Загружается, подождите...

Амоксил-кмп (Amoxil-kmp)


міжнародна та хімічна назви: аmoxicillin;(2S,5R,6R)-6-[[(2R)-2-аміно-2-(4-гідроксифеніл)ацетил]аміно]-3,3-диметил-7-оксо-4-тіа-1-азабіцикло[3.2.0]гептан-2-карбоновоїкислоти, тригідрат;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого з жовтуватим відтінкомкольору,плоско-циліндричні з фаскою та рискою;

склад: 1 таблетка містить амоксициліну (у виглядітригідрату)– 0,25 г або 0,5 г;допоміжні речовини: крохмаль картопляний,полівінілпіролідон низькомолекулярний медичний, кальцію стеарат.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Пеніциліни широкого спектра дії.КодJ01C A04

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка

. Амоксицилін –антибіотик широкого спектра дії із групи амінопеніцилінів. Володієбактерицидним механізмом дії, який полягає в пригніченні синтезу клітинноїстінки чутливих до препарату бактерій. Активний щодо таких мікроорганізмів:грампозитивні бактерії – Staphy1ососсиs sрр. (за винятком штамів, що продукуютьпеніциліназу), Strерtососсиs sрр.( включаючи Strерtососсиs pneumoniae),Васіllusаnthrасіs, Согуnеbасtеrіиm dірhthегіае (більшість штамів), Егуsереlоthrіхrhusіораthіае, Lіstеrіа mоnосуtоgеnеs, грамнегативні бактерії: Воrrеlіаburgdоrfегі, Еsсhеrісhіа соlі, Наеmорhilus іnfluenzae, Кlеbsіеllа sрр.,Lерtоsріrа sрр, Моrахеllа (Вrаhаmеllа саtarrhalis) (більшість штамів),Nеіssеrіа gоnоrrhоеае, Nеіssеrіа mеnіngіtіdis; Рrоtеus mіrаbilіs, Sаlmоnllаsрр., Shіgella sрр., Тгероnеmа раllіdum, Тгероnеmа реrtеnuе; анаеробнібактерії: Еubасtеrіum spp., Сlоstrіdіum реrfringеns, Сlоstrіdіum tetani,Рерtоstreptoсоссиs spp., Рерtососсus spp., Strерtососсиs fаесаlіs. У комбінації із метронідазолом проявляєактивність щодо Helicobacter pylori. До амоксициліну стійкі мікроорганізми, якіпродукують пеніциліназу. Неактивний стосовно мікобактерій, мікоплазм, рикетсій,грибів, амеб, плазмодія, вірусів, а також Pseudomonas aeruginosa та Proteusspp. (за виключенням P. mirabilis).Фармакокінетика. Після прийому внутрішньоамоксицилін добре всмоктується, досягаючи максимальної концентрації у сироватцікрові через 2 години після прийому. Період напіввиведення – 1,5 години.Виводиться із організму у незмінному вигляді через нирки (60 – 70%)

Показання до застосування. Амоксил

®-КМП призначаютьдля лікування інфекцій, викликаних чутливими до препарату мікроорганізмами, утому числі:- інфекцій верхніх дихальних шляхів (середній отит, тонзиліт, синусит);- інфекцій нижніх дихальних шляхів (бронхіт,пневмонія);- інфекцій жовчовивідних шляхів ішлунково-кишкового тракту- інфекцій сечовивідних шляхів (цистит,пієлонефрит, асимптоматична бактеріурія у вагітних);- гострої неускладненої гонореї;- інфекцій шкіри і м’яких тканин.У комбінації з метронідазолом абокларитроміцином застосовують для лікування захворювань травного тракту,асоційованих з Неlісоbасtеr руlоrі (хронічний гастрит, виразкова хвороба шлунката 12-палої кишки).

