Загружается, подождите...

Ампіцилін, оксацилін-боримед (Ampicillinum, oxacillinum– borimed)


основні фізико-хімічні властивості: капсули білого кольору № 0. вміст капсул –суміш гранул і порошку білого з жовтуватим відтінком кольору;

склад: 1 капсула містить ампіциліну тригідрату 0,125 г, оксациліну натрієвоїсолі 0,125 г;допоміжні речовини: крохмаль картопляний, цукрова пудра, кальціюстеарат або кислота стеаринова.

Форма випуску. Капсули.

Фармакотерапевтична група. Бета-лактамні антибіотики, пеніциліни. Код АТС J01C A51.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Препарат поєднує спектри антимікробної діїампіциліну та оксациліну. Діє на грампозитивні (стафілокок, стрептокок,пневмокок) і грамнегативні (гонокок, менінгокок, кишкова паличка, паличкаПфейфера, сальмонели, шигели та інші) мікроорганізми. Завдяки вмісту оксацилінупрепарат активний відносно пеніциліназоутворюючих стафілококів.Фармакокінетика. Ампіцилін добре всмоктується в кров призастосуванні внутрішньо, максимальна концентрація досягається через 2 год.Препарат спостерігається в крові протягом 6 год. У незначній кількостізв’язується з білками плазми крові. В ліквор ампіцилін проникає в мінімальнихкількостях (0,25 - 0,5% від концентрації в сироватці крові), спостерігається вплевральній і синовіальній рідинах (65 - 80% від концентрації в сироватцікрові), в жовчі. Із організму виводиться в незмінному стані нирками 75 - 90%ампіциліну.Оксацилін добре всмоктується при застосуванні внутрішньо, максимумконцентрації в крові досягається через 1 - 2 год після введення і швидкозменшується до 4-ї години. Після 1 - 3 год після прийому оксацилінспостерігається в плевральній рідині в концентрації, що досягає 10%, всиновіальній і асцитичній рідинах – 50%, в жовчі 5 - 8% від концентрації всироватці крові. 23 - 75% оксациліну виводиться з сечею. В організмі до 10%антибіотика метаболізується. Продукти метаболізму препарату зберігаютьантибактеріальну активність.

Показання для застосування. Препарат призначають при інфекціях дихальних шляхів(бронхіт, пневмонія), при ангінах, холангіті, холециститі, пієлонефриті,циститі, інфікованих ранах, інфекціях шкіри, опіках), при невстановленійантибіотикограмі і невиділеному збуднику, при змішаних інфекціях, викликанихчутливими і нечутливими до бензилпеніциліну стафілококами і грамнегативнимибактеріями. При лікуванні гонореї Ампіцилін, Оксацилін-Боримед використовують увипадках, викликаних резистентними до бензилпеніциліну штамами гонококів.

Спосіб застосування та дози. Застосовується внутрішньо. Одноразова дозадля дорослих та дітей старше 14 років становить 0,5 - 1 г, добова 2 - 4 г.Добову дозу ділять на 4 - 6 прийомів. Термін лікування від 5 - 7 днів до 2тижнів і більше.

Побічна дія. При прийомі препарату внутрішньо можутьспостерігатися нудота, блювання, діарея, алергічні реакції.

Протипоказання. Токсико-алергічні реакції на препарати групипеніциліну.

Передозування. У разі передозування можуть спостерігатися нудота,блювання, діарея.Лікування – симптоматичне.

Особливості застосування.Дітям віком до 14 років рекомендується застосовувати препарат у іншій лікарськійформі.З обережністю призначають під час вагітності. Не рекомендуєтьсяпід час грудного вигодовування. При тривалому використанні потрібенсистематичний контроль функції нирок, печінки. В ослаблених хворих притривалому використанні можливий розвиток суперінфекції, викликаної стійкими допрепарату мікроорганізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні препарату збета-адреноблокаторами підвищується вірогідність анафілаксії, з протизапліднимизасобами - знижується ефективність контрацептива, з хлорамфеніколом,тетрациклінами, еритроміцином - знижується ефект обох препаратів.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, сухому,захищеному від світла місці при температурі + 15 - 25°С. Термін придатності - 2роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z