Загружается, подождите...

Ампіцилін-нортон (Ampicillin-norton)


міжнародна та хімічна назва: ampicillin;[2S-[2альфа,5альфа,6бета(S*)]]-6-[(Амінофенілацетил)аміно]-3,3-диметил-7-оксо-4-тіа-1-азабіцикло[3.2.0]гептан-2-карбоновакислота (у вигляді натрієвої солі);

основні фізико-хімічні властивості: білий кристалічний гігроскопічний порошок;

склад: 1 флакон містить500 мг або 1 000 мг ампіциліну натріюеквівалентного ампіциліну.

Форма випуску. Порошок для приготування розчину для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група. Антибактеріальні засоби для місцевого застосування.Бета-лактамні антибіотики. Пеніциліни. Код АТС J01C A01.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Ампіцилін – напівсинтетичний бета-лактамний антибіотикширокого спектра дії. Активний відносно більшості грамнегативних ігрампозитивних мікроорганізмів. Руйнується пеніциліназою і тому не діє напеніциліназоутворюючі штами збудників.Фармакокінетика. При парентеральному введенні добре проникає у тканиниі рідини організму, виявляється у терапевтичних концентраціях у плевральній тасиновіальній рідинах, виводиться нирками, частково з жовчю. Рівні препарату всироватці крові пропорційні введеній дозі. Слабо проникає черезгематоенцефалічний бар’єр, однак при запаленні оболонок мозку проникність черезгематоенцефалічний бар’єр зростає. Ампіцилін проникає через плаценту; деякакількість препарату екскретується з грудним молоком. При повторних введеннях некумулює, що дає можливість застосовувати його у великих дозах і тривалий час.

Показання для застосування. Сепсис, септичний ендокардит, менінгіт, інфекціїдихальних шляхів (пневмонія, хронічний бронхіт, абсцес легенів); сечо- іжовчовидільних шляхів (пієліт, пієлонефрит, цистит, холангіт, холецистит);інфекції шкіри і м’яких тканин та захворювання, спричинені чутливими до діїантибіотика мікроорганізмами.

Спосіб застосування та дози. Дозу препарату та тривалість лікуваннявстановлюють індивідуально, залежно від тяжкості захворювання, локалізаціїінфекції та чутливості збудника до препарату. Препарат вводятьвнутрішньом’язово або внутрішньовенно (краплинно і струминно).Рекомендована разова доза для дорослих 250 – 500 мг 4 рази на добу.Добова доза 1 – 3 г. При тяжких інфекціях добова доза може бути збільшена до 10г і більше. Новонародженим дітям препарат призначають у добовій дозі 50 мг/кг,дітям інших вікових груп – 100 мг/кг. При тяжкому перебігу інфекції вказанідози можуть бути подвоєні. Добову дозу вводять у 4 – 6 прийомів, з інтервалом 4– 6 годин. Середня тривалість лікування 7 – 14 діб залежно від ефективностітерапії. Розчин для внутрішньом’язового введення готують безпосередньо передзастосуванням, додаючи до вмісту флакона 2 мл стерильної води для ін’єкцій. Длявнутрішньовенного струминного введення разову дозу препарату (не більше 2 г)розчиняють у 5 – 10 мл води для ін’єкцій або ізотонічного розчину натріюхлориду і вводять повільно протягом 3 – 5 хв (введення у дозі 1 – 2 гздійснюють протягом 10 – 15 хв). При разовій дозі, що перевищує 2 г, препаратвводять внутрішньовенно краплинно. Для внутрішньовенного краплинного введенняразову дозу препарату (2 – 4 г) розчиняють у невеликому об’ємі води дляін’єкцій (7,5 – 15 мл відповідно), потім отриманий розчин антибіотика додаютьдо 125 – 250 мл ізотонічного розчину натрію хлориду або 5 – 10 % розчинуглюкози і вводять зі швидкістю 60 – 80 крапель на хвилину. При краплинномувведенні дітям як розчинник використовують 5 – 10% розчин глюкози. Розчинивикористовують відразу після приготування.

Побічна дія. Алергічні реакції у вигляді шкірних висипань,кропив’янки, набряку Квінке. У поодиноких випадках – анафілактичний шок. Притривалому лікуванні можливий розвиток суперінфекції, спричиненої стійкими допрепарату мікроорганізмами (дріжджоподібні гриби, грамнегативнімікроорганізми).

Протипоказання. Підвищена чутливість до препаратів групи пеніцилінівта інших бета-лактамних антибіотиків; тяжкі порушення функції печінки.

Передозування. Проявляється посиленням побічних ефектів. При виникненніалергічних реакцій необхідно припинити введення препарату і запровадитидесенсибілізуючу терапію. При виявленні ознак анафілактичного шоку потрібнонегайно вжити термінових заходів для виведення хворого з цього стану.

Особливості застосування. Перед застосуванням препарату необхідно здійснитипробу на чутливість до антибіотика. Пацієнтам з нирковою недостатністю дозупрепарату необхідно знизити; пацієнтам з вираженою нирковою недостатністю(кліренс креатиніну < 10 мл/хв.) препарат призначають у половинній дозі зінтервалом 12 годин. З обережністю призначають препарат жінкам під часвагітності і у період лактації. При бронхіальній астмі, сінній гарячці та іншихалергічних захворюваннях препарат застосовують, призначаючи одночаснодесенсибілізуючі засоби

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Пробеніцид подсилює токсичну дію ампіциліну.Одночасне застосування ампіциліну та алопуринолу підвищує ризик виникненняшкірних висипань. Ампіцилін може зменшувати ефективність пероральнихгормональних контрацептивів.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, захищеному відсвітла місці при температурі не вище 25°С.Термін придатності – 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z