Загружается, подождите...

Аміноплазмаль гепа- 10% (Aminoplasmal –hepa - 10%)


основні фізико-хімічні властивості: стерильний, прозорий, безбарвний дослабкого блідо - жовтого кольору розчин; величина рH 5,5–6,5; електролити:ацетат 51 ммоль/л, хлорид 10 ммоль/л; всього амінокислот 100 г/л; загальнийазот 15,3 г/л; калорійність 1675 кДж/л= 400 ккал/л; осмолярність 875 мосм/л;

склад: 1000 мл розчину містять: ізолейцину 8,8 г, лейцину13,6 г, лізину моноацетату 10,6 г (еквівалентно лізину 7,51г), метіоніну 1,2 г,фенілаланіну 1,6 г, треоніну 4,6 г, триптофану 1,5 г, валіну 10,6 г, аргініну8,8 г, гістидину 4,7 г, гліцину (амінооцтової кислоти) 6,3 г, аланіну 8,3 г,проліну 7,1 г, аспартинової кислоти 2,5 г, аспарагіну моногідрат 0,55 г(еквівалентно аспарагіну 0,48г), ацетилцистеїну 0,8 г (еквівалентно цистеїну0,59 г), глутамінової кислоти 5,7 г, орнітину гідрохлориду 1,66 г (еквівалентноорнітину 1,3 г), серину 3,7 г, ацетилтирозину 0,86 г (еквівалентно тирозину 0,7г);допоміжні речовини: динатрію едетату дигідрат,кислота хлористоводнева або натрію гідроокис для встановлення величини pH, водадля ін’єкцій.

Форма випуску. Розчин для інфузій.

Фармакотерапевтична група. Розчини для парентерального харчування;амінокислоти.

Код АТС В05В А01.

Фармакологічні властивості. Фармакокінетика.Склад препарату, щохарактеризується відносно високою складовою амінокислот (20) з розгалуженимланцюгом, адаптований до амінокислотного і білкового метаболізму пацієнтів зцирозом печінки,що дозволяє нормалізувати відповідні метаболічні процеси. Такимчином, послаблюються церебральні прояви захворювання, наприклад, печінковоїенцефалопатії, печінкової прекоми або коми, помітно поліпшуються білковатолерантність та біосинтез білка.Фармакодинаміка.Амінокислоти, що вводятьсявнутрішньовенно, спеціально адаптовані до білкових потреб пацієнтів зпечінковою недостатністю, надходять у внутрішньосудинне та внутрішньоклітиннедепо ендогенних вільних амінокислот.Введення всіх амінокислот, необхідних для синтезубілків (включаючи умовно замінні та замінні амінокислоти), що містяться впрепараті, забезпечують високу живильну ефективність та знижують навантаженняна організм при синтезі білка.Таким чином, основна терапевтична дія препаратуполягає в постачанні організму субстрату синтезу білків при парентеральномухарчуванні у хворих з печінковою недостатністю.В Аміноплазмалі Гепа 10% концентрації амінокислотпідібрані таким чином, щоб збільшення концентрації кожної амінокислоти в плазміне виходило за межі норми, що забезпечує підтримку гомеостазу амінокислот уплазмі.При інфузії амінокислот у кількості 1 г/кг маси тілана добу досягаються такі результати: нормалізується рівень амінокислот з розгалуженимланцюгом; нормалізується рівень ароматичних амінокислот; нормалізуєтьсякоефіцієнт Фішера; печінкова енцефалопатія переходить у легшу стадію;знижується рівень аміаку в крові. Ефект препарату виявляється вже приблизночерез 8 годин після початку застосування.

Показання для застосування. Забезпечення організмуамінокислотами при парентеральному живленні пацієнтів з тяжкою печінковоюнедостатністю, а також для профілактики та лікування печінкової енцефалопатії.

Спосіб застосування та дози. Препарат вводять шляхом внутрішньовенноїінфузії в порожнисту вену (vena cava).Дозування залежно від індивідуальних потреб длядорослих та дітей старше 2-х років:

стандартна доза: 7–10 мл/кг маситіла/добу, що відповідає 0,7-1,0 г амінокислот/кг маси тіла/добу;

максимальна доза: 15 мл/кг маситіла/добу, що відповідає 1,5 г амінокислот/кг маси тіла/добу.

