Загружается, подождите...

Аміналон-фармак (Aminalon-farmak)


міжнародна та хімічна назва: Gamma-aminobutiric acid; γ-аміномасляна кислота (ГАМК);

основні фізико-хімічні властивості: тверді желатинові капсули циліндричноїформи; корпус капсули і кришечка оранжевого кольору; вміст капсули –кристалічний порошок білого кольору зі слабким специфічним запахом,гігроскопічний;

склад: 1 капсула містить аміналону, або гама-амінобутировоїкислоти 0,25 г.

Форма випуску. Капсули.Фармакотерапевтичнагрупа.Психостимулюючі та ноотропні засоби. Код ATC N06B X20**.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. ГАМК є основним медіатором,що бере участь у процесах гальмування в центральній нервовій системі, взаємодієз ГАМК-ергічними рецепторами А і Б типів. Під її впливом підвищуютьсяенергетичні процеси мозку, покращується утилізація останнім глюкози,підвищується дихальна активність тканин, покращується кровопостачання. Препаратпокращує динаміку нервових процесів у головному мозку, мислення, пам’ять,увагу, сприяє відновленню рухів і мови після порушення мозкового кровообігу,виявляє м’яку психостимулюючу дію. Має помірну гіпотензивну дію, уповільнюєчастоту серцевих скорочень. У хворих на цукровий діабет знижує рівень глюкози вкрові, при нормальній глікемії може викликати гіперглікемію, зумовленуглікогенолізом, можлива незначна протисудомна активність.Фармакокінетика. Добре всмоктується в травномутракті, максимальна концентрація в плазмі крові досягається через 60 хв, потімзменшується, через 24 год не визначається в плазмі.

Показання для застосування.судинні захворювання головного мозку (атеросклероз,ураження церебральных судин при артеріальній гіпертензії);дисциркуляторна енцефалопатія з порушенням пам’яті,уваги, мови, запамороченнями та головним болем;стани після інсульту і травм головного мозку;алкогольна енцефалопатія і поліневрит;відставання розумового розвитку у дітей;дитячий церебральный параліч;попередження та лікування симптомокомплексузахитування (морська і повітряна хвороби).

Спосіб застосування та дози. Добова доза для дорослих залежно відхарактеру і тяжкості захворювання становить 3-3,75 г (12-15 капсул). Дітямвіком 5-6 років призначають по 2-3 г/добу (8-12 капсул); старше 7 років — 3г/добу (12 капсул). Добову дозу для дітей та дорослих ділять на 3 прийоми іприймають препарат до їди. Курс лікування триває від 2-3 тижнів до 2-6 місяців.При необхідності проводять повторні курси. Для лікування симптомокомплексузахитування призначають по 0,5 г 3 рази на добу, дітям – по 250 мг 3 рази надобу протягом 3-х діб (для профілактики захитування дорослим призначають по 0,5г 3 рази на добу на протягом 3-х діб, що передують можливому захитуванню).

Побічна дія. Аміналон-Фармак® малотоксичний і добрепереноситься. В окремих випадках можливі диспептичні явища (нудота, блювання),порушення сну, відчуття жару, підвищення температуритіла, коливання артеріального тиску в перші дні прийому. Ці явища проходять призменшенні дози.

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату.Препарат у капсулах не рекомендується призначати дітям до 5 років.

Передозування. Спостерігається дуже рідко у вигляді диспептичнихявищ, гіпотензії. Лікування симптоматичне.

Взаємодія з лікарськими засобами. Інші ноотропні засоби підсилюютьефективність Аміналону-Фармак®. Можливе посилення ефекту призастосуванні разом з бензодіазепінами.

Умови та термін зберігання. Зберігати в захищеному від світла танедоступному для дітей місці при температурі не вище 25°С. Термін придатності –2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z