Загружается, подождите...

Аміналон (Aminalon)


міжнародна та хімічна назви: acidum gamma-aminobutyricum; g -аміномасляна кислота;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки круглої форми з двоопуклоюповерхнею, вкриті оболонкою білого або білого із кремуватим відтінком кольору;

склад: 1 таблетка містить аміналону (гама-аміномасляної кислоти) 0,25 г;допоміжні речовини: цукор-рафінад, полівінілпіролідон, магнію стеарат,борошно пшеничне, магнію карбонат основний, желатин, титану діоксид, тальк,віск.

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Психостимулюючі та ноотропні засоби. Код АТС N06B X23**.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Гама-аміномасляна кислота (ГАМК) - медіаторцентральної нервової системи, який бере участь у процесах гальмування. Під їївпливом посилюються енергетичні процеси мозку, покращується утилізація останнімглюкози, підвищується дихальна активність тканин, покращуєтьсякровозабезпечення. Препарат покращує динаміку нервових процесів у головномумозку, мислення, пам’ять, увагу, сприяє відновленню рухів та мови післяпорушення мозкового кровообігу, виявляє м’яку психостимулюючу дію. Захарактером дії препарат наближається до ноотропних засобів.Фармакокінетика. Швидко всмоктується з травного каналу. В максимальнійконцентрації виявляється у плазмі крові. Кінцевим продуктом обміну ГАМК утканинах є сукцинова кислота, яка включається в цикл Кребса. Частина препаратупідлягає трансамінуванню з утворенням g-гуанідиномасляної кислоти, яка упечінці й нирках частково розпадається на ГАМК і сечовину. Також синтезуєтьсяg-амінобутирилколін, ГАМК-пантоіл, гомокарнозин, менше – оксимасляна кислота.Продукти перетворення ГАМК і незмінний препарат екскретується з сечею, частковоз вуглекислотою повітря, що видихається.

Показання для застосування. Недостатність мозкового кровообігу приатеросклерозі, артеріальній гіпертензії, хронічній церебрально-судиннійнедостатності, після інсультів і травм мозку з метою відновлення пам’яті,уваги, мовлення, підвищення рухової та психічної активності хворих, усуненнязапаморочення та головного болю, при динамічних порушеннях мозковогокровообігу; алкогольних енцефалопатіях та поліневритах, слабоумстві, длялікування симптомокомплексу захитування, дитячий церебральний параліч, наслідкичерепно-мозкової травми у дітей, розумова відсталість у дітей.

Спосіб застосування та дози. Внутрішньо до їди. Дорослим призначаютьзалежно від характеру та тяжкості захворювання по 0,5 - 1 г 3 рази на добу.Добова доза зазвичай становить для дорослих 1,5 - 3 г, для дітей від 1 до 3років – 1 - 2 г на добу, від 4 до 6 років – 2 - 3 г на добу, старше 7 років – 3г на добу. Добову дозу ділять на 3 прийоми.Курс лікування триває від 2 - 3 тижнів до 2 - 6 місяців. Принеобхідності проводять повторні курси лікування. Для лікування та профілактикисимптомокомплексу захитування призначають: дорослим по 0,5 г 3 рази на добу,дітям – по 0,25 г 3 рази на добу протягом 3 - 4 днів.

Побічна дія. У деяких випадках можливі нудота, блювання,порушення сну, відчуття жару, коливання артеріального тиску.

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату. Дітидо 1 року.

Передозування. Можливі виникнення диспепсичних явищ, посиленнявираженості симпотомів побічної дії. Специфічного антидоту немає, лікування –симптоматичне.

Особливості застосування. У перші дні прийому Аміналону необхідноконтролювати артеріальний тиск. В перші дні прийому необхідно утримуватись відкерування транспортними засобами та роботи з потенційно небезпечнимимеханізмами.Застосування препарату в періоди вагітності та лактаціїПитання щодо призначення препаратів Аміналону вагітним жінкам іматерям-годувальницям доцільно вирішувати з урахуванням співвідношеннянеобхідності лікування для жінки та потенційної небезпеки препарату для дитини. Взаємодія з іншимилікарськими засобами. При сумісному застосуванні з препаратамибензодіазепінового ряду (транквілізатори, протисудомні засоби), а також ізседативними засобами (барбітурати) відзначається взаємне потенціювання ефекту.При комбінованому застосуванні з препаратами бензодіазепинового ряду кожну ізлікарських речовин призначають в мінімальних або середніх ефективних дозах.

Умови та термін зберігання. Зберігатив сухому, захищеному відсвітла місці при температурі 15 - 25оС. Зберігати в недоступному длядітей місці. Термінпридатності – 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z