Загружается, подождите...

Ампіциліну натрієва сіль (Ampicillin sodium salt)


міжнародна назва: ampicillin;

основні фізико-хімічні властивості: порошок або пориста маса білого кольору,гігроскопічний;

склад:1флакон міститьампіциліну натрієвої солі - 0,5 г.

Форма випуску. Порошок для приготування розчину для ін'єкцій.

Фармакотерапевтична група. Бета-лактамні антибіотики. Пеніциліни. Код АТС J01C A01.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Ампілцилін – напівсинтетичний бета-лактамнийантибіотик широко спектра дії. Активний відносно більшості грамнегативних ігрампозитивних мікроорганізмів. Руйнується пеніциліназою і тому не діє напеніциліназоутворюючі штами збудників.Фармакокінетика. При парентеральному введенні добре проникає утканини і рідини організму, виявляється у терапевтичних концентраціях уплевральній та синовіальній рідинах, виводиться нирками, частково з жовчю.Рівні препарату в сироватці крові пропорційні введеній дозі. Слабо проникаєчерез гематоенцефалічний бар’єр, однак при запаленні оболонок мозку проникністьчерез гематоенцефалічний бар’єр зростає. Ампіцилін проникає через плаценту;деяка кількість препарату екскретується з грудним молоком. При повторнихвведеннях не кумулює, що дає можливість застосовувати його у великих дозах ітривалий час.

Показання для застосування. Застосовують при сепсисі, септичному ендокардиті,менінгіті, при інфекціях дихальних шляхів (пневмонія, хронічний бронхіт, абсцеслегенів та ін.); сечо- і жовчовидільних шляхів (пієліт, пієлонефрит, цистит,холангіт, холецистит); інфекціях шкіри і м'яких тканин та інших захворюваннях,спричинених чутливими до дії антибіотика мікроорганізмами.

Спосіб застосування та дози. Дозу препарату та тривалість лікуваннявстановлюють індивідуально, залежно від тяжкості захворювання, локалізаціїінфекції та чутливості збудника до препарату. Препарат вводятьвнутрішньом’язово .Рекомендована разова доза для дорослих 0,25 - 0,5 г, добова доза 1 - 3г; при тяжких інфекціях добова доза може бути збільшена до 10 г і більше.Новонародженим дітям препарат призначають у добовій дозі 100 мг/кг, дітям іншихвікових груп - 50 мг/кг. При тяжкому перебігу інфекції вказані дози можуть бутиподвоєні. Добову дозу вводять у 4 - 6 прийомів, з інтервалом 4 - 6 годин.Середня тривалість лікування 7 – 14 діб залежно від ефективності терапії.Розчин для внутрішньом’язового введення готують безпосередньо передзастосуванням, додаючи до вмісту флакону 2 мл стерильної води для ін’єкцій.

Побічна дія. Алергічні реакції у вигляді шкірних висипів,кропив’янки, набряку Квінке. У поодиноких випадках - анафілактичний шок. Притривалому лікуванні можливий розвиток суперінфекції, спричиненої стійкими допрепарату мікроорганізмами (дріжджоподібні гриби, грамнегативнімікроорганізми).

Протипоказання. Підвищена чутливість до препаратів групи пеніцилінівта інших бета-лактамних антибіотиків; тяжкі порушення функції печінки.

Передозування. Проявляється у вигляді підсиленням побічнихефектів. При виникненні алергічних реакцій необхідно припинити введенняпрепарату і запровадити десенсибілізуючу терапію. При виявленні ознаканафілактичного шоку потрібно негайно вжити термінових заходів для виведенняхворого з цього стану.

Особливості застосування. Перед застосуванням препарату необхідно здійснитипробу на чутливість до антибіотика. Пацієнтам з нирковою недостатністю дозупрепарату необхідно знизити; пацієнтам з вираженою нирковою недостатністю(кліренс креатиніну < 10 мл/хв) препарат призначають у половинній дозі зінтервалом 12 годин. З обережністю призначають препарат жінкам під часвагітності і у період лактації. При бронхіальній астмі, сінній гарячці та іншихалергічних захворюваннях препарат застосовують при одночасовому призначеннідесенсибілізуючих засобів.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Пробеніцид підсилює токсичну дію ампіциліну.Одночасне застосування ампіциліну та алопуринолу підвищує ризик виникненняшкірних висипань. Ампіцилін може зменшувати ефективність пероральних гормональнихконтрацептивів.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, сухому,захищеному від світла і місці, при кімнатній температурі.Термін придатності - 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z