат.

Форма випуску. Капсули.

Фармакотерапевтична група. Антибактеріальні засоби для системногозастосування. Ампіцилін, комбінації. Код ATC J01C A51.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Ампіокс є комплексним препаратом,до складу якого входять напівсинтетичні антибіотики пеніцилінового рядуширокого спектра дії – ампіцилін та оксацилін. До препарату чутливігрампозитивні (стафілококи, стрептококи, пневмококи) та грамнегативні(гонококи, менінгококи, кишкова паличка, паличка Пфейффера, шигели, сальмонелита ін.) мікроорганізми. Завдяки наявності у комбінації оксациліну препаратактивний щодо пеніциліназоутворюючих стафілококів. Ампіокс має переваги передкожним з компонентов, що входять до його складу: ширший спектр дії, більшубактерицидність, уповільнений розвиток стійкості флори до препарату абовідсутність такої стійкості.Фармакокінетика. Добре всмоктується із травного тракту (40–60%прийнятого внутрішньо препарату). Біодоступність вища при прийманні натщесерце.Терапевтична концентрація зберігається протягом 4-6 годин. У крові зв’язуєтьсяз білками приблизно 20-60%. Добре проникає у різні органи і тканини. Періоднапіввиведення 2-4 години, при анурії цей показник досягеє 8-20 год. Кумулятивнихвластивостей не має.

Показання для застосування. Застосовують при захворюваннях, спричиненихчутливими до препарату мікроорганізмами: бронхітах, пневмоніях, ангінах,холангітах, холециститах, пієлітах, пієлонефритах, циститах, інфікованих ранах,інфекціях шкіри, ендокардитах, післяпологових інфекціях; при невстановленихзбудниках та їх чутливості до антибактеріальних препаратів; при змішанійінфекції, спричиненій нечутливими до бензилпеніциліну стафілококами абострептококами, грамнегативними бактеріями; опіковій хворобі; для профілактикигнійних ускладнень після хірургічних операцій; для лікування гонореї прирезистентності штамів гонококів до бензилпеніциліну.

Спосіб застосування та дози. Разова доза для дорослих становить 0,5-1 г(2-4 капсули), добова 2-4 г (8-16 капсул). Дітям від 7 до 9 років – всередньому 1,25 г (4-6 капсул/добу), від 10 до 14 років – в середньму 1,75 г(6-8 капсул/добу)– з розрахунку 50 мг/кг/добу, старшим 14 років – у дозідорослих. Курс лікування становить від 5-7 днів до 14-15 днів і більше залежновід тяжкості хвороби. Добову дозу ділять на 4-6 прийомів. При тяжкому перебігухвороби дозу препарату можна збільшити у 1,5-2 рази.

Побічнадія. Можуть спостерігатися нудота, блювання, діарея, алергічніреакції (кропив’янка, гіперемія шкіри, набряк Квінке, риніт, кон’юнктивіт;лихоманка, артралгія, еозинофілія, у поодиноких випадках анафілактичний шок),псевдомембранозний коліт, анемія, тромбоцитопенія, гемолітична анемія,дисбактеріоз кишечнику, кандидоз, підвищення активності трансаміназ.

Протипоказання. Алергіяна антибіотики пеніцилінового ряду, виражена печінкова недостатність,інфекційний мононуклеоз, годування груддю. Дітям до 7 років препарат у виглядікапсул не призначають.

Передозування.Проявляєтьсятоксичною дією на центральну нервову систему у вигляді головного болю, тремору,судом. У випадку передозування лікуваня слід припинити і застосувати необхіднізаходи невідкладної терапії.

Особливості застосування. Застосування у вагітних та жінок, які годуютьгруддю. Застосування препарату в період вагітності можливе тільки в томувипадку, коли передбачувана користь для матері перевищує потенційний ризик дляплода. При необхідності призначення препарату в період лактації слід припинитигодування груддю. З обережністю призначають при бронхіальній астмі, алергічнихзахворюваннях. При тривалому використанні необхідні контроль функції нирок,печінки, периферичної крові.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При застосуванні з β-блокаторамизбільшується вірогідність анафілаксії; з гормональними контрацептивами –знижується їх ефективність; з макролідами, тетрацикліном, паромоміцином,хлорамфеніколом - знижується ефективність обох препаратів. Лоперамід знижуєефективність ампіоксу, а пробенецид зменшує його виділення нирками. Ампіокспосилює дію пероральних антикоагулянтів.

Умови зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, сухому,захищеному від світла місці, при температурі від 15 до 25 °С.

Термін придатності. 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z