Загружается, подождите...

Амброксол плюс (Ambroxol plus)


основні фізико-хімічні властивості: прозора рідина оранжевого кольору, зфруктово-ментоловим запахом;

склад: 5 мл сиропу містять амброксолу гідрохлориду 15 мг,тербуталіну сульфату 1,25 мг, гвайфенезину 50 мг, ментолу 5 мг;допоміжні речовини: пропіленгліколь, гліцерин,натрію бензоат, натрію цитрат, кислота лимонна, сахароза, барвник хінолін жовтий, домішка смаковаапельсинова, вода очищена.

Форма випуску. Сироп.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовуються при кашлі та застуднихзахворюваннях. Код АТС R05C А10.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Амброксолу гідрохлорид – муколітичний засіб з групибензиламінів, збільшує секрецію дихальних шляхів, посилює виділення легеневогосурфактанта і стимулює циліарну активність. Це приводить до поліпшеннявідділення слизу та його виведення (мукоциліарний кліренс). Активація секреціїрідини і збільшення мукоциліарного кліренсу полегшують виведення слизу тазменшують кашель.Тербуталіну сульфат є симпатоміметиком, що безпосередньо та вибірководіє на b2-рецептори. Стимуляція b2-рецепторів бронхівприводить до їх розширення внаслідок розслаблення гладких бронхіальних м’язів. Гвайфенезин – відхаркувальний засіб,стимулює секреторні клітини слизової оболонки бронхів, які виробляютьнейтральні полісахариди, знижує в’язкість мокротиння, полегшує видаленнямокротиння і сприяє переходу непродуктивного кашлю в продуктивний. Ментол діє як відволікаючий, антисептичний, заспокійливий засіб,стимулює кашльовий рефлекс.Фармакокінетика. Не відома.

Показання для застосування. Сироп Амброксол плюс застосовується для симптоматичноголікування кашлю.

Спосіб застосування та дози. Приймати препарат після їди через 30 хв. Дорослі: по 1 - 2 чайні ложки 3 рази на добу.Діти: до 6 років – по ½ чайної ложки сиропу необхідно розчинити у 20 млрідини.Діти від 6 років - по 1/4 чайної ложки 3 рази надобу.Діти від 8 років - по 1/2 чайної ложки 3 рази надобу.Тривалість курсу лікування - 6 - 7 днів.

Побічна дія. Алергічні реакції, нудота, блювання, діарея, сонливість, неспокій,посилене серцебиття.

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату.Стенокардія. Період вагітності, період лактації; тяжкі порушенняфункцій печінки; виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки; схильністьдо кровотеч.

Передозування. При передозуванні спостерігалися прискорене серцебиття, гіпокаліємія.Надмірні дози можуть спричинювати сонливість. Терапія - симптоматична.

Особливості застосування. Препарат слід приймати з обережністю хворим наесенціальну або симптоматичну гіпертензію, з іншими серцево-судиннимизахворюваннями. Лікарський засіб також слід приймати з обережністю хворим насубкомпенсований цукровий діабет.Під час лікування препаратом не рекомендується керувати автотранспортомі механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не відома.

Умови та термін зберігання. Зберігати у захищеному відсвітла та недоступному для дітей місці, при температурі 15 - 25°С. Термінпридатності - 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z