Спосіб застосування та дози. Препарат приймають за призначенням лікаря.Амоксил

®-КМП призначають внутрішньо (незалежно від прийомуїжі). Режим дозування препарату індивідуальний. Разова доза для дорослих ідітей старших 10 років (з масою тіла більше 40 кг) становить 250 – 500 мг, при тяжкомуперебігу хвороби – до 1 г. Для дітей віком 5 – 10 років разова доза становить 250 мг;віком від 2 до 5 років – 125 мг; дітям віком до 2 років препарат призначають у добовій дозі30 мг/кг маси тіла. Максимальна доза – 60 мг/кг на добу. Для дорослих і дітей інтервал між прийомамистановить 8 годин. У пацієнтів з порушенням функції нирок прикліренсі креатиніну 15 – 40 мл/хв. інтервал між прийомами слід збільшити до 12годин; при анурії добова доза не повинна перевищувати 2 г.У комбінації з метронідазолом (1,5 г/добу)добова доза таблеток Амоксилу

®-КМП становить 2,25 г (на 3прийоми). Пацієнтам з вираженим порушенням функції нирок (кліренс креатинінуменше 30 мл/хв.) і/або печінки призначають на добу 1 г метронідазолу і 1,5 гамоксициліну (на 2 прийоми).Для ерадикації Helicobacter pyloriпризначають амоксацилін по 1 г 2 рази на добу із метронідазолом по 0,5 г (абокларитроміцин по 0,5 г 2 рази на добу) і лансопразол (омепразол) в стандартнійдозі 7 днів.

Побічна дія. При застосуванні Амоксилу

®-КМПможливі:- алергічні реакції (кропив’янка, еритема,набряк Квінке, риніт, кон’юнктивіт; у поодиноких випадках – пропасниця, біль усуглобах, еозинофілія; дуже рідко – анафілактичний шок);- з боку травного тракту (нудота, блювання,діарея), розвиток суперінфекцій.При застосуванні в комбінації зметронідазолом можливі:- нудота, блювання, анорексія, діарея,запор, біль в епігастральній ділянці, глосит, стоматит, у поодиноких випадках –гепатит, псевдомембранозний коліт, інтерстиціальний нефрит, порушеннягемопоезу; - при тривалому застосуванні у високих дозах– запаморочення, атаксія, втрата свідомості, депресія, періодичні нейропатії,судоми.

Протипоказання. Застосування Амоксилу

®-КМПпротипоказане у випадку підвищеної чутливості до пеніцилінів, цефалоспоринів, атакож при інфекційному мононуклеозі.Застосування препарату у комбінації зметронідазолом протипоказане при захворюваннях нервової системи, порушенняхкровотворення, лімфолейкозі, інфекційному мононуклеозі, вагітності, лактації,підвищеній чутливості до похідних нітроімідазолу. Амоксил

®-КМПу комбінації з метронідазолом не рекомендується призначати пацієнтам молодшим18 років, при захворюваннях травного тракту з тривалою діареєю або блюванням,при тяжкій патології печінки. На фоні комбінованої терапії з метронідазолом неможна вживати алкоголь. Передозуваня.Симптоми:нудота, блювання, діарея, порушення водно-електролітного балансу.Лікування: промивання шлунка, застосування ентеросорбентів(активованого вугілля), солеві проносні засоби, корекція водно-електролітногобалансу, при необхідності застосовують гемодіаліз.

Особливості застосування. З обережністю слід призначати в періодвагітності. Виділяється з грудним молоком, що може призвести до сенсибілізаціїдитини.При порушенні функції нирок дозу слідвстановлювати з розрахунку кліренса креатиніну.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Амоксицилін знижує ефект діїестрогенвмістких контрацептивів. Підвищує всмоктування дігоксину. Зменшуєкліренс і підвищує токсичність метотрексату. Виведення із організму через ниркисповільнюється ацетилсаліциловою кислотою, індометацином, сульфінперазоном,оксифенбутазоном, фенілбутазоном.

Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому, захищеному від світламісці при температурі від 15 ºС до 25 ºС. Термін придатності – 2роки.Зберігати в недоступному для дітей місці.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z