Загружается, подождите...

Нашатирно-анісові краплі (Ammonii-anise drops)


основні фізико-хімічні властивості: прозора, злегка жовтувата рідина з сильниманісовим і аміачним запахом;

склад: 100 мл крапель містять олії анісової 2,81 г, розчину аміаку 15 мл;допоміжна речовина: спирт етиловий 90%.

Форма випуску. Краплі.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовують при кашлі та застуднихзахворюваннях. Відхаркувальний засіб. Код АТС R05C A10.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка.Комбінований препарат з відхаркувальною і протизапальною дією. Анісова оліястимулює секрецію бронхіальних залоз, аміак сприяє розріджуванню мокротиння тайого легкому виділенню. Крім того, анісова олія сприяє травленню і виявляєвітрогінну та антисептичну дію.Фармакокінетика. Не вивчена.

Показання для застосування. Нашатирно-анісові краплі застосовують укомплексному лікуванні захворювань органів дихання: фарингіти, трахеїти,бронхіти (гострий та хронічний), бронхопневмонії, бронхоектатичне захворювання,коклюш у дітей. Внаслідок лікування у хворих покращується травлення,нормалізується секреторна і моторна функції шлунка та кишечнику, зникаєметеоризм.Препаратзастосовують як дорослі, так і діти.

Спосібзастосування та дози. Нашатирно-анісовікраплі застосовують внутрішньо. Дорослим призначають по 10 - 15 крапель наприйом. Дітям від 1 до 2 років – по 2 краплі (розвести в ½ чайної ложкирідини), 3 - 4 років – по 3 - 4 краплі (розвести в 1 чайній ложці рідини), 5 -6 років – по 5 - 6 крапель (розвести в 1 десертній ложці рідини), 7 - 9 років –по 7 - 9 крапель (розвести в 1 столовій ложці рідини), 10 - 14 років – по 10 -12 крапель (розвести в 1 столовій ложці рідини). Приймають 3 - 4 рази на день.Дорослі приймаютьНашатирно-анісові краплі на цукрі.

Побічна дія. Препарат звичайно добре переноситься, але інколиможливе нетривале збудження, а потім пригнічення центральної нервової системи,алергічні реакції (нудота, блювання), бронхоспазм.

Протипоказання.Нашатирно-анісові краплі непризначають при індивідуальній непереносимості препарату. Вагітність та періодлактації.

Передозування. Не виявлено.

Особливості застосування. Слід суворо дотримуватися рекомендацій лікаря щододозування.

Взаємодія зіншими лікарськими засобами. Нашатирно-анісовікраплі призначають у комплексній терапії з препаратами термопсису, алтею таіншими відхаркувальними засобами, а також, за необхідності, з антибіотиками таіншими протизапальними засобами.

Умови татермін зберігання. Зберігатиу недоступному для дітей, прохолодному, захищеному від світла місці. Термінпридатності – 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z