Загружается, подождите...

Амлодипін-фітофарм (Amlodipine-phytopharm)


міжнародна тахімічна назви: Amlodipine;3-етил-5-метил-2-(2-аміноетоксиметил)-4-(2-хлорфеніл)-6-метил-1,4-дигідропіридин-3,5-дікарбоксилатбензенсульфонат;

основніфізико-хімічні властивості: білі,круглі, плоскі таблетки з фаскою та розподільчою рискою на одному боці.

склад: 1 таблетка містить 5 мг амлодипіну;допоміжні речовини: магнію карбонат основний, мікрокристалічнацелюлоза, крохмаль картопляний, магнію стеарат, полівінілпіролідон, тальк.

Форма випуску.Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Селективні антагоністи кальцію з переважноюдією на судини. Похідні дігідропірідина. Код АТС СО8С А01.

Фармакологічні властивості. Амлодипін пригнічує трансмембранний потікіонів кальцію в клітинах серця та гладеньких м’язах судин. Антигіпертензивнийефект зумовлений прямим релаксуючим впливом амлодипіну на гладенькі м’язи судині зниженням системного периферичного судинного опору. При стенокардії амлодипінзменшує ішемію як за рахунок розширення периферичних артеріол, що призводить дозменшення післянавантаження на серце без суттєвих зміни ЧСС та зменшенняпотреби міокарда в кисні, так і за рахунок розширення коронарних артерій, щоприводить до збільшення надходження кисню до міокарда. Фармакокінетика. Препарат швидко і повністю всмоктується ізшлунково-кишкового тракту. Супутній прийом їжі не впливає на всмоктуванняпрепарату. Максимум концентрації у плазмі досягається через 6–12 годин післяприйому. Абсолютна біодоступність приблизно 63 %. Зв’язування з білками плазмикрові – 93–96 %. Період напіввиведення в середньому 30-35 годин. Амлодипін активнометаболізується в печінці. Приблизно 60 % та 20–25 % неактивних метаболітіввиводиться відповідно із сечею та фекаліями. 10 % дози виводиться внеметаболізованому вигляді з сечею. Загальний кліренс становить 7 мл/хв/кг (25л/год) для хворих з масою тіла 60 кг. У хворих похилого віку – 19 л/год.

Показання для застосування. Амлодипін застосовується для лікуванняартеріальної гіпертензії, стабільної та вазоспастичної стенокардії (стенокардіяПринцметала або варіантна стенокардія).

Спосіб застосування та дози. При артеріальній гіпертензії або стенокардіїпочаткова терапевтична доза для дорослих становить 5 мг один раз на добу.Добова доза, залежно від індивідуальної чутливості хворого, може бути підвищенадо максимальної – 10 мг. Для хворих похилого віку, а також при порушеннях функції нирок препаратпризначають у середніх рекомендованих дозах.Доза амлодипіну повинна бути знижена (до 2,5 мг на добу) для хворих зізміною функції печінки, тому що час напівжиття препарату у таких хворихзбільшується. Досвід застосування препарату за наявності печінковійнедостатності на даний час обмежений. Безпека та ефективність застосування препарату при лікуванні дітей невстановлені.

Побічна дія. Звичайноамлодипін добре переноситьсяхворими, але можлива поява таких побічних ефектів: з боку серцево-судинної системи: прискорене серцебиття, ядуха,припливи;з боку центральної нервової системи: запаморочення, головній біль,сонливість, відчуття втомленості, рідко – зміна настрою, м’язові судоми, біль ум’язах, порушення зору, порушення чутливості;з боку шлунково-кишкового тракту: розлади травлення, нудота, біль уживоті; рідко – жовтяниця (обумовлена затримкою виділення жовчі);з боку сечостатевої системи: рідко – часте сечовиділення, імпотенція;алергічні реакції – висипка на шкірі, свербіж;інші – набряки, захворювання ясен.

Протипоказання. Препарат не слід використовувати при підвищенійчутливості до амлодипіну та інших похідних дигідропіридину або до інших інгредієнтівтаблетки, нестабільній стенокардії; клінічно значущого стенозу аорти;вагітності та годуванні груддю; для лікування дітей.

Передозування. При передозуванні можливі: виражене зниженняартеріального тиску, яке проявляється серцебиттям, задухою, припливами,запамороченням, головним болем, сонливістю, відчуттям втомленості.Лікуванняотруєння передбачає підтримку функції серцево-судинної системи. Для поновленнятонусу судин варто застосовувати судинозвужувальні препарати (при відсутностіпротипоказань до їх застосування); для усунення наслідків блокади кальцієвихканалів – внутрішньовенне введення глюконату кальцію.Гемодіалізнеефективний.

Особливостізастосування. Препарат незастосовують під час інфаркту та протягом одного місяця після нього. Незастосовують препарат і при гіпертонічному кризі. При прийомі препаратуне рекомендується керувати транспортними засобами та займатися іншимипотенційно небезпечними видами діяльності, що потребують швидкостіпсихомоторних реакцій.

Взаємодія злікарськими засобами. ТаблеткиАмлодипін-Фітофарм можна застосовувати разом з тіазидними діуретиками,бета-адреноблокатарами, інгібіторами ангіотензинперетворюючого ферменту,нітратами пролонгованої дії, нітрогліцерином для сублінгвального прийому,антибіотиками та протидіабетичними препаратами для внутрішнього прийому.Нестероїдні протизапальні засоби і симпатоміметики можуть зменшуватиантигіпертензивну дію амлодипіну; при одночасному застосуванні препаратів літію– можливі прояви нейротоксичності (нудота, блювота, атаксія, шум у вухах).Амлодипін не змінює концентрацію дигоксину у крові та його нирковий кліренс;одночасне застосування циметидину не змінює фармакокінетику амлодипіну.Одночасне застосування варфарину та амлодипіну не змінює вплив варфарину на протромбіновийчас. Засоби для інгаляційного наркозу можуть підсилювати антигіпертензивнийефект препарату. Індуктори мікросомальних ферментів печінки зменшуютьефективність амлодипіну, а їх інгібітори – збільшують концентрацію амлодипіну вплазмі, підвищуючи ризик розвитку побічних ефектів.Сік грейпфрута можезбільшити концентрацію амлодипіну у крові, але це збільшення незначне і несупроводжується клінічно значущим зниженням артеріального тиску.

Умови татермін зберігання. Зберігатипри температурі від 15°C до 25°C у сухому, захищеному від світла танедоступному для дітей місці. Термін придатності – 2 роки 6 міс.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z