Загружается, подождите...

Амловас (Amlovas)


міжнародна та хімічнаназви: amlodipine;З-етиловий-5-метиловий ефір (±)-2-[(аміноетокси)-метил]-4-(о-хлорфеніл)-1,4-дигідро-6-метил-3,5-піридиндикарбоновоїкислоти;

основні фізико-хімічнівластивості: білі абомайже білі, круглі, плоскі таблетки зрискою на одному боці;

склад: 1таблетка містить: амлодипіну бесилату 5 мг або 10 мг;допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, крохмалькукурудзяний, магніюстеарат, кремній колоїднийбезводний, вода очищена.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Селективні антагоністи кальцію з переважноюдією на судини. Похідні дигідропіридину. АТС С08С А01.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Амлодипін - похідне дигідропіридину. Маєантигіпертензивну, антиангінальну, спазмолітичну і судинорозширювальну дію.Блокує надходження іонів кальцію через клітинні мембрани у гладком'язовіклітини міокарда і судин. Механізм гіпотензивної дії обумовлений здатністюрозслаблювати гладкі м'язи судин. Антиангінальний ефект препарату обумовлений,по-перше, його здатністю розширювати периферичні артеріоли, що призводить дозниження загального периферичного судинного опору. Зменшення навантаження насерце призводить до зниження потреби міокарда у кисні. По-друге, безпосередньоїдії на коронарні артерії збільшується надходження кисню в міокард (особливо привазоспастичній стенокардії).Амловас® не має несприятливоговпливу на обмін речовин і ліпіди плазми крові, є відомості про йогоантиатеросклеротичну, антитромботичну активність, та що він підвищує швидкістьклубочкової фільтрації, має слабку натрійуретичну дію. При діабетичнійнефропатії не збільшує вираженість мікроальбумінурії.Фармакокінетика. Після прийому внутрішньо амплодипін швидкоабсорбується з шлунково-кишкового тракту (90%). Максимальна концентраціяпрепарату в крові спостерігається через 6-12 годин. Концентрація стабільноїрівноваги препарату в плазмі крові досягається через 7-8 днів після йогорегулярного прийому. Препарат має високий об'єм розподілу - майже 20 л/кг;біодоступність становить 85%, зв'язок з білками плазми крові високий -приблизно 95%.
Період напіввиведення препаратустановить 35-45 годин, що дозволяє призначати його один раз на добу.Метаболізується Амловас® головним чином у печінці з утворенням неактивнихметаболітів. Менше 10% дози, прийнятої внутрішньо, виводиться у незміненомувигляді, майже 60% екскретується нирками у вигляді неактивних метаболітів. 20 -25% виводиться у вигляді метаболітів з жовчю і через кишечник, а також згрудним молоком. Проникає через гематоенцефалічний бар'єр.

Показання для застосування. Артеріальна гіпертензія у виглядімонотерапії і у комбінації з тіазидними діуретиками, інгібіторами АПФ або a- іb-адреноблокаторами. Стабільна, у тому числі вазоспастична стенокардія(включаючи стенокардію Принцметалу або варіантну стенокардію).

Спосіб застосування та дози.При артеріальнійгіпертензії і стенокардії початкова доза Амловасу® становить 5 мг 1 раз надобу. За необхідності добова доза може бути збільшена до 10 мг на добу.Максимальна добова доза становить 10 мг. Досвіду застосування Амловасу® у дітейнемає.

Побічна дія. З боку серцево-судинної системи: серцебиття, задишка, припливи, набряки.З боку центральної нервовоїсистеми: запаморочення,головний біль, сонливість, відчуттявтомленості, іноді - змінанастрію, астенія, м'язові судоми, міалгія, порушення зору,парестезії.З боку шлунково-кишковоготракту: диспепсичнірозлади, нудота, біль у животі; іноді -підвищення рівня печінковихтрансаміназ і жовтяниця (обумовлені холестазом);диспепсія.Дерматологічні реакції: алергічні реакції (шкірні висипання,свербіж); іноді -мультиформна еритема. Інші: іноді- гінекомастія, імпотенція, частіше сечовиділення, набряки, гіперплазія ясен.

Протипоказання. Підвищена чутливість до амлодипіну та іншихпохідних дигідропіридину. Артеріальна гіпотензія.

Взаємодія з

іншими лікарськими засобами. Можливеодночасне застосування зтіазидними діуретиками, a- таb-адреноблокаторами, інгібіторами АПФ, тривало і короткодіючими нітратами,нестероїдними протизапальними засобами, антибіотиками,гіпоглікемічними препаратами дляприйому внутрішньо.Одночасне застосуванняамлодипіну і дигоксину не змінюють рівень концентраціїдигоксину в сироватці крові інирковий кліренс дигоксину.Застосування амлодипіну разом зциметидином не змінює фармакокінетику амлодипіну.Одноразове призначенняамлодипіну суттєво не змінювало дію варфарину напротромбіновий час у здоровихчоловіків-добровольців.

Передозування. Симптоми: виражена артеріальнагіпотензія.Лікування: підтримка функції серцево-судинної системи,моніторинг показників роботи серця і легенів, контроль за об'ємом циркулюючоїкрові й діурезом. Для відновлення тонусу судин - застосуваннясудинозвужувальних препаратів (за відсутності протипоказань до їх призначення);для усунення наслідків блокади кальцієвих каналів - внутрішньовенне введенняглюконату кальцію. Гемодіаліз не ефективний.

Особливості застосування. Безпечність застосування Амловасу® вперіод вагітності і лактації не встановлена, тому застосовувати препарат під часвагітності і годування груддю рекомендується тільки у разі, коли ризик,пов'язаний із самим захворюванням,
перевищує можливу шкодулікування для матері і плода. За необхідністю призначенняпрепарату у період лактаціїслід вирішити питання про припинення годування груддю.Досвід застосування Амловасу® удітей відсутній.З обережністю Амловас®призначають пацієнтам з порушенням функцій печінки, ізстенозом устя аорти, хронічноюсерцевою недостатністю.Вплив на здатність керуванняавтотранспортом і управління механізмами.Амловас® не виявляє впливу наздатність керування автотранспортом.

Умови та термін зберігання. Зберігати в темному та недоступному длядітей місці, при температурі не вище 30°С. Термін придатності - 3 роки. Невикористовувати після закінчення терміну придатності.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z