Швидкість інфузії:Лікування печінкової комиПри печінковій енцефалопатії інфузію АміноплазмалюГепа 10% рекомендується починати при підвищеній швидкості і вводити його донастання ефекту.

1 по 2 годину: з розрахунку 2мл/кг маситіла/годину;

3 по 4 годину: з розрахунку 1 мл/кгмаси тіла/годину;

Починаючи

з 5 години: 0,6 мл накг маси тіла/годину.Наприклад

, для пацієнта з масою тіла 70 кг:з 1 по 2 годину: 150 мл/годину, що відповідаєприблизно 50 краплям/хв;з 3 по 4 годину: 75 мл / годину, що відповідаєприблизно 25 краплям / хв,починаючи з 5 години: 45 мл/годину, що відповідаєприблизно 15 краплям /хв.Підтримуюча терапія / парентеральне харчування45 - 75 мл /годину, що відповідає 15 - 25 краплям/хв(0,6-1,0 мл/кг маси тіла /годину).Тривалість застосування:Аміноплазмаль Гепа 10% слід застосовувати до тогочасу, поки існує загроза розвинення печінкової енцефалопатії.Для пацієнтів з печінковою і нирковою недостатністюдозування та режим введення препарату встановлюється індивідуально.

Побічна дія. За умов дотримання рекомендованого дозування тазастережних заходів, а також з урахуванням протипоказань виникнення побічнихефектів не очікується.

Протипоказання. Порушення амінокислотного обміну позапечінковоїетіології:cерйозні порушення кровообігу із загрозою розвиткушоку;гострий набряк легень;ацидоз;гіпергідратація;гіпокаліємія;гіпонатріємія.Даних щодо застосування Аміноплазмалю Гепа 10% удітей до 2 років немає. Тому до одержання достовірних відомостей, введеннярозчину таким пацієнтам не рекомендується. Препарат не слід застосовувати вперіод вагітності, а також лактації. Не допускати застосування препарату не запрямими показаннями, тому що при цьому Аміноплазмаль Гепа 10%, завдякиособливостям складу може спричинити помітні порушення обміну речовин.

Передозування. Симптоми:Передозування або занадто висока швидкість інфузіїможе проявлятися нудотою, ознобом, блюванням та втратою амінокислот черезнирки.Необхідне лікування: у такому разі введенняпрепарату слід припинити та поновити пізніше при зменшеній швидкості інфузії.

Особливості застосування. У зв’язку з особливостями складу препарату,пацієнтам з супутньою нирковою недостатністю Аміноплазмаль Гепа 10% слідпризначати тільки після оцінки ризику терапії й очікуваного сприятливогоефекту.Слід також бути обережними при лікуванні пацієнтів зпідвищеною осмолярністю плазми.Терапія амінокислотами не замінює встановлених длялікування печінкової енцефалопатії терапевтичних заходів, таких як застосуванняпроносних засобів, призначення лактулози і/або очищення кишечнику відмікроорганізмів за допомогою антибіотиків.При повному парентеральному харчуванні інфузіюАміноплазмалю Гепа 10% слід супроводжувати поповненням відповідних вуглеводів,незамінних жирних кислот, вітамінів та мікроелементів.Клінічний контроль повинен включати в себе регулярнуперевірку водного балансу та електролітів плазми.Введення електролітів здійснюється за потребою.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.Не рекомендується додавати будь-які інші препарати врозчин Аміноплазмалю Гепа 10%, переважно включати їх в стандартні розчинивуглеводів та електролітів.В тих випадках, коли використання сумішіАміноплазмалю Гепа 10% з іншими препаратами, є необхідним, рекомендуєтьсяперевіряти їх сумісність.

Умови та термін зберігання. Препарат поставляється у флаконах зодноразовою дозою. Термін придатності препарату – 3 роки.Після розкупорювання флакона препарат повинен бутивикористаний негайно. Розчин не можна використовувати, якщо він непрозорий, атакож при наявності очевидних ознак пошкодження контейнера або закупорювальноїсистеми. Препарат не підлягає застосуванню після закінчення термінупридатності, зазначенного на етикетці.Зберігати при температурі не вище 25°С, в захищеномувід світла місці, у недоступному для дітей місці.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z