Загружается, подождите...

Амізон (Amizonum)


хімічна назва: N-метил-4-бензилкарбамідопіридинію йодид;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки круглої форми з плоскою поверхнею,рискою і фаскою, жовтого або зеленувато-жовтого кольору. На поверхні таблетокдопускається наявність незначних вкраплень;

склад: 1 таблетка містить амізону 0,25 г;допоміжні речовини: лактози моногідрат,мікрокристалічна целюлоза, полівінілпіролідон низькомолекулярний, натріюкроскармелоза, кальцію стеарат.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Аналгетики та антипіретики. ATC N02B G08.

Фармакологічні властивості. Амізон® - похідне ізонікотиновоїкислоти, належить до групи ненаркотичних аналгетиків, справляє протизапальну,жарознижувальну, аналгетичну дію та імуномодулюючий інтерфероногенний ефект.Протизапальна дія є результатом стабілізаціїклітинних і лізосомальних мембран, гальмування дегрануляції базофілів,антиоксидантної дії, нормалізації рівня простагландинів, циклічних нуклеотидівта енергетичного обміну в осередку запалення, а також ослаблення судиннихреакцій. Жарознижувальні властивості Амізону® зумовлені впливом натерморегулюючі центри проміжного мозку. Аналгезуюча дія Амізону®здійснюється через ретикулярну формацію стовбура мозку.Дія Амізону® як імуномодуляторавиявляється посиленням гуморального (збільшення титру антитіл та ендогенногоінтерферону в плазмі крові в 3-4 рази), клітинного (стимуляція функціональноїактивності Т-лімфоцитів і макрофагів) імунітету, а також у впливі на факториприродної антиінфекційної резистентності (рівень лізоциму). Амізон®є активним пероральним індуктором ендогенного інтерферону.Амізон® не має гемо- та нефротоксичнихвластивостей, не чинить негативного впливу на картину крові, кістковомозковекровотворення та на слизову оболонку шлунково-кишкового тракту. Препарат не маємісцевоподразливої дії, алергізуючих властивостей, ембріотоксичної, мутагенноїі тератогенної дії.

Фармакокінетика. Після перорального прийому Амізон®швидко потрапляє у кров, максимальна концентрація його в крові спостерігаєтьсячерез 2-2,5 години після вживання. Амізон® та його метаболіти довгоциркулюють у кровоносному руслі (період напіввиведення становить 13,5-14годин), але швидко виводиться з тканин (період напіввиведення становить 2-3години). Виводиться на 90–95 % із сечею у вигляді метаболітів.

Показання для застосування. Амізон® призначають з лікувальноюі профілактичною метою при таких захворюваннях:- грип та інші респіраторні вірусні інфекції, в томучислі у дітей, які довго і часто хворіють;- вірусні, вірусно-бактеріальні та бактеріальніпневмонії, ангіни, інфекційний мононуклеоз;- кір, краснуха, вітряна віспа, скарлатина,паротитна інфекція;- шкірно-суглобова форма еризипелоїду, феліноз(хвороба котячої подряпини);- для термінової неспецифічної хіміопрофілактики восередках паротитної інфекції, скарлатини, гепатитів А, Е та мікст-інфекції(гепатити А + Е).Амізон® використовують у комплекснійтерапії- хворих на менінгіт та менінгоенцефаліт вірусної чибактеріальної етіології, черевний тиф, хронічну форму бруцельозу;- герпетичної інфекції, в тому числі герпетичнихкератитів, передніх і задніх увеїтів, аденовірусних кон’юнктивітів,кератокон’юнктивітів;- больових синдромів при остеохондрозі, грижахміжхребцевих дисків, артритів, невралгій;- як допоміжний засіб при гострих і хронічнихзапальних процесах у хірургічній та акушерсько-гінекологічній практиці.

Спосіб застосування та дози. Амізон® приймають всерединупісля їди, не розжовуючи. Максимальна разова доза - 1 г, добова - 2 г. Якщонемає інших рекомендацій, з лікувальною метою дорослим звичайно призначають по0,25-0,5 г (1-2 таблетки) 2-4 рази на день, до 2 г на добу протягом 5-7 днів;дітям від 6 до 12 років призначають по 0,125 г (½ таблетки) 2-3 рази надень протягом 5-7 днів.Для профілактики грипу та ГРВІ Амізон®рекомендується приймати в таких дозуваннях:- дорослим - по 1 таблетці надень протягом 3-5 днів, надалі - по 1 таблетці 1 раз в 2-3 дні (протягом 2-3тижнів);- дітям від 6 до 12 років - по½ таблетки через день протягом 3 тижнів;- дітям від 12 до 16 років - по 1таблетці через день протягом 2-3 тижнів.При менінгоенцефалітах - по 0,25 г 3 рази на добупротягом 10 днів. В комплексній терапії вірусного гепатиту - по 0,25 г 3 разина добу протягом перших 5 днів хвороби. В комплексній терапії пневмонії - по0,25 г 3 рази на добу протягом 10-15 днів. При больових синдромах застосовуютьпо 0,2-0,5 г 3-4 рази на добу протягом 7-14 днів.

Побічна дія. В терапевтичних дозах Амізон® звичайнодобре переноситься, не призводить до неприємних явищ та алергізуючої дії. Вокремих хворих може виникати відчуття гіркоти у роті, легкий набряк слизовоїоболонки ротової порожнини, що не потребує додаткового лікування або відмінипрепарату.

Протипоказання. Підвищена чутливість до препаратів йоду. Першийтриместр вагітності, дитячий вік до 6 років.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Амізон® посилює діюантибактеріальних, імунокорегувальних, детоксикуючих засобів. Найбільшоптимальним є поєднання Амізону® з високими дозами аскорбіновоїкислоти та інших вітамінів з антиоксидантною дією. Можна призначати Амізон®одночасно з введенням протигрипозного або нормального людського лейкоцитарногоінтерферону - дітям і генно-інженерного рекомбінантного людського інтерферону -дорослим.

Передозування. При передозуванні препарату можливий розвитокпобічних ефектів, описаних у відповідному розділі. При їх появі проводятьпромивання шлунка, симптоматичне лікування.

Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому, захищеному від світлата недоступному для дітей місці.Термін зберігання – 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z